همه چیز درباره باشگاه بارسلونا

↑ ۱۱٫۰ ۱۱٫۱ ۱۱٫۲ Carnicero, José Vicente Tejedor (۲۱ مه ۲۰۱۰). در آوریل ۲۰۱۰ پاری سن ژرمن ثروتمندترین باشگاه فوتبال فرانسه بعد از المپیک لیون و المپیک مارسی بود. در طول تاریخ این باشگاه با تعدادی نام مستعار شناخته شدهاست، از جمله تشک سازان، زیرا خطوط قرمز و سفید پیراهن اصلی این تیم، همان رنگ روکش سنتی برای تشکها بودهاست. مهاجم بایرن مونیخ که عملکرد فوقالعادهای با این تیم در سال اخیر داشت و در مراسم توپ طلای «فرانس فوتبال» هم رقابت برای کسب این عنوان را به لیونل مسی واگذار کرد، انتظار میرفت ورزشکار سال لهستان لقب بگیرد. سیمئونه دومین جام اروپایی بعد از سال 62 را برای اتلتیکو بدست آورد و تیم اتلتیکو راهی سوپرکاپ اروپا و بازی در مقابل چلسی شد و آن بازی را اتلتیکو با هتریک فالکائو آماده 4 بر 1 برد. این باشگاه تصمیم دارد لوکاس پاکتا هافبک برزیلی را به فلورانس بفرستد و علاوه بر آن برای جذب مدافع ۲۳ ساله بنفشها، ۴۰ میلیون یورو بپردازد.

بعدا ریس و سیما سابروسا هم به این تیم اضافه شدند. این ها را به همشهری بودن اگر اضافه کنیم همه سبب جنگ دو باشگاه باهم است. اتلتیکو انتقام این شکست را با پیروزی در دو فینال پیاپی کوپا دل ری در سالهای ۱۹۶۰ و ۱۹۶۱، با رهبری خوسه ویالونگا، مربی سابق رئال گرفت. اتلتیکو با هدایت هلنیو هررا و با کمک لاربی بنبارک، در سالهای ۱۹۵۰ و ۱۹۵۱ بار دیگر لا لیگا را فتح کرد. ۱۰ سال از آخرین قهرمانی اتلتیکو در لا لیگا گذشته و دیگر از کسب موفقیت در لیگ ناامید شده بود. در طی دهههای ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰، اتلتیکو مادرید در کنار بارسلونا رقابت تنگاتنگی برای کسب جایگاه دوم داشت. در طی این سالها اتلتیکو سه بار موفق به کسب کوپا دل ری در ۱۹۶۵، ۱۹۷۲ و ۱۹۷۶ شد. آراگونس در طی دوران دوم مسئولیت خود، باشگاه را در سال ۱۹۸۵ به نایب قهرمانی در لا لیگا و قهرمانی کوپا دل ری رساند. در سال ۱۹۹۱، اتلتیکو به کسب عنوان قهرمانی در لیگ نزدیک شده بود، اما در انتهای فصل با فاصله ۱۰ امتیازی نسبت به بارسلونای یوهان کرایف، نایب قهرمان شدند.

آنها دارای رکورد ۳۴ بار قهرمانی در لالیگا، ۱۹ قهرمانی در کوپا دل ری (جام حذفی)، ۱۰ سوپرکاپ اسپانیا، ۱۳ قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا، ۲ جام یوفا، ۴ سوپرکاپ اروپا و ۴ قهرمانی در جام باشگاههای جهان هستند. علیرغم از دست دادن سانچز، آراگونس در سال ۱۹۸۵ موفق شد سوپر جام اسپانیا را فتح کند و سپس تیم را به فینال جام برندگان جام اروپا در سال ۱۹۸۶ برساند. به آنها قول داده شده بود که در فصل ۴۰-۱۹۳۹ در دسته برتر فوتبال اسپانیا حضور خواهند داشت، اما این موضوع مورد مخالفت فدراسیون فوتبال سلطنتی اسپانیا قرار گرفت. ورزشگاه توسط آقایان براملد و اسمیت در شهر منچستر ساخته شد. آویاسیون ناسیونال در سال ۱۹۳۹ توسط اعضای نیروی هوایی اسپانیا تاسیس شد. در درون دروازه نیز، ایکر کاسیاس با 654 حضور در درون دروازه تیم، رکورددار است. پس این مقاله مختص شما نوشته شده است! ] اتلتیکو این موفقیت داخلی را فرصتی برای تقویت تیم خود برای فصل آینده لیگ قهرمانان دانست. ] آنها با پیراهنهای آبی و سفید، مانند رنگهای آن زمان اتلتیک بیلبائو، شروع به کار کردند، اما از سال ۱۹۱۱، هر دو تیم بیلبائو و مادرید با رنگهای فعلی راه راه قرمز و سفید کار خود را ادامه دادند.

] در اواخر سال ۱۹۰۹، خوانیتو الوردوی، بازیکن سابق و عضو هیئت مدیره اتلتیکو مادرید، برای خرید لباس هر دو تیم به انگلیس رفت اما موفق به یافتن پیراهنهای بلکبرن برای خرید نشد. ] در دیدار رفت مرحله نیمه نهایی مقابل سلتیک، آیالا، دیاز و بازیکن تعویضی این تیم کیکه در جریان بازی، اخراج شدند. در 3 فبریه 2009 خاویر آگیره سرمربی اتلتیکو در 6 بازی اول هیچ بردی کس نکرد و از سمتش اخراج شد. در ژانویه ۲۰۱۵ نیز افزایش گنجایش ورزشگاه در رقابتهای داخلی تا ۷۵۰۰۰ و در رقابتهای اروپایی تا ۷۰۰۰۰ اعلام شد. افتخارات باشگاه بارسلونا شامل مسابقات داخلی، اروپایی و جهانی است و به عنوان اصلی ترین رقیب رئال مادرید شناخته می شود. ] این موفقیت برای باشگاه قابل توجه بود، چرا که جام برندگان جام اروپا تنها جام برجسته اروپایی بود که رئال مادرید هرگز به آن دست نیافته بود. این رقم دقیقاً ۵۸ درصد از کل داراییها بارسلونا است که فوربز آن را اعلام کرده بود. حضور بازیکنی مانند هوگو سانچز که ۱۹ گل در لیگ به ثمر رساند و برنده جایزه پیچیچی شد، برای آراگونس کمک قابل توجهی بود. در 1989، سر و کله لوگوی طراحی شده در سال 1921 بار دیگر پیدا شد.

دیدگاهتان را بنویسید