نیمار به پاری سن ژرمن پیوست

اما پس از تغییر قوانین و افزایش تیم های صعود کننده به دو تیم سرانجام اتلتیکو مادرید توانست به سطح اول بازگردد. با قهرمانی در مسابقات منطقه ای سال 1921 ، اتلتیکومادرید سرانجام اولین موفقیت خود را جشن گرفت و مجوز حضور در مسابقات کوپا دل ری را به دست آورد. این اردو اگرچه به لحاظ مالی باشگاه را در امان نگه میداشت، اما نیمی از تیم به دنبال پناهندگی در کشورهای فرانسه و مکزیک بودند. اخبار ورزشی – به گزارش خبرگزاری تسنیم، باشگاه بایرن مونیخ که از حفظ و تمدید قرارداد کینگسلی کومان ناامید شده، جانشین این بازیکن فرانسوی را شناسایی کرده است. برای به دست آوردن درآمد بیشتر، باشگاه های اسپانیایی تصمیم به ایجاد سیستم داخلی متشکل از سه لیگ گرفتند. عده ای از دانش آموزان باسکی تصمیم گرفتند به عنوان شاخه ای از اتلتیک بیلبائو از ایالت باسک در اسپانیا، باشگاه جدیدی در مادرید تأسیس کنند. پس از جام جهانی فوتبال ۱۹۸۶ باشگاه گری لینکر آقای گل آن رقابتها را از باشگاه اورتون خرید و با دروازهبان آندونی زوبیزارتا قرار دادی طولانی بست.

در آن زمان کولچونروس (تشک) در اسپانیا با نوارهایی به رنگ قرمز قرمز ساخته می شد. در قسمت بالای این لوگو هم می توان خرسی را دید که برخاسته و در حال چیدن میوه از یک درخت است . علاوه بر این خطوط زرد اطراف راه های عمودی قرمز قسمت پایین حذف و خطوط اطراف سپر ضخیم تر و پررنگ تر شد. در سال 1947 ، نیروهای هوایی اسپانیا درخواست کردند اتلتیکو آواسیون نام انجمن نظامی را از نام خود حذف کند (آواسیون نام یک نیروی هوایی است). در چند فصل آینده، اتلتیکو برای سقوط نکردن تلاش می کرد تا اینکه لیگ به مدت چهار سال به دلیل جنگ داخلی اسپانیا متوقف شد . در فصول بعد این تیم غالباً در لیگ پایین تر مقام دوم را به دست می آورد و موفق به صعود نمی شد. هرچند که تغییر قوانین تأثیر خود را گذاشت و باشگاه دیگر مجاز به جذب بازیکنان خارجی نبود.

در پایان دهه، اتلتیکومادرید نیز مانند بسیاری از باشگاه های فوتبال با مشکلات مالی روبرو بود. او بازیکنان جدیدی مانند لوئیز آراگونس را به خدمت گرفت و اتلتیکو را به فینال کوپا دل ری رساند. اتلتیکومادرید در سطح اول در کنار باشگاه های بزرگی مانند بارسلونا، اتلتیک بیلبائو و رئال مادرید قرار گرفت. بهعنوان مثال در زمان دیکتاتوری فاشیستی ژنرال ریورا که به مقابله با ملیگرایی کاتالانها پرداخته بود، ممنوعیتی ششماهه بر این باشگاه تحمیل شده و سپس عنوان باشگاه تغییر داده شد. در فینال کوپا دل ری اتلتیکو مادرید به مصاف اتلتیک بیلبائو رفت. این باشگاه تصمیم گرفت تا با آویاسیون ناسیونال ادغام شود و به همین دلیل با نام اتلتیکو آواسیون مادرید شناخته می شد . اتلتیک بیلبائو تصمیم گرفت رنگ پیراهن خود را به رنگ پیراهن ساوتهمپتون تغییر دهد، در حالی که همچنان با شورت های آبی بازی می کردند. در 22 ژانویه 1911 ، اتلتیکومادرید نیز به تبعیت از همتایان باسکی خود اولین بازی را در این رنگ های معروف انجام داد: پیراهن های راه راه قرمز و سفید و شورت های آبی.

مثلا خرس سیاه ، آبیرنگ شده و برگهای سبز درخت هم آبی شدند . اما یک خرس و یک درخت، چگونه میتوانند به فوتبال مرتبط باشند ؟ نیمار اوقات فراغت خود را در بهترین سایت شرط بندی میگذراند و به گفته خودش یکی از هیجان انگیزترن کارهایی است که انجام می دهد. لوئیس آراگونس با ۱۷۲ گل زده، بهترین گلزن تاریخ این باشگاه در همه رقابتها محسوب میشود. وی بهترین دوران فوتبالی خود را در یوونتوس تجربه نمود و در سال ۲۰۰۳ موفق شد توپ طلا را از آن خود کند. در مرکز سپر، یک نوار سفید قرار داشت که روی آن با فونت سانسریف سیاه و به سبک لترینگ حروف «F. این تیم در ادامه به مرحله نیمه نهایی جام کوپا دل ری راه یافت، اما در این مرحله در مقابل بارسلونا شکست خورد . در یک حالت عجیب و غیرعادی، شیاطین سرخ با اجرای یک بازی ضعیف، از رقبای داخلی خودشون شکست خوردند. نخستین بازی رسمی در تاریخ ۱۱ مارس ۱۹۰۰ برابر تورینو است که با شکست همراه میشود.

مسلما هر تیمی طرفدار خاص خود را دارد که باعث روحیه بیشتر به تیم و بازیکنان آن میشود. در آن سال ، اتلتیکو استادیوم خود را گسترش داده و نام ویسنته کالدرون یکی از موفق ترین مدیران تاریخش را بر آن گذاشت . دو سال بعد اتلتیکومادرید به استادیوم خود نقل مکان کرد: استادیوم متروپولیتانو . باشگاه خبرنگاران جوان – لیونل مسی در سال ۲۰۲۱ تیم فوتبال بارسلونا را ترک کرد و به تیم پاری سن ژرمن پیوست و شاگرد پوچتینو در این تیم شد. یوونتوس یک باشگاه افسانهای است. چهار سال بعد، در 20 فوریه 1907 ، اتلتیکو مادرید به یک باشگاه مستقل از لحاظ مالی تبدیل شد . در نیمه نهایی جام باشگاه های اروپا، اتلتیکو پس از غلبه بر رقبای ایرلندی، بلغاری و آلمانی با رئال مادرید روبرو شد. وقتی لیگ پس از اتمام جنگ داخلی از سر گرفته شد، اتلتیکومادرید به دلیل جنگ هشت بازیکن را از دست داده بود.

دیدگاهتان را بنویسید