سیر تکاملی لوگو رئال مادرید

ستارههای یووه در تیمهای دیگر هم حضور داشتند: پاول ندود در جمهوری چک و امرسون در برزیل، لیلیان تورام، دیوید ترزگه و پاتریک ویرا در تیم ملی فرانسه که در فینال جام جهانی ۲۰۰۶ مغلوب ایتالیا شد. این باشگاه در تاریخ 1 نوامبر 1897 توسط چند دانش آموز تورینی تاسیس شد. بته گا مهاجمی پرکار بود که بیشتر دوران حرفه ای موفق خود را در باشگاه زادگاهش یعنی یوونتوس بدست آورد. به نظر میرسید همه به یووه خیانت کردهاند و زمان آن فرا رسیده که باشگاه به ریشههای عزت نفس و غرور باز گردد، مگر نه این که Juventus در زبان لاتین همان Youth است، یعنی «جوانی». مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از ثبت نام بیش از ۸ هزار داوطلب برای شرکت در آزمون سراسری سال ۹۷ خبر داد و گفت: ثبتنام کنکور تا ۸ بهمن ادامه دارد. در پی فاجعه هیسل، تیمهای باشگاهی انگلیسی به مدت ۶ فصل از شرکت در مسابقات اروپایی محروم شدند و ۱۴ هوادار لیورپول هم به جرم قتل غیرعمد به زندان افتادند. بایرن در سه بازی قبلی اخیر خود مقابل این تیم به پیروزی نرسیده و اخیراً گلادباخ در جام حذفی با پیروزی باورنکردنی 5-0 حذف پر افتخار ترین تیم فوتبال آلمان را رقم زد.

این بازی ساز فوق ستاره فرانسوی چیزی در حدود ۵ سال را در باشگاه فوتبال یوونتوس گذراند. گزارشات تأیید میکند که یوونتوس در حال حاضر به دلیل مسائل مالی و حسابرسیهای نادرست مشاهده تحت تحقیق و بازرسی است. فقط رئال مادرید است که از این خطا در میرود، اما وقتی PSG در طرف مقابل است، هیچکس اهمیتی نمیدهد! پلیس ایتالیا روز جمعه از دفاتر این باشگاه در تورین و میلان بازدید کرد و اسناد نقل و انتقالات، فاکتورها و صورتهای مالی را برای بررسیهای بیشتر جمعآوری کرد. با وجود این که سیووری فوتبالیسنی چپ پا بود، ولی اکثر گل های خود را با استفاده از پای راست و همچنین سر، در دروازه حریف کاشته است. بعد از آن که نام باشگاه در سال 1902 به منچستر یونایتد تغییر یافت، رنگ لباس تیم نیز عوض شد. زوف طی ۱۱ سال حضور در بیانکونری موفق شد قهرمانی کوپا ایتالیا و جام یوفا را بدست آورد. منچستریونایتد در ۲۰ نوامبر ۱۸۸۰ اولین بازی رسمی خود را در مقابل بولتون واندررز بنمایش گذاشت.

چارلز با به ثمر رساند ۱۰۸ گل در ۱۵۳ بازی کمک بسیار زیادی به یوونتوس در فتح ۳ اسکودتو کرد. حرف C در داخل M بود و خطوطش از قسمت بالای آن عبور میکرد. این اسم به تقلید از ال کلاسیکو که مهم ترین بازی در فوتبال اسپانیا بین دو تیم رئال مادرید و بارسلونا برگزار میشود نامیده شدهاست. هنرنمایی ندود در مستطیل سبز همه گان را محصور خود می کرد. ندود یک فوتبالیست صاحب سبک در کلاس جهانی بود. پاول ندود یا «پسرک موطلایی تورین» به راستی بهترین بازیکن یوونتوس محسوب می شود. وی که یکی جزو بهترین بازیکن یوونتوس محسوب می شود، در سال ۱۹۹۳ جایگاه بهترین بازیکن سال فیفا را از آن خود کرد. در طول دهه 1950 و اوایل دهه 1960، یونایتد معمولاً به عنوان “بیبز باسبی” به عنوان مدیر مشهور و تحسین شده تیم شناخته می شد. چنان که منچستریهای اصیل طرفدار منچسترسیتی هستند نه منچستریونایتد، بنابراین یووه به نماد طبقه کارگر و ساکنین بخش صنعتی تورین که برای لقمهای نان جان میکنند بدل شد. در خصوص درصد نفوذ در بین طرفداران، مجموع کسانی که در پلتفرمهای اجتماعی باشگاه را دنبال میکنند در فصل ۲۰-۲۰۱۹ با رشدی 6.2 درصدی نسبت به سال گذشته به رقم 77.4 میلیون رسید.

یوونتوس یگانه باشگاه ایتالیایی است که دست به دست نگشته و فیات و خانواده آنیلی هنوز آن را کنترل میکنند. شبکه رادیویی «کادنا سِر» اسپانیا مدعی شد، لوکاس واسکز پیشنهاد لوس بلانکوس برای تمدید قراردادش را رد کرده است. نهادی است شاید حتی جدا از فوتبال، وقتی رسواییها عیان شدند و یووه به سری ب تبعید شد، گویی یک نظام سلطنتی در ایتالیا فرو ریخت و حادثه بزرگی برای یک ملت یا اروپا رخ داد. پنج ستاره قهرمان جامجهانی ۲۰۰۶ از یووه آمده بودند: جیجی بوفون درون دروازه، فابیو کاناوارو در خط دفاع و الساندرو دلپیرو در خط حمله به همراه زامبروتا و کامورانزی. فابیو پاراتیچی، مدیر ورزشی سابق، که در تابستان به تاتنهام پیوست نیز از جمله افرادی است که ممکن است در جریان تخلفات مالی دست داشته باشد. گل او در فینال گلاسکو که باعث قهرمانی سال 2002 چمپیونزلیگ شد، برای همیشه در خاطر هواداران رئال مادرید خواهد ماند.

دیدگاهتان را بنویسید