فهرست رکوردها و آمارهای باشگاه فوتبال منچستر یونایتد

ایوجنیو کنفاری نخستین مدیر یوونتوس خیلی زود پست ریاست را رها کرد و برادراش انریکو از سال ۱۸۹۸ به ریاست باشگاه رسید. در ادامه و در سال ۲۰۰۶ بود که رامون کالدرون به عنوان مدیر جدید باشگاه انتخاب شد. در سال 1903، John Savage به عنوان سرمایهگذار و البته اولین بازیکن خارجی یوونتوس به این تیم پیوست. در سال 1904، فصلی جدیدی در تاریخچه باشگاه یوونتوس باز شد. در آن زمان این لقب به صورت رسمی وارد برنامههای باشگاه شد و در دههٔ ۷۰ میلادی، نشان یک شیطان به آرم باشگاه اضافه شد. اصولا عمده محبوبیت باشگاههای ورزشی در نقاط مختلف دنیا، در شهر محل تاسیسشان متمرکز شده است. یوونتوس (juventus FC) از مشهورترین باشگاههای تاریخ فوتبال ایتالیا و جهان است. یک جمله لاتین از مبلغی مسیحی به نام پولس رسول نیز روی لوگوی اولیه نوشته شده بود که نمودی از برآمدن تیم Juventus از دل جامعه محسوب میشود. وی که تابعیت فرانسه را نیز گرفته است، در تیم های ملی فوتبال زیر ۱۶ سال ، زیر ۱۷ سال و همچنین زیر ۲۰ سال فرانسه بازی بازی کرده است.

آناهیتا زمانیان در جام جهانی زیر ۲۰ سال نیز در ترکیب تیم ملی فرانسه حاضر بوده است! او ۴ بار پیراهن فرانسه را در این رده سنی پوشید و بعدها به تیم زیر ۲۰ ساله ها نیز رسید. در سال 2015، آنها «رافائل بنیتز» را برای رهبری تیم با قراردادی سه ساله به تیم خود جذب کردند. باشگاه فوتبال بایرن مونیخ (به آلمانی: Fußball-Club Bayern München) که بیشتر به صورت کوتاه بایرن شناخته میشود، باشگاه فوتبال آلمانی است که در مونیخ پایتخت ایالت باواریا قرار دارد و سالانه در بوندسلیگا به رقابت میپردازد. در این لوگو، شکل هندسی بیضی معروفی که تا امروز هم توانسته جایگاه خود را حفظ کند، با همان طرح راه راه سیاه و سفیدش، داخل قابی سلطنتی قرار گرفته است. بایرن مکان چهارم خود در جدول پردرآمدترین باشگاهها را برای چهارمین سال پیاپی حفظ کرده است. کسب ۲ جام یوفا، یک جام حذفی، ۳ سوپر کاپ و ۵ لیگ پیاپی اسپانیا در دهه ۸۰ اسپانیا و اروپا از افتخارات این تیم بوده است. در سال 1929، باشگاه یوونتوس از لوگوی جدیدی رونمایی کرد که بر روی آن به جای گاو میش (نماد شهر تورین)، تصویر یک گورخر (نماد اشرافیان رم) قرار داشت.

زمانی که نتیجه 2 بر صفر بود، رالف رانگنیک، سرمربی شیاطین سرخ کریستیانو رونالدو را بیرون کشیدن که این تصمیم او نارضایتی آشکار ستاره پرتغالی را به همراه داشت. آخرین بازی دو تیم نیز با برتری ۴-۱ رئال مادریدو هت تریک کریستیانو رونالدو همراه بود. ژاوی در کنفرانس مطبوعاتی پیش از دیدار با بایرن مونیخ حاضر شد. برادران کنفاری در اولین روز ماه نوامبر تصمیمی که از مدتها پیش در نظر گرفته بودند را عملی ساختند. جان اگرچه پدر و مادری ایتالیایی داشت، در بریتانیا به دنیا آمده بود. این موضوع خود بیانگر تفاوت برند این باشگاه ورزشی، با برند سایر باشگاههای ورزشی دنیا است. ولی در ۲۰ نوامبر ۱۸۸۰ اولین بازی رسمی تأسیس: سال ۱۸۷۸ (۱۴۳ سال پیش) با نام نیوتون هیثلقب(ها): شیاطین سرخ (Red Devils)ورزشگاه: الدترافوردنام کامل: باشگاه فوتبال منچستر یونایتد. با تشکیل یک تیم جوان و مشخص شدن محل استقرار تیم، سه نام: جامعهای که با قدرت پیش میرود، جامعه ورزشی ماسیمو داتزلیو و باشگاه ورزشی یوونتوس مد نظر گرفته شد.

او سه فصل برای گوتهبورگ و زیر نظر استفان رن بازی کرد، ۳۴ بار به میدان رفت و دو گل هم به ثمر رساند. این سپر به پنج نوار عمودی تقسیم می شد:دو راه راه سفید و سه نوار سیاه و سفید. او در این باره می گوید: ” من عاشق آشپزی هستم و اغلب از دوستان می شنوم که در این زمینه خیلی خوبم. همچنین آشپزی به من کمک می کند که از فرهنگ های مختلف اطلاعاتی به دست بیاورم، زیرا می توانم کمی از علایق هر کدام در آشپزی استفاده کنم. انریکو کنفاری در نخستین سخنان خود از خواستههای بزرگ باشگاه صحبت کرد. در سال ۱۹۵۳، وی تصمیم گرفت تا سیاست جدیدی به کار ببرد و بازیکنان بزرگ را به تیم بیاورد که اولین اقدامش، خرید آلفردو دی استفانو بود. بعدها که بزرگ تر شدم پیراهن گوتهبورگ را پوشیدم. من خیلی خوشحال شدم و برای بازی در لیگ زنان سوئد انگیزه بالایی داشنم!

دیدگاهتان را بنویسید