سیر تکاملی لوگو رئال مادرید

↑ “Zum 18. Mal in Folge profitabel” (به German). ↑ “Bayern head coaches in the Bundesliga” (به german). خبرنگار ورزشي باشگاه خبرنگاران، باشگاه بایرن مونیخ در سال ۱۹۰۰ در شهر مونیخ پایتخت ایالت باواریا به رهبری فرانتس جان تاسیس شد. باشگاه فوتبال بایرن مونیخ (به آلمانی: Fußball-Club Bayern München) باشگاه فوتبالی آلمانی است که در مونیخ پایتخت ایالت باواریا قرار دارد و سالانه در بوندس لیگا، لیگ برتر فوتبال آلمان به رقابت می پردازد. ] (به آلمانی: Allianz Arena) ورزشگاه سرپوشیدهٔ فوتبال در شمال مونیخ، آلمان است. پس از تغییر جورابها به رنگ سفید تغییرات تا چند دهه بر روی حروف اسپانسر و لوگوی شرکتهای تولیدکننده لباس صورت میگرفت. تیم رئال آنقدر قدرتمند عمل کرده است که در طول تاریخ چندین و چند ساله خود هنوز از لالیگاه یا لیگ برتر اسپانیا خارج نشده است. از آن مدت بایرن در بیشتر مسابقات بایرن با لباسهای قرمز و سفید بازی کردهاست هر چند که در بعضی ادوار از لباسهای آبی و مشکی نیز استفاده شدهاست. تنها باشگاه ای که برنده قهرمانی بوندسلیگا و جام حذفی با هر دو مردان و زنان شده است .

در مجموع او سه فصل در مقابل سه تیم اسپانیایی رئال مادرید، بارسلونا و اتلتیکو مادرید در مرحلهٔ نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا حذف شد اما عمده موفقیت تیم قهرمانی در هر سه دوره حضور گواردیولا در بوندسلیگا بود. اما او در لیگ قهرمانان اروپا ناکام شد. اما پپ در لیگ قهرمانان اروپا ناکام شد. ] اما در مجموع برای بایرن فصل خوبی نبود و آنها نه تنها نتوانست جامی تصاحب کنند که درگرفتن سهمیه فصل بعد لیگ قهرمانان اروپا نیز ناکام ماندند. مسابقهٔ گفته شده جمعیت هفتاد و نه هزار نفری را به خود جلب کرد. در ادامهٔ این فصل ۷ هفته پیش از پایان بایرن قهرمانی بوندسلیگا خود را مسجل کرد و با پیروزی بر بورسیا دورتموند در جام حذفی، دو گانهٔ داخلی را به دست آورد. آخرین قهرمانی باشگاه در سال ۲۰۱۳ است که با فتح سهگانه همراه شد. بایرن مونیخ در فصل ۱۷-۲۰۱۶ با وجود شروعی قدرتمندانه، در ادامه فصل در بعضی بازیهای بزرگ به مشکل برخورد ولی کارلو آنچلوتی بوندسلیگا و سوپر کاپ آلمان ۲۰۱۶ را برای بایرن به ارمغان بیاورد.

بایرن مونیخ به عنوان موفق ترین و پرافتخارترین باشگاه فوتبال آلمان شناخته شده که موفق به کسب 29 قهرمانی بوندس لیگا و 19 قهرمانی در جام حذفی آلمانی شده است. این تیم با ۲۶ قهرمانی در لیگ و ۱۸ قهرمانی در جام حذفی موفقترین تیم فوتبال آلمان میباشد.رقبای سنتی باشگاه عبارتاند از: مونیخ ۱۸۶۰، نورنبرگ و بروسیا دورتموند در بوندسلیگا و رئال مادرید، آ.ث. ] بایرن همچنین موفق به یک قهرمانی در لیگ اروپا و دو قهرمانی در جام برندگان جام اروپا و سه قهرمانی درجام باشگاههای جهان شدهاست که آنها را تبدیل به یکی از قدرتمندترین و پرافتخارترین تیمهای اروپایی کردهاست. در اوت ۲۰۱۴، اعلام شد که گنجایش کلی ورزشگاه به ۷۵۰۲۴ نفر در رقابتهای داخلی و ۶۹۳۳۴ نفر در رقابتهای اروپایی افزایش پیدا خواهد کرد. در ۲۸ آوریل ۲۰۱۳، باشگاه بایرن مونیخ اعلام کرد که تا آغاز فصل ۱۴-۲۰۱۳ بوندسلیگا، ۳۰۰ بلیط دیگر نیز برای تماشاچیان بهفروش خواهد رفت. روزنامه «رپوبلیکا» ایتالیا حالا خبر میدهد که یوفا این هفته حکم انضباطی خود علیه باشگاههای بارسلونا، رئال مادرید و یوونتوس را اعلام خواهد کرد که این حکم محرومیت این سه باشگاه از حضور در رقابتهای فصل آینده لیگ قهرمانان اروپاست. در این بین بازیکنانی هم بودند که به تیم رئال پیوستند اما نه تنها برای این تیم موفقیتی نداشتند، بلکه آینده کاری خود را نیز به خطر انداختند.

تنها باشگاه ای که نه بار متوالی بوندسلیگا را برده است ، در ۲۰۱۲-۱۳ ، ۲۰۱۳-۱۴ ، ۲۰۱۴-۱۵ ، ۲۰۱۵-۱۶ ، ۲۰۱۶-۱۷ ، ۲۰۱۷-۱۸ ، ۲۰۱۸-۱۹ ، ۲۰۱۹-۲۰ و ۲۰۲۰-۲۱ . شبکه رادیویی «کادنا سِر» اسپانیا مدعی شد که لوکاس واسکز پیشنهاد باشگاه رئال مادرید برای تمدید قراردادش را رد کرده است و از میزان دریافتی خود در لوس بلانکوس راضی نیست. تیمی که سال گذشته تشکیل شده بود سرانجام دیروز اولین تمرین خود را برای این تیم انجام داد تا روزی تاریخی برای رئال مادرید رقم بخورد. جایگاه ارزشمندترین باشگاه فوتبال جهان در 16 سال گذشته در انحصار دو باشگاه رئال مادرید (5 بار) و منچستریونایتد (11 بار) بریتانیا قرار داشته است. ورلو نقطه آغاز سفری بود که ماتیچ را به کوسیچه اسلواکی، چلسی (دو بار)، ویتسه، بنفیکا و در نهایت در سال 2017 منچستریونایتد رساند. در طرف دیگر قضیه سه باخت در سوپر جام فوتبال آلمان و بدست نیاوردن حتی یک جام در این رقابتها به کارنامهٔ پپ لطمه زد. اتلتیکو مادرید در نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا بایرن را (با اشتباهات عجیب داوری) شکست داد تا پپ گواردیولا با سه حذف از سه فصل حضور در لیگ قهرمانان، این باشگاه را ترک کند.

دیدگاهتان را بنویسید