کارنامه اقتصادی برند بایرن مونیخ در سال ۲۰۲۰

مت بازبی در این حادثه مجروح شد و در دوران درمانش، جیمی مورفی هدایت تیم را بر عهده گرفت. در اواسط فصل به علت بازگشت سرطانش و برای درمان به آمریکا سفر کرده بود و جوردی رورا هدایت بارسا را در غیاب او بر عهده داشت. به گزارش طرفداری، نشریه فوربس یک نشریه اقتصادیست که هر از چند گاهی به سراغ ورزش می آید و از بهترین ها و ثروتمندرین های این شاخه گزارش هایی تهیه می کند. ] با قهرمانی در لیگ اروپا یوفا در فصل 17-2016 ، آنها یکی از پنج باشگاهی شدند که در هر سه رقابت اصلیباشگاه های یوفا پیروز شده اند. در لالیگا که بارسا در بیشتر فصلها در جایگاه اول قرار داشت، در سال جدید بیثباتی باشگاه فرصتی برای پیشی گرفتن رئال مادرید و قهرمانی آنان شد. ] الوجیو مارتینز بهترین گلزن بارسلونا مقابل یک باشگاه در یک دوره لیگ شد وقتی که در سال ۱۹۵۷ به تیم اتلتیکو مادرید هفت گل زد. ] باشگاه فوتبال بارسلونا نقشی تاریخی به عنوان یک نماد ملیگرایی کاتالانها بازی کردهاست. در آغاز فصل 1985-1984 تری وینابلز به عنوان مربی انتخاب شد و توانست لا لیگا را با هافبک برجستهٔ آلمانی، برند شوستر فتح کند.

همچنین بارسلونا توانست رئال مادرید را در فینال کوپا دل جنرالیسمه در ورزشگاه برنابئو در حالی که فرانکو بازی را تماشا میکرد، شکست دهد و بخشی از اقتدار سابق خود را به نمایش بگذارد. نوکمپ با گنجایش ۹۹٫۳۵۴ تماشاگر، ورزشگاه خانگی بارسلونا و بزرگترین استادیوم اروپا است. حسابرسیهای دلویت در ژوئیه ۲۰۱۰ نشان میدهد بارسلونا ۴۴۲ میلیون یورو بدهی دارد. باشگاه فوتبال یوونتوس که با نامهای یوونتوس یا یووه نیز شناخته میشود، نام یک باشگاه فوتبال حرفهای است که در شهر تورین، در کشور ایتالیا قرار دارد. علاوه بر عضویت، در ژوئن ۲۰۱۰، بهطور رسمی ۱٬۳۳۵ نفر در نقاط مختلف جهان در انجمن هواداران بارسا ثبت نام کردهاند. در طراحی پیراهن فصل 13-2012 منچستر یونایتد، از نوعی پارچه از جنس کتان به نام گینگهام الهام گرفته شده است. بین سال های 1962 تا 1976 برای رئال مادرید به میدان رفت. از 1964 تا 1980 پیراهن رئال مادرید را به تن کرد.

همین موضوع موجب شد تا خیلی از باشگاهها و بازیکنان بزرگ دنیا به درگذشت وی واکنشهای مختلفی نشان دهند. ] وی همچنین تلاشهایی برای افزایش تعداد اعضای باشگاه انجام داد، بهطوریکه در سال ۱۹۲۲ میلادی، تعداد اعضای باشگاه به بیش از ۲۰٬۰۰۰ نفر افزایش یافت. در ۱۴ مارس ۱۹۰۹ میلادی، بارسلونا به ورزشگاه اینداستریا که بزرگتر بود و ۸٬۰۰۰ نفر گنجایش داشت، نقل مکان کرد. بارسا در حالی فصل را به پایان رساند که در ورزشگاه المپیک رم، منچستر یونایتد فاتح سال قبل جام باشگاهها را با نتیجه ۲-۰ شکست داد و سومین عنوان قهرمانی جام باشگاهها را فتح کرد. در یکشنبه بارانی سال ۱۹۵۱، انبوهی از جمعیت پس از پیروزی ۲-۱ در برابر سانتاندر، ورزشگاه لس کورتس را بدون استفاده از تراموا ترک کردند که شگفتی مسئولین حکومتی را برانگیخت. رقابت شدید میان دو تیم قویتر در لیگهای ملی بسیار معمول است و این در مورد لا لیگا نیز صدق میکند، جایی که به بازی میان بارسلونا و رئال مادرید ال کلاسیکو (به اسپانیایی: El Clásico) میگویند. تأثیر بازیکنان بینالمللی و ترکیب آنها با بازیکنان اسپانیایی تیم را به سمت کسب موفقیت مجدد سوق داد. ] در سال ۲۰۰۰ خوان گسپارت جایگزین نونیز شد و به مدت سه سال در این سمت باقیماند.

بابی رابسون جایگزین کرایف شد و تنها در فصل ۱۹۹۷-۱۹۹۶ در این سمت باقیماند. اسپانیول در تمام طول ۷۰ سال گذشته تنها سه بار بالاتر از بارسلونا قرار داشته و در مسابقات جام حذفی کاتالونیا تنها در سال ۱۹۵۷ موفق به پیروزی در برابر بارسا شدهاست. در ۱۹۹۹ ریوالدو به عنوان چهارمین بازیکن بارسلونا توانست عنوان بهترین بازیکن فوتبال سال اروپا را کسب کند. بعد از کنارهگیری لاپورتا در ژوئن ۲۰۱۰، ساندرو راسل بعد از مدتی کوتاه به عنوان مدیر جدید باشگاه انتخاب شد. به گزارش خبرگزاری فارس، داستان زیدان با رئال مادرید بار دیگر در بُهت طرفداران مادریدی به پایان رسید و این سرمربی فرانسوی درخواست خروج داد و از مربیگری در این تیم کناره گیری کرد. در نهایت او رئال مادرید را انتخاب کرد و در آن فصل باعث موفقیت آنها نیز شد. به هرشکل ستارگان تازهای چون لوییس فیگو، پاتریک کلایورت، لوییز انریکه و ریوالدو در باشگاه ظاهر شدند و بارسا هر دو جام کوپا دل ری و لا لیگا را در سال ۱۹۹۸ بالای سر برد.

] دوره ریاست او ۲۲ سال به طول انجامید و بر بارسلونا تأثیر بسزایی گذاشت. این استادیوم بر لبه شمالی شوابینگ در زمینهای فروتمانینگ، مونیخ بنا شدهاست و ۷۵٬۰۲۴ نفر ظرفیت دارد. همچنین بهترین نتیجهای که اسپانیول تاکنون از شهرآورد بارسلونا به دست آورده ۶-۰ در سال ۱۹۵۱ بودهاست. ] اگرچه بارسلونا فصل ۲۰۰۷-۲۰۰۶ را با قدرت شروع کرد، اما در پایان بدون کسب هیچ عنوانی فصل را به پایان رساند. اگرچه در تاریخ لا لیگا بیشتر دربیها منطقهای هستند، این رقابت نامعمول نیز کاملاً با برتری بارسلونا همراه بودهاست. ] بارسلونا شروع موفقیتآمیزی در مسابقات ملی و منطقهای نظیر مسابقات فوتبال کاتالونیا و کوپا دل ری داشت. ] به همراه دو بازیکن دیگر در نوامبر ۲۰۱۰ به خدمت بگیرد. به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری دانشجو، ۱۲ تیم بزرگ فوتبال اروپا به دنبال راه اندازی سوپرلیگ اروپا و برگزاری تورنمنتی مجزا از لیگ قهرمانان اروپا هستند. ژاوی، سرمربی بارسلونا در کنفرانس مطبوعاتی پیش از این بازی حاضر شد و پاسخگوی سوالات خبرنگاران بود. دریافتشده در ۳۰ مه ۲۰۰۹. در ژوئن ۲۰۰۹ و پس از ۲ سال ناکامی تیم و برکناری کالدرون، پرز مجدداً به عنوان مدیر باشگاه انتخاب شد. بارسا در فینال کوپا دل ری ۲۰۰۹ با شکست ۴-۱ اتلتیک بیلبائو برای ۲۵امین بار قهرمان این رقابتها شد.

دیدگاهتان را بنویسید