همه چیز درباره باشگاه بارسلونا

در بالای آن شکلی از دروازه ی شنکلی که روی آن شعار معروف لیورپول ” You’ll Never Walk Alone ” نوشته شده، به چشم می خورد. اگر هم باشگاهی آن قدر بزرگ نباشد که بتواند ساختار AG را برگزیند، احتمالا e. به هرشکل ستارگان تازه ای چون لوییس فیگو، پاتریک کلایورت، لوییز انریکه و ریوالدو در باشگاه ظاهر شدند و بارسا هر دو جام کوپا دل ری و لا لیگا را در سال 1998 بالای سر برد. این پیروزی خاتمهای بر یک سریال ۱۴ ساله از ۲۵ بازی بدون برد در دربی مادرید برای اتلتیکو بود. در 10 دسامبر 2016، این تیم با برد 2-3 مقابل دپورتیوو، رکورد 35 بازی بدون شکست را ثبت کرد. دو تئوری وجود داشت: یا ساویج در مورد رنگ مورد نظر اشتباه كرده بود و یا اینكه گان تنها محموله در دسترس را برای یوونتوس فرستاده بود. از نظر درآمد، رئال مادرید با ۵۵۷ میلیون یورو درآمد در فصل ۱۵-۲۰۱۴ در صدر پردرآمدترین باشگاههای فوتبال جهان بودهاست.

بارسا زیر نظر یوهان کرایف توانست چهار عنوان قهرمانی لالیگا را بین سالهای 1991 تا 1994 پی در پی کسب کند. لیورپول شدید ترین رقابت ها را با باشگاه های فوتبال منچستر یونایتد و اورتون، که اغلب با این تیم دربی مرزی ساید را برگزار می کند، دارد. پس از اتفاقات ناگوار چه در زمین و چه در خارج، نبرد شدید برای کسب مالکیت باشگاه به نقطه اوج خود رسید. در سال 2007 ، لیورپول برای بار دوم تحت هدایت بنیتز راهی فینال لیگ قهرمانان اروپا در آتن شد اما آث میلان با پیروزی توانست انتقام خود را پس از فینال استانبول از لیورپول بگیرد. لیورپول شدیدترین رقابت ها را با باشگاههای فوتبال منچستر یونایتد و اورتون، که معمولاً با این تیم دربی مرزی ساید را برگزار می کند، دارد. در تابستان 1937، تیم به اردوی مکزیک و ایالات متحده رفت. در سال 2001 لیورپول موفق به کسب جام حذفی، جام اتحادیه و جام یوفا با مربیگری جرارد هولییر شد. در اواخر فصل، هولییر در بین دو نیمه بازی مقابل لیدز یونایتد در لیگ دچار بیماری شد و یک بیماری قلبی او را برای مدت چند ماه از این کار دور کرد.

این بازیکنان را از گروه سنی U6 تا تیم U21 آموزش می دهد. در سال ۱۹۵۹ بیل شنکلی به سرمربیگری این تیم گماشته شد که این باشگاه در فصل سوم حضور شنکلی در این سمت (۱۹۶۱-۶۲) با قهرمانی در پیکارهای دستهٔ دوم، به دسته بالاتر صعود کرد. با وجود همه اینها هیچ کس نمیداند که بارسا چه قدر سودآوری دارد و چه قدر بدهکار است؟ با وجود موفقیت در فصل 2001 / 2000 لیورپول نتوانست انتظارات را برآورده کند. امسال هم این تیم با وجود بازگشت سرمربی پیشین خود اوضاع مساعدی ندارد و در میانههای جدول جا خوش کرده و با صدر جدول فاصله گرفته است. بر اساس قوانین دولت فرانسه پرونده لیگ یک فرانسه در فصل 10-20 لغو گردید و تیم پاری سن ژرمن در 30 آوریل 2020 به عنوان قهرمان اعلام شد. ] برگزار میکند. فرایند ساخت این ورزشگاه با هدف کسب میزبانی مسابقات جهانی دو و میدانی ۱۹۹۷ بر اساس طرحی از استودیوی معماری کروز و اورتیز از سال ۱۹۹۰ آغاز شد و در سال ۱۹۹۳ به پایان رسید.

بخش بعدی تاریخ لیورپول ما را به سال های دهه 2010 میلادی منتقل می کند که رافا بنیتز جای خود را به روی هاجسون، سرمربی فولام، داد. جان هولدینگ در آنفیلد رود زمینی را به اورتون اجاره داد که این باشگاه از آن به بعد در آن، بازی های خانگی اش را برگزار می کرد. تیم لیورپول بعد از جنگ جهانی اول، ابتدا ۲ بار در لیگ چهارم شد، پیش از این که درسال ۱۹۲۲ و ۱۹۲۳ عنوان قهرمانی را کسب کند. بلافاصله بعد از جنگ دوم جهانی، برای بار ۵ ام و در دومین سال بعد از صعود دوباره ، برای بار ششم عنوان قهرمانی خود را بدست آورد. Alex Inglethorpe در تابستان 2014 از مدیر U21 به مدیر آکادمی ارتقا یافت و مسئولیت کلی را بر عهده دارد برای فعالیت آکادمی. سال ۱۹۰۸ درحالی که باشگاه وضعیت مالی نامناسبی داشت، خوان گمپر به عنوان ریاست باشگاه برگزیده شد و تا سال ۱۹۲۵ در پنج دوره متفاوت این مسئولیت را بر عهده داشت. استیون جرارد اولین بازی رسمی خود را در نوامبر 1998 در برابر بلکبرن روورز در لیگ برتر انجام داد.

در ۱۴ مارس ۱۹۰۹، باشگاه به ورزشگاه اینداستریا که ۶٬۰۰۰ نفر ظرفیت داشت تغییر مکان داد. در این فاجعه که به سانحه هیلزبورو مشهور است، ۹۶ نفر از هواداران لیورپول تحت فشار هجوم تماشاگران بین حصار ورزشگاه کشته شدند. تام هیکس و جورج گیلت به دلیل وعده های دروغین و اختلافات عمومی با بنیتز و ریک پری رئیس اجرایی خیلی زود با عکس العمل هواداران مواجه شدند. الحاجی دیوف با عکس العمل های جنجالی خود بیشتر از توانایی فوتبالی اش شناخته شد در حالی که سلیف دیائو و برونو چیرو نتوانستند نام خود را در ذهن فوتبالدوستان آنفیلد ثبت کنند. لیورپول بعد اون جای خود را در این لیگ تثبیت کرد و تونست در سال ۱۹۰۱ برای اولین مرتبه قهرمانی انگلیس را تجربه کند. در ژانویه ی ۲۰۱۲ این باشگاه اعلام کرد که طی قراردادی به مبلغ ۲۵ میلیون پوند با واریور بسته است و از فصل ۲۰۱۳-۱۲ به مدت ۶ سال این شرکت به جای آدیداس لباس های باشگاه را تولید می کند.

دیدگاهتان را بنویسید