معرفی باشگاه فوتبال پاری سن ژرمن؛ رکورددار قهرمانی در جام اتحادیه

↑ “FC Barcelona, campeón de la Copa de SM La Reina tras vencer al RCD Espanyol (1-0)” (به اسپانیایی). درزمان سرمربیگری ارنست منگنال آنها موفق به کسب عنوان نایب قهرمانی در لیگ دسته دوم شدند و به لیگ دسته اول راه پیدا کردند . فصل 2019-2020 لیگ یک فرانسه در تاریخ 9 اوت شروع به بازی کرد. هرچند کمکداور ویدیویی بازی هم اعتقادی به خطا نداشتند و حتی کار به بازبینی هم کشیده نشد، اما تصاویر آهسته بهشدت مشاجرهبرانگیز است. فوربس در جدیدترین لیست خود، نگاهی داشته به ارزشمندترین تیم های ورزشی دنیا. اسطوره فوتبال آلمان امروز 76 ساله شد لفرانتس بکن باوئر ملقب به قیصر فوتبال آلمان ر 11 سپتامبر 1945 در شهر مونیخ به دنیا آمد. در سال 1968، منچستریونایتد اولین باشگاه انگلیسی بود که قهرمان جام ملتهای اروپا شد و بازبی به یک اسطوره تبدیل شد. ] با 20 رکورد قهرمانی در لیگ ، 12 جام حذفی ، پنج جام حذفی و رکورد 21 FA Community Shield . در سال ۱۹۲۹، اولین لیگ فوتبال اسپانیا راهاندازی شد. وی در وعدههای انتخاباتیش، قول برطرف کردن بدهیهای سنگین باشگاه، افزایش امکانات و مدرن کردن باشگاه را داده بود هرچند که وعده اصلی وی، امضای قرارداد با لوئیز فیگو، ستاره آن زمان بارسلونا بود.

وی همراه با یوونتوس موفق شد ۶ جام اسکودتو، ۲ جام کوپا ایتالیا، یک جام یوفا و یک جام در جام اروپا را پیروز شود. زوف طی ۱۱ سال حضور در بیانکونری موفق شد قهرمانی کوپا ایتالیا و جام یوفا را بدست آورد. ] بایرن مونیخ در سال ۱۹۳۲ نخستین قهرمانی اش در آلمان را جشن گرفت. این باشگاه همچنین توانسته ٣١ عنوان قهرمانی در کوپا دل ری و ۵ عنوان قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا کسب کند. آندر هررا برای دومین سال پیاپی همراه با پاری سن ژرمن در نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا حضور دارد. این باشگاه ابتدا در سال ۱۹۸۸ با نام باشگاه فوتبال فمنی بارسلونا (به اسپانیایی: Club Femení Barcelona) تشکیل شد. این ورزشگاه اولین ورزشگاه خود باشگاه بود. پلاتینی برای سه بار موفق شد توپ طلا را از آن خود کند. در اواسط دهه ۱۹۴۰، زمانیکه باشگاه به کمک مالی و حمایتهای هواداران برای مقابله با خصومتها و دیکتاتوری فرانسیسکو فرانکو نیاز داشت، ایده پنیِس را مطرح کرد. در 16 ژانویه 2017، با حضور آندرا آنیلی رئیس باشگاه و اعضای آن از لوگوی جدید یوونتوس رونمایی شد. این شرکت در فصل ۸۳-۱۹۸۲، قراردادی پنج ساله به ارزش ۵۰۰٬۰۰۰ پوند با منچستر یونایتد امضا کرد. نخستین بازی رسمی در تاریخ ۱۱ مارس ۱۹۰۰ برابر تورینو است که با شکست همراه شد.

دلیل این نام گذاری این بود؛ چون صندلی در اولین ورزشگاه باشگاه، یعنی ورزشگاه اینداستریا، وجود نداشت، هواداران روی الاغهایشان مینشستند و بازی را تماشا میکردند. این اصطلاح برای جامعهٔ رسمی هواداران آنلاین باشگاه استفاده میشود. سنگین ترین شکست منچستر یونایتد در سال 1931 بود که این تیم مقابل ولورهمپتون با 7 گل خورده مغلوب میدان شد. به گزارش عصر ایران به نقل از “فوربس”، بارسلونا برای اولین بار با گذر از “رئال مادرید” به صدر 20 باشگاه ارزشمند فوتبال جهان رسید. همچنین ۴ بازیکن دیگر هستند که بیش از ۲۰۰ گل برای رئال به ثمر رساندند. رئال مادرید با ۳۰ بازی بدون شکست، رکورددار شکست ناپذیری در مرحله گروهی در کل چمپیونزلیگ میباشد. آلفردو دی استفانو با 18 بار گلزنی در الکلاسیکو، در میان بازیکنان رئال مادرید رکورددار است، در حالی که رونالدو 16 بار گلزنی کرده است. خبرگزاری میزان – روبرت لواندوفسکی در گفتوگو با بیلد به سوالی درباره انتخاب بین لیونل مسی و کریستیانو رونالدو پاسخ داد.

هافبك سابق میلان وارث تیمی شد كه در اواسط جدول دست و پا می زد. نمانیا ماتیچ از آن دست افرادی نیست که پس از رسیدن به شهرت و ثروت، گذشته خودش را فراموش کند. سرانجام پس از مطرح شدن نام چندین مربی بزرگ، مدیران بایرن تصمیم گرفتند بار دیگر به هاینکس اعتماد کنند. این دسته قادرند تا در انتخابات ریاست و دیگر مقامهای مدیریتی و اداری باشگاه شرکت کنند. این هواداران در گذشته مسئول کمک مالی به باشگاه بودهاند. در آخر، کولز (به انگلیسی: cules) هستند که به هواداران عادی باشگاه میگویند و هیچیک از وظایف دستههای دیگر را ندارد. ورود رونالدینیو در سال ۲۰۰۳ و به دنبال آن موفقیت بارسلونا در لا لیگا و لیگ قهرمانان، دلیلی بر رشد تعداد هواداران باشگاه در سطح ملی و بینالمللی شد. آنها دلیل اینکار را تمرکز بیشتر روی حمایت مالی از لیگ قهرمانان اروپا اعلام کردند. بایگانیشده از اصلی در ۱۰ مه ۲۰۱۰.

دیدگاهتان را بنویسید