معنی در دیکشنری آبادیس

در سال ۱۹۳۹، هنگامی که لالیگا از سر گرفته شد، اتلتیکو با آویاسیون ناسیونال از ساراگوسا ادغام شد و به اتلتیک آویاسیون مادرید تغییر نام داد. حضور بازیکنی مانند هوگو سانچز که ۱۹ گل در لیگ به ثمر رساند و برنده جایزه پیچیچی شد، برای آراگونس کمک قابل توجهی بود. از بازیکنان مهم این دوران اتلتیکو، آدلاردو کهنه کار، لوییس آراگونس، خاویر ایرورتا و خوزه یولوگیو گاراته که سه بار در سالهای ۱۹۶۹، ۱۹۷۰ و ۱۹۷۱ برنده جایزه پیچیچی شد، بودند. آنها داوید د خیا را از رده جوانان جایگزین دروازه بان کهنه کارشان لئو فرانکو کردند و بازیکن جوان و آینده دار رئال وایادولید، سرجیو آسنجو را به خدمت گرفتند. در آن فصل بایرن دومین آماتورلیگای بایرن را برد و به مرحله بعد بالارفتن از لیگ خود صعور کرد. باشگاه خبرنگاران جوان – تیمهای فوتبال بارسلونا و رئال مادرید در دومین الکلاسیکوی فصل جاری فوتبال اسپانیا امشب از ساعت ۲۲:۳۰ به وقت تهران در ورزشگاه ملک فهد شهرریاض عربستان به مصاف یکدیگر خواهند رفت. باشگاه خبرنگاران جوان- در چارچوب رقابتهای لیگ قهرمانان اروپا تیمهای فوتبال پاری سن ژرمن و رئال مادرید شب گذشته ساعت ۲۳:۳۰ در ورزشگاه پارک د پرنس به مصاف یکدیگر رفتند. ] و به جای آن از اتلتیکو به عنوان نایب قهرمان جام اروپا دعوت شد.

علیرغم از دست دادن سانچز، آراگونس در سال ۱۹۸۵ موفق شد سوپر جام اسپانیا را فتح کند و سپس تیم را به فینال جام برندگان جام اروپا در سال ۱۹۸۶ برساند. از آنجا که رئال مادرید در آن فصل با کسب عنوان قهرمانی، سهمیه حضور مستقیم در جام باشگاههای اروپا ۵۹-۱۹۵۸ را به دست آورده بود، اتلتیکو به دور انتخابی آن رقابتها راه یافت. اتلتیکو در فصل ۱۱-۲۰۱۰ عملکرد نسبتاً ناامیدکنندهای داشت و در لیگ تنها به جایگاه هفتم بسنده کرد. به آنها قول داده شده بود که در فصل ۴۰-۱۹۳۹ در دسته برتر فوتبال اسپانیا حضور خواهند داشت، اما این موضوع مورد مخالفت فدراسیون فوتبال سلطنتی اسپانیا قرار گرفت. تیم این باشگاه در لا لیگا بازی میکند و جزو سه تیمی است که هرگز به دسته پایینتر سقوط نکردهاست. در رقابتهای لا لیگا ۹۵-۱۹۹۴، اتلتیکو تنها با کمک یک تساوی در آخرین روز فصل، توانست خود را از سقوط به دسته پایین تر نجات دهد. ] آنها با پیراهنهای آبی و سفید، مانند رنگهای آن زمان اتلتیک بیلبائو، شروع به کار کردند، اما از سال ۱۹۱۱، هر دو تیم بیلبائو و مادرید با رنگهای فعلی راه راه قرمز و سفید کار خود را ادامه دادند.

سانچز در پیروزی ۲-۱ برابر اتلتیک بیلبائو در فینال جام حذفی نیز دو گل اتلتیکو را به ثمر رساند. در طول این دوران، تنها اتلتیکو بود که با کسب قهرمانی در سالهای ۱۹۶۶، ۱۹۷۰، ۱۹۷۳ و ۱۹۷۷ و نایب قهرمانی در سه فصل ۱۹۶۱، ۱۹۶۳ و ۱۹۶۵، رئال را با چالشی جدی روبرو کرد. ۱۰ سال از آخرین قهرمانی اتلتیکو در لا لیگا گذشته و دیگر از کسب موفقیت در لیگ ناامید شده بود. اتلتیکو با هدایت هلنیو هررا و با کمک لاربی بنبارک، در سالهای ۱۹۵۰ و ۱۹۵۱ بار دیگر لا لیگا را فتح کرد. این امر موجب شد تا کادر مربیگری بار دیگر تغییر کند و بسیاری از بازیکنان تیم در پنجره نقل و انتقالات تابستان ۱۹۹۵ فروخته شوند. ] اخراج او، یک نارضایتی عمومی را به وجود آورد و بسیاری معتقد بودند که او علت مشکلات اتلتیکو نبودهاست. گمپر تلاش های بسیاری برای پیشرفت این باشگاه کرد. این ورزشگاه از زمان احداثش در سال 1957، محل انجام بازی های خانگی تیم فوتبال بارسلونا است. این تیم در جام یوفا تا مرحله یک-هشتم نهایی صعود کرد و در آنجا مغلوب بولتون واندررز شد.

طرح ها و رنگ های لوگو باشگاه بارسلونا تا سال 1920 ثابت ماند؛ بعد از آن رنگهای آبی و قرمز روشنتر و خط دور لوگو نازکتر شد. لوگو بارسلونا در طول صد سال فعالیت، تغییرات جزئی داشته و همین امر سبب شده که در ذهن مخاطبان باقی بماند. ] در نیمه نهایی، آنها به مصاف رئال مادرید رفتند که بازی رفت در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو، ۲-۱ به سود رئال خاتمه یافت. در سال ۲۰۰۶، اتلتیکو دو هافبک پرتغالی کاستینا و مانیش و همچنین مهاجم آرژانتینی، سرخیو آگوئرو را به خدمت گرفت. در سال 2000، «فلورنتینو پرز» مدیریت باشگاه را برعهده گرفت و در اولین اقدام «وینسنته دلبوسکه» را به عنوان سرمربی تیم رئال مادرید انتخاب نمود. در مجموع، ۲ تیم ۸ بار در لیگهای اروپایی با هم پیکار کردهاند که سهم رئالی مادرید ۳ برد، ۲ شکست و ۳ تساوی بودهاست. اين تيم از آن زمان تنها يك بار موفق شد به قهرماني ليگ برتر برسد.

دیدگاهتان را بنویسید