کارنامه اقتصادی برند بایرن مونیخ در سال ۲۰۲۰

مدیران ارشد بنیاد زیر ساختها و مدارس فوتبال رئال مادرید اسپانیا( campus Experience madrid) باتوجه به قرارداد بلندمدت با گروه مهام در ورزشگاه خانگی باشگاه سایپا حضور یافته و از امکانات این مجموعه بازدید کردند. یک روز بعد، باشگاه منچستر یونایتد اعلام کرد که دیوید مویس با منچستر یونایتد قرارداد 6 ساله امضا کرده و هدایت این تیم را بر عهده خواهد گرفت. با وجود این قهرمانی، دو روز بعد فن خال از کارش برکنار شد و در 27 مهٔ 2016، ژوزه مورینیو با قراردادی سه ساله سرمربی گری این تیم را بر عهده گرفت. در 19 مهٔ 2014 رسماً اعلام شد که لوئی فان خال با قراردادی سه ساله جانشین مویس می شود و رایان گیگز هم به عنوان دستیار در تیم خواهد بود. سرمربی جدید آنها اوله گونر سولشر است، وی پیش تر به عنوان بازیکن در تیم منچستریونایتد فعالیت می کرد، اوله گونر سولشر در سال 2018 جایگزین ژوزه مورینیو در منچستر یونایتد شد.

یک منبع نزدیک به بازیکن جدید تیم فوتبال رئال مادرید از تماس آبیواناریهای کاتالونیا با این هافبک برزیلی خبر داد. پرز دوباره شروع به خرید بازیکنان سرشناس و گرانقیمت برای تیم رئال کرد. تیمی که هنوز یک شانس واقعی رو برای کسب قهرمانی لیگ داشت. در نتیجه 1-1، شیاطین سرخ نتونستن یک گل دیگه رو به ثمر برسونند و اندی کول 2 شانس گلزنی رو از دست داد تا زمان و قهرمانی برای فرگی به پایان برسه. سیتی علاوه بر این که یک برد معروف رو به دست آورد، همچنین باعث شد که یونایتد بدترین شکست خانگی خودش رو برای بیشتر از 55 سال متحمل بشه. در سال 1908 یکی از اعضای کادر فنی طرحی را به باشگاه ارائه داد مبنی بر اینکه این سه حرف داخل دایرهای قرار بگیرند. بعد از کسب عنوان قهرمانی لیگ در سال 1908 و قهرمانی در جام حذفی در سال بعد، بانک استریت برای جاه طلبی های بزرگ دیویس کافی نبود.

بایرن مونیخ به عنوان موفقترین و پرافتخارترین باشگاه فوتبال در آلمان شناختهشده که موفق به کسب ۲۹ قهرمانی بوندسلیگا و ۱۹ قهرمانی در جام حذفی آلمان شدهاست. سال ۱۹۸۷ یوپ هاینکس سرمربی بایرن مونیخ شد. پس از یوپ هاینکس، پپ گواردیولا که پیش از بازنشستگی یوپ هاینکس از قبل به عنوان سرمربی بایرن انتخاب شده بود، هدایت این تیم را برعهده گرفت. در تاریخ ۶ اکتبر ۲۰۱۷ بایرن رسماً اعلام کرد که یوپ هاینکس را دوباره به عنوان جانشین آنچلوتی برگزیده است. فروش زمینهای تیم، باعث شد تا پرز بتواند بدهیهای تیم (حدود ۲۷۰ میلیون یورو) را پرداخت کند و بتواند بازیکنان بزرگ را به تیم بیاورد که خود اینکار نیز باعث تبلیغات بزرگ برای تیم شد. تیم او با اینکه مصدومیتهای زیادی را تجربه کرد ولی با این حال توانست به نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا صعود کند و بالاتر از بارسلونا در رده دوم لالیگا قرار گیرد. داوید آلابا تابستان امسال بایرن را به مقصد رئال ترک کرد تا یک چالش جدید در فوتبال خود را تجربه کند.

در سالهای ابتدایی راهاندازی باشگاه رئال مادرید، طراحی لوگو بسیار ساده انجام میشد؛ لوگوی اولیهی باشگاه از سه حرف اول نام آن گرفته شده بود و فونتی که لوگو را با آن طراحی کرده بودند بسیار ریز و ناخوانا بود. خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام : جنجال فایلهای صوتی فلورنتینو پرز رئیس باشگاه رئالمادرید ادامه دارد و پس از فایلهای سال ۲۰۰۶، یک فایل هم از سال ۲۰۱۲ منتشر شده که در آن به کریستیانو رونالدو حمله کرده است.ماجرا به سال ۲۰۱۲ برمیگردد، وقتی رونالدو مشکلاتی با باشگاه داشت و بعد از زدن ۲ گل در یک بازی گفت که خوشحال نیست، برای همین شادی گل انجام نداده. فلورنتینو پرز پس از این اتفاقات درباره رونالدو گفته است:«او دیوانه است. این پسر احمق و بیمار است. فکر میکنید این پسر طبیعی است؟ مارکا گزارش داد که این تیم اسپانیایی پس از جدایی از “اور بانگا” و “فرانکو واسکوئز” تمایل دارد، اسکار رودریگز را به خدمت بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید