همه چیز در مورد باشگاه فوتبال رئال مادرید

در سال ۱۹۴۷ بود که مدیر باشگاه، تصمیم گرفت تا به پیراهنهای بازیکنان، دکمه اضافه کند و آرم باشگاه را، روی سینه سمت چپ بازیکنان اضافه کرد (چیزی که تاکنون نیز تغییر نکردهاست). تلویزیون رئال مادرید، مصاحبههای اختصاصی با بازیکنان و دیگر عوامل رئال مادرید، بازیهای لالیگا، بازیهای مستقیم و بازیهای قدیمی باشگاه به اضافه خبر فوتبال و دیگر برنامهها را برای هواداران رئال مادرید پخش میکند. بایرن ۲ در ورزشگاه گرونوالدر بازی میکند که تا قبل از شروع بهکار ورزشگاه المپیک مونیخ در سال ۱۹۷۲، ورزشگاه تیم اول بودهاست. باشگاه ورزشی بایرن علاوه بر فوتبال باشگاههای شطرنج، هندبال، بسکتبال، ژیمناستیک، بولینگ، و تنیس روی میز را اداره میکند و در فوتبال حرفهای بیش از ۱۱۰۰ عضو فعال دارد. باشگاه بسکتبال بایرن بزرگترین زیرمجموعهٔ حرفهای این تیم در رشتهای غیر از فوتبال است. قبل از احداث این ورزشگاه، بازیهای تیم فوتبال بایرن مونیخ در ورزشگاه المپیک مونیخ برگزار میشد. آلیانتس آرنا اولین استادیوم جهان است که قابلیت تغییر کامل رنگ بیرون ورزشگاه را دارد.

به گزارش وب سایت رسمی باشگاه رئال مادرید، در بیانیه رسمی باشگاه آمده است: گزارشی دریافت کردیم که نتیجه آزمایش کرونای یکی از بازیکنان تیم بسکتبال مثبت اعلام شده است. آلیانتس آرنا دارای ۴ رختکن برای بازیکنان تیم میزبان و میهمان، ۴ رختکن برای مربیان و ۲ رختکن برای داوران هر مسابقه دارد. استادیوم آلیانتس آرنای شهر مونیخ تنها ورزشگاه در دنیا است که بدنه بیرونی آن قابلیت تغیر رنگ دارد. رنگ معمولی بدنه بیرونی آن سفید است ولی در هنگامی که باشگاه فوتبال بایرن مونیخ در این استادیوم میزبان است، بدنه بیرونی آن به رنگ قرمز تغییر رنگ میدهد. اتلتیکو مادرید در نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا ۱۶-۲۰۱۵ بایرن را شکست داد تا پپ گواردیولا با سه حذف از سه فصل حضور در لیگ قهرمانان، این باشگاه را ترک کند. ] اما در مجموع برای بایرن فصل خوبی نبود و آنها نه تنها نتوانست جامی تصاحب کنند که درگرفتن سهمیه فصل بعد لیگ قهرمانان اروپا نیز ناکام ماندند.

بایرن فصل ۰۹-۲۰۰۸ در کسب جام ناکام ماند و یورگن کلینزمن تنها پس از یک سال سرمربیگریِ بایرن مونیخ از این باشگاه رفت. در سال ۱۹۹۴ با معرفی لیگ دسته سه جدید رجیونالیگا، بایرن به راحتی از این دسته صعور کرد و برای چندین سال در این لیگ حضور داشت تا اینکه در سال ۲۰۰۸ لیگا ۳ به وجود آمد. در همان روز برکناری بنیتز، زینالدین زیدان به عنوان جانشین وی معرفی شد.زیدان پیش از دستیار کارلو آنچلوتی در این تیم بود و سرمربیگری رئال مادرید کاستیا را نیز در کارنامه داشت. معماران این مجموعه معتقد هستند که ورزشگاه فقط برای دیدن فوتبال یا ورزش نیست بلکه مانند شهر کوچکی میباشد. ] در درون این ورزشگاه واقع شدهاست. این فهرست شامل جزئیات دقیق و شرح ریز سوابق و پیشینههای باشگاه فوتبال بایرن مونیخ میباشد. بایرن مونیخ در فصل ۱۷-۲۰۱۶ با وجود شروعی قدرتمندانه، در ادامه فصل در بعضی بازیهای بزرگ به مشکل برخورد ولی کارلو آنچلوتی بوندسلیگا و سوپر کاپ آلمان ۲۰۱۶ را برای بایرن به ارمغان بیاورد.

میانگین تعداد تماشاچیان تیم نیز در فصل 08-2007 به 76٬234 نفر رسید که در کل لیگ های اروپایی در آن فصل، یک رکورد بود. پس از یوپ هاینکس، پپ گواردیولا که پیش از بازنشستگی یوپ هاینکس از قبل به عنوان سرمربی بایرن در نظر گرفته شده بود، هدایت این تیم را برعهده گرفت. اوتمار هیتسفلد از سال ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۴ سرمربی بایرن مونیخ بود و در این دوره با حضور ستارگانی مثل اشتفان افنبرگ، الیور کان، جیوانی البر، مهمت شول و بیسنته لیزارازو موفق شد عناوین متعددی را کسب کند. این به مونیخ ۱۸۶۰ اجازه میدهد تا در این ورزشگاه بازی کند ولی این باشگاه صاحب هیچ حقی برای آن نیست. این ورزشگاه در سراسر جهان بخاطر تکنولوژی ایتیافای و قابلیت تغییر رنگ خود معروف است و تنها ورزشگاهی در جهان است که چنین ویژگیای دارد. این آغازی بر کار ورزشگاه بود. آنها در این هشت سال ۲ عنوان قهرمانی و ۳ عنوان دومی را در مسابقات قهرمانی بیسبال آلمان کسب کردند.

در سال ۱۹۷۱ آنها اولین دیدار فینال جام در جام اروپا را برگزار کردند که در نهایت با شکست ۲-۱ مقابل چلسی، از کسب جام بازماندند. بالاترین مجموع پیروزی در لیگ قهرمانان اروپا به مرحله حذفی: ۱۲-۱ در ۲۴ فوریه ۲۰۰۹ (۵-۰) و ۱۱ مارس ۲۰۰۹ (۷-۱) در برابر اسپورتینگ. بزرگترین حاشیه پیروزی در مرحله حذفی در فرمت فعلی لیگ قهرمانان اروپا : بایرن مونیخ ۷-۰ بازل در ۲۰۱۱-۱۲. رئال مادرید رکورددار قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا با ۱۳ قهرمانی و جام جهانی باشگاهها با ۴ قهرمانی است. باشگاه فوتبال بایرن مونیخ (به آلمانی: Fußball-Club Bayern München) باشگاه فوتبالی آلمانی است که در مونیخ پایتخت ایالت باواریا قرار دارد و سالانه در بوندس لیگا، لیگ برتر فوتبال آلمان به رقابت می پردازد. FC Bayern München AG. The official FC Bayern Munich Website. ↑ «Bayern Munich have apparently made some slight changes to their logo» (به انگلیسی). ↑ ET، 2017 at 8:00a. «How Bayern Munich vs Borussia Dortmund became Germany’s biggest rivalry».

دیدگاهتان را بنویسید