لیگ برتر فوتبال انگلستان

هر باشگاهی رکورد هایی دارد که هر چه میزان این رکورد ها بیشتر باشد، معروفیت تیم هم افزایش پیدا میکند. رکورد بیشترین تعداد حضور رائول دارای رکورد بیشترین تعداد حضور در رئال است. رأیگیری برای انتخاب مدیر جدید در ۱۳ ژوئن ۲۰۱۱ برگزار شد و راسل توانست با کسب ۶۱٫۳۵٪ (تعداد ۵۶٬۰۸۸ رأی) کل آرای مأخوذه به ریاست باشگاه برسد. یوونتوس به عنوان نماینده فوتبال ایتالیا بیشترین تعداد بازیکنان بومی را دربرداشته است . هر تیم و باشگاهی یک نماد برای خود دارد و بازیکنان و کارکنان آن باشگاه لباس خاص آن تیم را دارند. در سال ۱۹۱۰ بارسلونا بین اعضای خود یک مسابقه طراحی برای طراحی نماد باشگاه برگزار کرد که کارلس کومامالا از بازیکنان باشگاه برنده آن شد. در آوریل ۲۰۱۱ بارسلونا که به فینال کوپا دل ری راه یافتهبود دراین مرحله مقابل رئال مادرید قرار گرفت و بازی را با حساب ۱-۰ در مستایا واگذار کرد. در آوریل 2011 بارسلونا که به فینال کوپا دل ری راه یافتهبود دراین مرحله مقابل رئال مادرید قرار گرفت و بازی را با حساب 1-0 در مستایا واگذار کرد.

پس از ۱۱ فصل محرومیت از قهرمانی در لیگ، این مرد انگلیسی باشگاه را به سوی پیشرفت هدایت کرد و سال بعد در جام اروپا تنها در ضربات پنالتی برابر استه آوا بوخارست مغلوب شد. انریکو کنفاری در نخستین سخنان خود از خواستههای بزرگ باشگاه صحبت میکند، وی تاکید دارد با شروع فصل پاییز خواسته و آرزویی که از مدتها پیش داشتهاند به وقوع پیوست. تیم فوتبال السد قطر تایید کرد که باشگاه بارسلونا بند آزادسازی قرارداد ژاوی هرناندز را پرداخته و وی را به عنوان سرمربی به خدمت گرفته است. تا اینکه با ورود کرایف در اوایل دهه۱۹۷۰ بخت به بارسا رو کرد. سالهای بعد تنها با کسب پیروزی در جام برندگان جام اروپا همراه بود تا اینکه نوبت به سرمربیگری تری ونه بلز رسید. او سپس توانست داوید ویا را با ۴۰ میلیون یورو از والنسیا و خاویر ماسکرانو را با ۱۹ میلیون یورو از لیورپول به همراه دو بازیکن دیگر در نوامبر ۲۰۱۰ بهخدمت بگیرد.

دریافتشده در ۱۶ دسامبر ۲۰۱۰. دریافتشده در ۱۲ ژوئیه ۲۰۰۸. ↑ «FC Barcelona vs Real Madrid CF since 1902». دریافتشده در ۲۷ آگوست ۲۰۱۱. ↑ «First measures adopted by the Real Madrid Board of Directors». ↑ “Bayern Munich 0-4 Real Madrid”. ↑ “Bayern Munich vs. Real Madrid: A remarkable rivalry in stats”. باشگاه فوتبال بایرن مونیخ (به آلمانی: Fußball-Club Bayern München) باشگاه فوتبال آلمانی است که در مونیخ پایتخت ایالت باواریا قرار دارد و سالانه در بوندسلیگا، لیگ برتر فوتبال آلمان به رقابت میپردازد. نماد بارسلونا ساخته شده از تاج و صلیب سنت جورج میباشد، که در قسمت بالا سمت چپ وجود دارد و پرچم کاتالان در کنار آن قرار دارد، رنگ تیم در پایین آن میباشد. طرح اولیه شامل تاج و صلیب سنت جورج در قسمت بالا گوشهٔ چپ با پرچم کاتالان در کنار آن و رنگ تیم در پایین بود. یک رسانه کاتالان از شکایت رسمی باشگاه بارسلونا از داور مصاف اخیر این تیم با رئال مادرید خبر داد. مدرسه فوتبال بارسلونا یک مدرسه فوتبال حرفهای در قلب فوتبال اسپانیا (باشگاه بارسلونا) و مرکزی برای آموزش و تمرینات کودکان ۸ تا ۱۴ سال است.

در این مرکز کودکان با اصول و تکنیکهای پایه فوتبال به صورت حرفهای آشنا شده و تحت تعلیم و آموزش مربیان مجرب این باشگاه جهانی قرار میگیرند. رنگ پیراهن این تیم تشکیل شده از دو رنگ قرمز و آبی میباشد و در سال ۲۰۰۶ تبلیغاتی هم بر روی پیراهن این تیم قرار دادند که درآمد حاصل از این تبلیغات سالانه به یونیسف داده میشود. سالهای بعد اسپانسر های دیگری با این باشگاه قرار داد بستند و تبلیغات خود را بر روی پیراهن این تیم زدند. بعد از استقرار جمهوری دوم اسپانیا در سال 1931، نماد تاج از روی لوگو و کلمهی رئال-به معنی سلطنتی- از نام باشگاه حذف شد و به جای تاج نوار بنفشی که نماد پادشاهی کاستیل بود روی لوگو قرار گرفت. این موزه در شهر بارسلون در منطقهٔ کاتالونیای اسپانیا قرار دارد. به واقع این باشگاه هر آنچه را افتخارات بزرگ فوتبال محسوب میشود فتح کرده است و لیست بازیکنان قبلی و فعلی این باشگاه به مانند فهرستی از بزرگان فوتبال خوانده میشود.

دیدگاهتان را بنویسید