سواد اول دبستان نه بیشتر

آنها در نخستین بازی با تساوی ۳ بر ۳ در مجموع و با استفاده از قانون گل زده در خانه حریف، تیم پترولول پلویشت رومانی را شکست دادند. او در آغاز با اخراج ۲۴ بازیکن و تأسیس رختکنی ویژه در آنفیلد به نام “The Boot Room” سعی در بهبود شرایط بحران زده لیورپول آن زمان داشت. آنها در این فصل در جام یوفا در آغاز با حذف اینتراخت فرانکفورت و سپس به ترتیب با حذف آ.ا. در فصل بعد (۱۹۸۴-۱۹۸۵) لیورپول بار دیگر به فینال جام باشگاها راه یافت که با شکست در برابر یوونتوس به مقام دوم دست یافت. لیورپول در دومین فصل حضور شنکلی، علیرغم آنکه رکورد چهارده بازی بدون باخت را در اختیار داشت اما بازهم نتوانست به لیگ دسته اول صعود کند و بازهم در پایان در رتبه سوم جدول ردهبندی لیگ دسته دوم ایستاد. لیورپول در دومین حضورش در جام باشگاههای اروپا در فصل (۱۹۶۶-۶۷) موفقیتی را کسب نکرد.

آنها در این بازی که در حضور نزدیک به ۱۰۰٬۰۰۰ تماشاگر در ومبلی برگزار میشد با نتیجه ۳-۰ حریف خود نیوکاسل را شکست دادند و برای دومین بار قهرمان جام حذفی انگلیس موسوم به اف ای کاپ شدند. هر دو فاجعه اثرات و واکنش های وسیعی بر فوتبال انگلیس و اروپا و خود باشگاه تا به امروز در پی داشت. فصل ۲۲-۲۰۲۱، صد و سیامین سال فعالیت باشگاه فوتبال لیورپول و شصتمین فصل متوالی این تیم در لیگ برتر فوتبال انگلیس است. در نخستین حضور در لیگ دسته اول در فصل (۱۹۶۲-۶۳)، این تیم با ایستادن در رتبه هشتم فصل را به پایان رساند. زمانی که شنکلی از سرمربیگری باشگاه هادرسفیلد تاون استعفاء داد و به عنوان سرمربیگری لیورپول برگزیده شد، باشگاه هشت سال را در لیگ دسته دوم سپری میکرد. در سال 1922، بعد از شروع دوباره لیگ های فوتبال پس از توقف سه ساله به علت جنگ جهانی اول، باشگاه به دسته دوم سقوط کرد. در فصل 96-1995، آن ها برای دو بازی پیراهن تمام خاکستری پوشیدند، ولی به دلیل شکایت بازیکنان از این که در زمین نمی توانند یکدیگر را پیدا کنند، پیراهن دوم تیم تغییر کرد. در پایان این فصل بیل شنکلی با خرید ری کندی از آرسنال واپسین کار خود به عنوان سرمربی باشگاه لیورپول را انجام داد.

پیزلی به عملکرد خوب لیورپول بسیار بهتر از دوران شنکلی ادامه داد و ۲۰ عنوان قهرمانی در طول ۹ سال برای لیورپول کسب کرد. پیزلی شش بار به عنوان مربی سال فوتبال انگلستان نیز انتخاب شد. لیورپول علاوه بر لیگ برتر، در دورههای این فصل جام حذفی، جام اتحادیه انگلستان و لیگ قهرمانان اروپا نیز شرکت میکند. ک آتن، دینامو برلین، دینامو درسدن و تاتنهام به بازی پایانی جام یوفا این فصل راه یافتند. رم در فینال ۱۹۸۴ برای چهارمین مرتبه به مقام قهرمانی اروپا دست یافتند. شنکلی در این فصل، با شکست سنگین ۷-۲ تیمش در برابر تاتنهام تصمیم گرفت که برای فصل آینده در چند پست تیم را تقویت کند. در همین فصل نیز تغییراتی در ساختار و جایگاههای ورزشگاه آنفیلد انجام شد. در مرحله دوم نیز با گذشتن از سد اندرلخت راهی مرحله یکچهارم شد که در این مرحله نیز تیم کلن را با مجموع ۲-۱ از پیش روی برداشت. این تیم ۲۳ بار در مرحله نیمه نهایی رقابتها حضور داشته است. در بازی برگشت در آنفیلد نیز با نتیجه ۶-۱ (مجموع ۱۱-۱) حریف خود را شکست داد تا راهی مرحله بعد. مجموع درآمد 20 باشگاه پردرآمد فوتبال جهان با 6 درصد رشد به رکورد 7.9 میلیارد یورو رسیده است.

اما در دور دوم با شکست ۷-۳ در مجموع در برابر آژاکس آمستردام از این مسابقات حذف شدند. ] که به تازگی در فینال کوپا دل ری ۱۹۰۳ که به میزبانی شهر مادرید برگزار شد، با شکست رئال مادرید عنوان قهرمانی را از آن خود کرده بود. در ۲۱ اکتبر ۲۰۰۲ رایگیری انجام شد که آیا باید در این مکان و با امکانات شهر مونیخ، استادیوم جدیدی ساخته شود یا نه. ] آهنگی که بعدها تبدیل به یکی از شمایل هویتی این باشگاه شد. در این فصل بیلی لیدل در کنار تازه واردانی همانند یان کلهن و راجر هانت سه تن از مؤثرترین بازیکنان لیورپول بودند. همچنین لیورپول در این فصل نخستین جام اروپایی خود را بهدستآورد. اما تیم شنکلی در پایان با قهرمانی در جام حذفی این فصل ناکامیهای خود در این فصل را جبران کردند. لیورپول در این فصل در لیگ به رتبه هفتم جدول دست یافت. قهرمانی در جام حذفی سال ۱۹۶۵ بدین معنی بود که لیورپول جواز حضور در جام برندگان جام اروپا را در فصل (۱۹۶۵-۶۶) بهدست آورده بود.

دیدگاهتان را بنویسید