همه چیز درباره باشگاه بارسلونا ؛ از تاریخچه تا افتخارات بارسا

] آنفیلد یکی از ورزشگاه های فوتبال در ناحیه آنفیلد واقع در شهر لیورپول می باشد . تحت مدیریت بیل شنکلی، لیورپول سه جام قهرمانی در لیگ، دو جام حذفی و یک جام یوفا، که اولین جام اروپایی تاریخ باشگاه محسوب می شد، بدست آورد. مدیریت باشگاه به مجمعی پاسخگو است که 2500 عضو آن به شکل تصادفی انتخاب میشوند و 600 عضو دیگرش باسابقهتر از همه هستند. بارسلونا باشگاهی ورزشی-اجتماعی با هزاران عضو بوده که تیم فوتبال بارسلونا بخشی از آن میباشد. هولدینگ در کنار جان مک کنا و همینطور بارسلی تیم را اداره می کرد که اکثر کار های باشگاه توسط مک کنا صورت می گرفت . با آکادمی فوتبال باشگاه منچستر یونایتد آشنا خواهید شد. در سال 2006 سهام باشگاه لیورپول توسط دو میلیاردر معروف آمریکایی به نام تام هیکس و جورج ژیلت خریده شد . ] نشان کنونی باشگاه لیورپول آنفیلد آنفیلد یکی از ورزشگاه های فوتبال در ناحیه آنفیلد واقع در شهر لیورپول می باشد .

تام وارنر سرمربی كنی دالگليش لیگ لیگ برتر انگلستان فصل قبل ششم لباس اول لباس دوم لباس سوم باشگاه فوتبال لیورپول، باشگاه فوتبال حرفهای است که مرکز آن در لیورپول انگلستان مستقر است. به دنبال کسب رتبهٔ هشتم در فصل 70-1969 و شروع ضعیف در فصل 71-1970، بازبی پذیرفت تا به صورت موقت سرمربی تیم بشود و ویلف مک گینس نیز به عنوان کمک مربی در تیم مشغول شد. ] هفت جام حذفی، هشت جام اتحادیه و پنج جام قهرمانی باشگاههای اروپا که رکوردی برای یک باشگاه انگلیسی محسوب می شود، کسب کرده است. از آغاز لیگ برتر، منچستر یونایتد برای فروش حق پخش تلویزیونی بازیهای تیم خود، بیشترین درآمد را در بین باشگاههای انگلیسی کسب کردهاست. در این قسمت بازیکنان ذخیره دو تیم نزدیک زمین مسابقه مستقر می شوند که زمینی کوچک نیز برای گرم کردن بازیکنان ذخیره وجود دارد . در این لوگو، توپ فوتبال دوباره بهرنگ طلایی با خطوط جداکننده ی مشکی در آمد که با رنگ طلایی نوار و سپر همخوانی دارد.

] نماد باشگاه لیورپول از نماد شهر لیورپول که به Liverbird مشهور است و بر روی یک سپر قرار گرفته، تشکیل شده است. اس. جی از پیراهنهای روشنتری استفاده میکردند و رنگ آبی نماد این باشگاه است. ] رنگ و نماد باشگاه در طول تاریخ لیورپول، رنگ لباس خانگی این تیم، اغلب قرمز بوده اما در بدو تاسیس باشگاه، لباس آبی و سفیدی که بازیکنان بر تن می کردند که به لباس باشگاه اورتون شباهت داشت. ورزشگاه خانگی آنها، سانتیاگو برنابئوست که گنجایش ۸۰٫۳۵۴ نفر به صورت نشسته را داراست. ] این جایگاه در سال ۱۹۷۳ بازسازی شد و کمترین تغییر را تا به امروز داشته که گنجایش آن به ۱۲۲۷۷ نفر می رسد . ] این جایگاه در سال ۱۹۹۸ بازسازی شد که گنجایش ۹۰۷۴ نفر را دارد و شامل قسمت هواداران خارجی می شود که در طبقه پایین قرار می گیرند و تنها ۲۰۰۰ صندلی برای آن ها درنظر گرفته شده است . دو شعله نیز برای یادآوری فاجعه ی هیلزبورو در اطراف آن قرار دارد. ] در سال ۱۹۵۵، به پیشنهاد یک روزنامهنگار، برنابئو، «بدریگنان» و «سوبس» تصمیم گرفتند تا جامی را طراحی کنند و در آن از تیمهای مختلفی از سرتاسر اروپا برای شرکت در آن دعوت کنند.

ادواردو آنیلی که تا سال ۱۹۳۵ مدیریت باشگاه یوونتوس را به عهده داشت در کنار جووانی ماتزونیس نایب رئیس باشگاه توانست در دهه ۳۰ یوونتوس را تبدیل به قدرت بلامنازع ایتالیا نماید. کشمکش و درگیری برسر اینکه یک باشگاه چگونه اداره و مدیریت شود در سال 1891 پیش آمد و در همین سال اجاره آنفیلد هم بالا رفت . در 15 سپتامبر 1891 به همین منظور با مسئولان باشگاه اورتون به مذاکره نشست . باشگاه اورتون که در سال 1884 ، 100 پوند می پرداخت در سال 1891 می بایست 250 پوند به هولدینگ بپردازد . اچ دیویس ۵۰۰ پوند پرداخت و علاوه بر احیای زمین بانک استریت، یک جایگاه ۱،۰۰۰ نفری جدید نیز به آن افزود. ] این جایگاه در سال ۱۹۶۳ ساخته شد که قبلا به نام جایگاه جاده کملین معروف بود و گنجایش ۶۶۰۰ نفر را داشت . که از بین آنها جایگاه kop در ورزشگاه آنفیلد مشهورتر است .این جایگاه در سال ۱۹۰۶ ساخته شد . رئال مادرید با ۸۶۱۰ گل در بازیهای رسمی، رکورددار گلزنی در بین تیمهای اسپانیا است.

این تصمیم بسیار نزدیک و متصل به گذار اسپانیا در مسیر دموکراسی و پایان یافتن دیکتاتوری فرانکو در سال 1974 بود. در سال 22-1921 و 23-1922 آنها بار دیگر قهرمان لیگ شدند که از چهره های شاخص آن دوره الیشا اسکات دروازه بان تیم بود. رئالیها در طی تاریخ خود، حتی یک بار هم از لیگ اول اسپانیا (لا لیگا) خارج نشدند و همیشه در این لیگ حضور داشتند. حال باید دید که هواداران می توانند بار دیگر فرمانروایی لیورپول مثل دهه 70و 80 در انگلیس و اروپا ببینند و یا خیر و این رویایی است که همچنان در ذهن هواداران جای گرفته است . هولدینگ می گفت که اورتون باید آنفیلد و زمین های اطرافش را بخرد این طوری از شر اجاره آن راحت می شود اما قیمت به نظر بالا می رسید و مسئولان گفتند نه . اما دوران حضور آناهیتا زمانیان در پاری سن ژرمن چندان موفقیت آمیز نبود!

دیدگاهتان را بنویسید