همه چیز درباره باشگاه بارسلونا

آنها همچنین به مرحله یک-چهارم نهایی کوپا دل ری رسیدند که توسط قهرمان نهایی این رقابتها، والنسیا شکست خوردند. اتلتیکو همچنین مدافع رئال بتیس و بازیکن ملی پوش اسپانیایی، خوانیتو را در یک انتقال رایگان خریداری کرد. در محله یک چهارم نهایی از رقابتهای کوپا دل ری و همچنین از مرحله گروهی لیگ اروپا حذف شد. ] اخراج او، یک نارضایتی عمومی را به وجود آورد و بسیاری معتقد بودند که او علت مشکلات اتلتیکو نبودهاست. آلوز در مصاحبه جدیدی که داشته در این خصوص صحبت کرد و از بازگشت لیونل مسی به بارسلونا گفت. لیپی در سال 2001 به یوونتوس بازگشت و بالافاصله سرمایه لازم برای خریدجیان لوئیجی بوفون،لیلیان تورام و پاول ندوددر اختیار وی گذاشته شد. هر تیم و باشگاهی یک نماد برای خود دارد و بازیکنان و کارکنان آن باشگاه لباس خاص آن تیم را دارند. اتلتیکو بار دیگر و در فصل ۱۶-۲۰۱۵ خود را به فینال رساند و بار دیگر رئال مادرید را سد قهرمانی خود دید. PSG این پروژه را به معمار فرانسوی ژان میشل ویلموت و شرکت معماری وی ویلموت و همکارانش سپرد که به دلیل طراحی آلیانز ریویرا و استادیوم کالینینگراد مشهور است.

گنجایش این ورزشگاه 99٫786 نفر است، که آن را تبدیل به بزرگترین ورزشگاه اروپا و یازدهمین ورزشگاه بزرگ دنیا میکند. ] برگزار میکند. فرایند ساخت این ورزشگاه با هدف کسب میزبانی مسابقات جهانی دو و میدانی ۱۹۹۷ بر اساس طرحی از استودیوی معماری کروز و اورتیز از سال ۱۹۹۰ آغاز شد و در سال ۱۹۹۳ به پایان رسید. او ابتدا به مصاف تیمش با تیم ماقبل آخر جدول ردهبندی اشاره داشت و گفت: این تیم تا حد زیادی شبیه اتلتیک بیلبائو بازی میکند (تیمی که بارسلونا بامداد پنجشنبه در جام حذفی مغلوب آن شد). در این میان دیگو فورلان به حمایت از مربی سابق خود برآمد و گفت: «اخراج خاویر راحتترین کار بود، اما او دلیل مشکلات ما نبود. اتلتیکو مادرید در طول تاریخ خود پنج ورزشگاه داشتهاست. اتلتیکو در طول تاریخ خود و به دلایل مختلف، از ورزشگاه سانتیاگو برنابئو نیز برای بازیهای خانگی استفاده کردهاست. علیرغم فشار باشگاههای بزرگ برای خرید بازیکنان ستارهای چون آگوئرو و فورلان، اتلتیکو همچنان به حفظ خط حمله قوی خود امیدوار بود تا در فصل جدید عملکرد موفقی داشته باشد. اتلتیکو در فصل ۱۱-۲۰۱۰ عملکرد نسبتاً ناامیدکنندهای داشت و در لیگ تنها به جایگاه هفتم بسنده کرد. اتلتیکو در ادامه فصل عملکرد موفقی داشت و در پایان، با نشستن در خانه چهارم جدول لیگ، سهمیه حضور در مرحله پلیآف لیگ قهرمانان اروپا را به خود اختصاص داد.

اتلتیکو در نیمه اول و با گل دقیقه ۳۶ از دیهگو گودین پیش افتاد و تا دقیقه سوم از وقتهای اضافهٔ نیمه دوم برتری خود را حفظ کرد. ] با دو گلی که در نیمه نخست از وقتهای معمول زده شد به تساوی ۱-۱ رسید. در ۱۷ مه ۲۰۱۴ و در هفته آخر از لا لیگا ۱۴-۲۰۱۳، اتلتیکو توانست پس از یک تساوی ۱-۱ مقابل بارسلونا، برای اولین بار پس از سال ۱۹۹۶، بار دیگر طعم قهرمانی را در لا لیگا تجربه کند. ایوجنیو و انریکو تصمیم مهمی در زندگی خود گرفته بودند و خواستار داشتن یک باشگاه حرفه و بزرگ فوتبال بودند، بنابر این زمانی که با شوق جوانان روبرو شدند با قاطعیت بیشتری برنامه و کار خود را ادامه دادند. اتلتیکو در این زمین خاکی اولین عنوان رسمی خود را بدست آورد. میزبانی مسابقات جهانی دو و میدانی سرانجام به آتن اعطا شد و این ورزشگاه در دهه اول وجود خود برای برگزاری رویدادهای کوچک ورزشی و فرهنگی استفاده میشد.

در طول دهه 1950 و اوایل دهه 1960، یونایتد معمولاً به عنوان “بیبز باسبی” به عنوان مدیر مشهور و تحسین شده تیم شناخته می شد. آیا از سانتوس دهه 1960 (که پله در آن بازی میکرد) بهتر است؟ این ورزشگاه، چندمنظوره و زمین آن چمن بود. ] اتلتیکو این موفقیت داخلی را فرصتی برای تقویت تیم خود برای فصل آینده لیگ قهرمانان دانست. رئالیها موفق شدند فصل بعد نیز ۳۱مین قهرمانی خود را در لالیگا کسب کنند که این برای اولین بار در طی ۱۸ سال گذشته بود که دو سال پیاپی این جام را کسب کردند. از زمان جام در جام اروپا ۶۲-۱۹۶۱، این اولین عنوان قهرمانی اتلتیکو در رقابتهای اروپایی بود. مینی-ورزشگاه سرو دل اسپینو که در سیوداد دپورتیوا اتلتیکو دِ مادرید (شهرک ورزشی اتلتیکو مادرید) در ماخادائوندا، در حدود ۲۰ کیلومتری غرب مادرید واقع است، زمین تمرین این باشگاه و محل برگزاری بازیهای تیم رزوز اتلتیکو است.

در اواسط قرن بیستم بود که درگیری های کشدار داخلی در اسپانیا بین حاکمیت و کاتالونیا آغاز و خون های بسیاری ریخته شد. ] یک هفته بعد، اتلتیکو در اولین فینال خود در لیگ قهرمانان پس از سال ۱۹۷۴ به مصاف رئال مادرید رفت که اولین فینال بین دو تیم از یک شهر نیز بود. در ۳ فوریه ۲۰۰۹، خاویر آگیره، پس از شروع ضعیفی که در آن فصل داشت و نتوانست در شش بازی نخست به پیروزی دست پیدا کند، از سمت خود به عنوان سرمربی برکنار شد. ورزشگاه ویسنته کالدرون (۲۰۱۷-۱۹۶۶): ویسنته کالدرون توسط خاویر باروسو، بازیکن سابق، مربی سابق و رئیس سابق اتلتیکو طراحی و در سال ۱۹۶۶ افتتاح شد. یوونتوس از سال ۱۹۲۳ توسط خانواده آنیلی اداره می شود و یکی از پرافتخارترین باشگاه های فوتبال در ایتالیا و جهان است. به طرفداران بارسا اصطلاحا کولز می گویند. ژاوی با مجموعاً 767 بازی برای بارسلونا و 505 بازی در لالیگا رکوردار بیشترین تعداد بازی در بارسا است. ستاره آلمانی تیم فوتبال بایرنمونیخ در توئیتی برای بارسلونا کُری خواند و نوشت: من عاشق بازی مقابل بارسا هستم. به گزارش مشرق، تیم فوتبال بایرنمونیخ در آخرین دیدار مرحله گروهی لیگ قهرمانان موفق شد با نتیجه سه بر صفر بارسلونا را شکست داده و با آمار صد در صد پیروزی به دور بعدی صعود کند.

دیدگاهتان را بنویسید