منچستریونایتد پردرآمدترین باشگاه های فوتبال جهان شد

یوهان کرایف با 11 عنوان قهرمانی، موفقترین مربی باشگاه تا به امروز بوده و با 8 سال مربیگری پی در پی بیشترین مدت باقیماندن در سمت مربیگری باشگاه را داراست. بارسلونا را میتوان یکی از موفقترین تیمهای قاره اروپا دانست. در سال 2009 و 2015 بارسلونا موفق شد اولین باشگاهی باشد که دو بار، سهگانه لا لیگا، کوپا دل ری و لیگ قهرمانان اروپا را به دست آورد. با حداکثر 5000 متر مربع فضای خرده فروشی بالقوه ، ممکن است در نهایت یک فروشگاه باشگاه پاریس سن ژرمن ، رستوران ها و یک نمایشگاه برگزار شود. باشگاه به نماد نافرمانی کاتالانیسم تبدیل شد و در پیمحدودیتهای ایجاد شده اعضای آن به 3٬486 نفر کاهش یافت. این صلیب در قرن دوازده به عنوان یک نماد استفاده میشده است. هر یک از رنگهایی که این ورزشگاه به خود میگیرد، معنای خاصی دارد. در این سال لوگو بارسلونا مدرن تر و رنگ ها روشن تر شد؛ حروف مشکی و ضخیم با فونت سانسریف روی نوار زرد رنگ جلوه ی خاصی پیدا کردند و توپ فوتبال وسط لوگو هم بهرنگ نارنجی روشن درآمد. در این لوگو، توپ فوتبال دوباره بهرنگ طلایی با خطوط جداکننده ی مشکی در آمد که با رنگ طلایی نوار و سپر همخوانی دارد.

پاری سن ژرمن در تاریخ 12 اوت 1970 میلادی در شهر پاریس واقع در فرانسه با ترکیب دو تیم Stade Saint-Germain و Paris FC به وجود آمد. باشگاه فوتبال پاری سن ژرمن زنان (به فرانسوی: Paris Saint-Germain Féminines)یک باشگاه حرفه ای در شهر پاریس فرانسه است. به هرشکل ستارگان تازهای چون لوییس فیگو، پاتریک کلایورت، لوییز انریکه و ریوالدو در باشگاه ظاهر شدند و بارسا هر دو جام کوپا دل ری و لا لیگا را در سال 1998 بالای سر برد. البته در سال 1931، سر و کله جناب گاو میش بار دیگر پیدا شد که این بار، تاجی مزین به طرح استادیومهای رم باستان بر سر داشت. این ورزشگاه از زمان احداثش در سال 1957، محل انجام بازیهای خانگی تیم فوتبال بارسلونا است. از آغاز لیگ برتر، منچستر یونایتد برای فروش حق پخش تلویزیونی بازیهای تیم خود، بیشترین درآمد را در بین باشگاههای انگلیسی کسب کردهاست. ] بیشتر بازیهای این رقابتها در روزهای شنبه و یکشنبه برگزار میشود. حدود 25.7% مردم اسپانیا طرفدار بارسلونا هستند، این در حالیست که بارسلونا با دارا بودن 44،2 میلیون هوادار در اروپا، پرطرفدارترین تیم حاضر در اروپا نیز میباشد. او سپس توانست داوید ویا را با 40 میلیون یورو از والنسیا و خاویر ماسکرانو را با 19 میلیون یورو از لیورپول به همراه دو بازیکن دیگر در نوامبر 2010 بهخدمت بگیرد.

باوجود کسب قهرمانی در سالهای 1930، 1931، 1932، 1934، 1936 و 1938 در مسابقات کاتالونیا، بارسلونا هیچ موفقیتی در سطح ملی (بجز عنوان بحث برانگیز 1937) به دست نیاورده بود. سنت جورج قدیسی بود که طبق افسانه ها در اوایل جنگ های صلیبی حامی بسیاری از مناطق از جمله کاتالونیا بوده است. در ماه مه نیز، بارسلونا در فینال لیگ قهرمانان اروپا با شکست دادن منچستر یونایتد با حساب 3-1 در ورزشگاه ومبلی لندن که از یک لحاظ تکرار فینال سال 2009 محسوب میشد، برای چهارمین بار قهرمان اروپا شد. علی رغم تمام این موفقیتها داخلی، عدم پیروزی بارسا در فینال لا لیگا 2000 که سبب قهرمانی رئال مادرید شد، استعفای نونیز و فن خال را در پی داشت. دهه 1960 موفقیتهای کمتری برای باشگاه به همراه داشت و لا لیگا کاملاً در دست رئال مادرید بود. از جنبههای مثبت دهه شصت میتوان به ظهور بازیکنانی چون جوزپ فوسته و کارلس رکساچ و پیروزی باشگاه در کوپا دل جنرالیسمه در 1963 و جام بین شهری در 1966 اشاره کرد.

ورزش در تورین، مجموعه حوادث ورزشی قرن ۱۹ و ۲۰ میلادی. این باشگاه در بیش از یک قرن فعالیت خود، کمترین تغییر را در لوگو ایجاد کرده و همین موضوع نمایانگر ریشهداری آن است. بایرن بیش از ۱۴۷٫۰۰۰ عضو دارد. باشگاه فوتبال بارسلونا باشگاهی ورزشی ،اجتماعی با هزاران عضو بوده که تیم فوتبال بارسلونا بخشی از آن میباشد. اگرچه بارسلونا با بازیکن سرشناسی چون جوزپ اسکولا به کار خود ادامه میداد، باشگاه به دلیل کشمکشهای سیاسی که جامعه ورزشی را به کلی تحت شعاع قرار داده بود، وارد دورهای از افت شد. قرار داشت و پس از آن برای ۶۰ سال به باشگاه فوتبال پاری سن-ژرمن اجاره داده شد. هر بخش این لوگو نشان دهنده ی موضوعی تاریخی و خاص است؛ لوگو باشگاه بارسلونا گیرایی بصری خوبی دارد و در حافظهی افراد باقی میماند. از ویژگیهای دیگر این لوگو امکان چاپ آن در ابعاد مختلف بدون تغییر در وضوح و کیفیت است. وی در خصوص کاسیاس اظهار داشت: او دروازهبانی در حد رئال مادرید نیست.

سه روز پس از آن شکست رئال مادرید در رقابتهای لالیگا جام را برای بارسلونا در فصل 2009-2008 به ارمغان آورد. مبلغ 44.5 میلیون یورویی که یونایتد بابت قهرمانی لیگ اروپا 2017 از اتحادیه فوتبال اروپا دریافت کرد، در باز پس گرفتن جایگاه این باشگاه نقش اساسی داشت. سپس با ۸۰۰ میلیون پوند (۱٫۵ میلیارد دلار) ۹۹٪ درصد باشگاه را خرید. باشگاه فوتبال بارسلونا با 24 قهرمانی در لالیگا، 28 قهرمانی در کوپا دل ری، 11 قهرمانی در سوپرجام اسپانیا و 2 قهرمانی در کوپا د لالیگا، بعد از رئال مادرید پرافتخارترین تیم اسپانیا است. بارسلونا توانست در اولین ال کلاسیکو در فصل 2010-11، رئال مادرید را با حساب 5-0 شکست دهد و همچنین در آن فصل توانست برای سومین سال پیاپی با 96 امتیاز فاتح لالیگا شود. در سال 1988 کرایف به عنوان سرمربی به باشگاه بازگشت و به زبان سادهتر یک تیم رویایی جمع کرد. پس از جام جهانی فوتبال 1986 باشگاه گری لینکر آقای گل آن رقابت ها را از باشگاه اورتون خرید و با دروازه بان آندونی زوبیزارتا قرار دادی طولانی بست.

دیدگاهتان را بنویسید