همه چیز در مورد باشگاه فوتبال رئال مادرید

ایسکانیوز – رضا صالحی/ حجم اخبار فوتبال جهان بسیار زیاد است و دنبال کردن آن ها عملا برای علاقه مندان به این اخبار نیز وقتگیر خواهد بود. لباس خارج از خانه رئالی ها نیز از همان ابتدا یا سیاه کامل بوده است یا کاملاً ارغوانی و هیچ گاه تغییر نکرده است. طبق قوانین اتحادیه فوتبال اروپا، سرمربیهای شاغل در لیگ برتر باید دارای مدرک مربیگری با نمره «آ» یا «ب» باشند. معرفی منچستر سیتی به همراه تاتنهام هاتسپر که در دو فصل ۱۶-۲۰۱۵ و ۱۷-۲۰۱۶ به ترتیب دوم و سوم شدند، باعث شکلگیری «بیگ سیکس» یا «شش غول» گشت. زمانی که نتیجه 2 بر صفر بود، رالف رانگنیک، سرمربی شیاطین سرخ کریستیانو رونالدو را بیرون کشیدن که این تصمیم او نارضایتی آشکار ستاره پرتغالی را به همراه داشت. باشگاهها یک مدیر، مدیر اجرایی و هیئت مدیره برای لیگ برتر انتخاب میکنند تا ادارهٔ لیگ را بر عهده بگیرند. بازبی که از سال 1945 بر سر کار بود، باشگاه را از جنگ جهانی دوم خارج کرد و تنها در چند سال تیم را به برندگان جام تبدیل کرد. بهترین سال های دوران بازی خود را برای رئال مادرید انجام داد.

بازیکنان بزرگی چون زیدان، رونالدو، فیگو، کارلوس، رائول و دیوید بکهام از جمله ستارگان آن روزهای رئال مادرید بودند که ویسنته دل بوسکه را به عنوان سرمربی خود میدید. رئال مادرید که بهترین باشگاه قرن به انتخاب فیفا شده است، موفقترین تیم تاریخ فوتبال اسپانیا و موفقترین تیم تاریخ فوتبال اروپا و موفقترین تیم فوتبال سدهٔ ۲۰ میلادی به انتخاب فیفا هم به شمار میرود. با اصرار فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) مبنی بر کاهش تعداد تیمهای لیگهای داخلی، در سال ۱۹۹۵ تعداد تیمهای لیگ برتر از ۲۲ تیم به ۲۰ تیم کاهش یافت. ] در فصل ۱۰-۲۰۰۹ تاتنهام در لیگ چهارم شد و برای اولین بار از سال ۲۰۰۵، یک تیم به جز «بیگ فور» حائز رتبهٔ چهارم شد. ] در طول این دهه، چهار رتبهٔ اول لیگ اغلب در اختیار این چهار تیم بود و از فصل ۰۴-۲۰۰۳ تا ۰۹-۲۰۰۸ تنها این تیمها بودند که میتوانستند به لیگ قهرمانان اروپا صعود کنند. در آن سال، منچستر یونایتد ضعیف ترین نتیجهٔ تاریخ خود را گرفت و در لیگ دسته دوم در رتبهٔ بیستم قرار گرفت.

این اقدام هم تنها کافی نبود و بایرن یک سال بعد “ماریو باسلر” را به چنگ گرفت. اگرچه فرد مبتلا به کرونا بازیکن تیم بسکتبال رئال است اما از آنجا که هم تیم فوتبال و هم تیم بسکتبال از یک زمین تمرینی و تجهیزات مشترک استفاده میکنند، تمامی اعضای مجموعه رئال باشگاه را ترک کردند. فصل بعد با وجود چند خرید گران قیمت در لیگ به مقام پنجم رسید و باز هم از رسیدن به لیگ قهرمانان بازماند. ↑ “Zum 18. Mal in Folge profitabel” (به German). ↑ “Top Soccer Leagues Get 25% Rise in TV Rights Sales, Report Says”. ↑ “History and time are key to power of football, says Premier League chief”. ↑ “United (versus Liverpool) Nations”. ↑ ۵۳٫۰ ۵۳٫۱ “Manchester United clinch record 19th english title”. ↑ «Real Madrid 8-1 Almeria: Ronaldo bags 40th La Liga strike as Mourinho’s men end season with 102 goals». ↑ “Rafa Benitez named new coach of Real Madrid”.

↑ “Beckham joins Real Madrid”. ↑ “United against teams from Israel”. ↑ “United against teams from Bosnia and Herzegovina”. ↑ «Spot the difference: Bayern Munich have a new logo – can you find the 5 changes? ↑ “The Best and Worst”. ↑ “Premier League value of central payments to Clubs”. ↑ Gibson, Owen (13 June 2012). “Premier League lands £3bn deal”. ↑ “Veron signs for Chelsea”. نام مستعار باسبی بیبز به زودی دنبال شد و ماندگار شد و به تیم جوان و دوست داشتنی اش اشاره کرد. بازبی باید تیم را بازسازی می کرد و با آن به دنبال هویت جدیدی بود. در حال حاضر دیو ریچاردز مدیر لیگ برتر است که از آوریل ۱۹۹۹ این سمت را برعهده داشتهاست. در حال حاضر ژوزه مورینیو هدایت تیم را به عهده دارد. ] در مهٔ ۲۰۰۸، کوین کیگان گفت که سلطهٔ «بیگ فور» این لیگ را تهدید میکند. گرت بری با ۶۴۷ بازی در مسابقات لیگ برتر، بیشترین حضور در تمامی ادوار این پیکارها را در اختیار دارد و پس از او رایان گیگز با ۶۳۲ حضور، جایگاه دوم را در اختیار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید