راز قدرتمند بودن بایرن مونیخ در آلمان چیست؟

در ابتدای فصل ۱۱-۲۰۱۰، شرکت بیمه اتکایی آمریکایی به نام ایاوان قراردادی چهارساله و به مبلغ ۸۰ میلیون پوند با باشگاه منچستر یونایتد به امضا رساند که ارزشمندترین حامی مالی باشگاههای فوتبال در تاریخ به حساب میآید. علاوه بر این، باشگاه PSG از منظر فوربس، نهمین باشگاه ارزشمند فوتبال جهان با ارزش 2/5 میلیون دلار است. رئال مادرید همچنان عنوان با ارزش ترین باشگاه فوتبال دنیا را در اختیار خود دارد. ] در ژوئیه ۱۹۷۸، اتفاقی ناگوار برای رئال مادرید افتاد و سانتیاگو برنابئو در حالیکه مسابقات جام جهانی فوتبال در آرژانتین آغاز شده بود، درگذشت. روبرتو کارلوس مدافع برزیلی رئال مادرید موفق شد 370 بار پیراهن این تیم را در لالیگا بپوشد، در حالی که رکورد کنونی رونالدو 260 بازی است. این دیدار در نهایت با نتیجه یک بر صفر به نفع تیم فوتبال پاری سن ژرمن به اتمام رسید. نیمه اول این دیدار با نتیجه ۲ بر صفر به نفع تیم فوتبال بایرن مونیخ به پایان رسید. در همین راستا باشگاه رئالمادرید با انتشار بیانیه ای از هوادارانش خواست تا در ایام کرونا در صورت پیروزی در دیدار با ویارئال و قهرمانی در لالیگا از تجمعات پرهیز کنند.

آنها تنها تیم در دنیا هستند که مدیران باشگاه نیز بمانند بازیکنان تیم، کاملاً شناخته شدهاند. در این حادثه ۸ تن از بازیکنان تیم فوتبال منچستریونایتد جان خود را از دست دادند. علاوه بر این، اولین قهرمانی تیم پاری سن ژرمن در سال 1986 در لیگ 1 به دست آمد. او طی فصول گذشته به همراه بایرن به تمام جام های ممکن دست یافته اما در تیم ملی اوضاع برایش متفاوت پیش رفته است. در اکتبر ۱۹۲۷، جان هنری دیویس درگذشت. اواسط فصل ۰۷-۲۰۰۶ فیلیکس ماگات به دنبال نتایج ضعیفی که در آن فصل کسب کرده بود از کار برکنار شد و اوتمار هیتسفلد مجدداً هدایت بایرن را بر عهده گرفت. در ۲۱ ژانویه ۲۰۱۴، کارل هاینتس رومنیگه، رئیس باشگاه، اعلام کرد که گفتگوهایی در رابطه با افزایش گنجایش ورزشگاه صورت گرفتهاست و نتیجهٔ آن، نصب ۲۰۰۰ صندلی دیگر در استادیوم بود. ورزشگاه پارک ده پرنس از منظر جمعیت سومین باشگاه بزرگ در فرانسه شناخته شده است. در آن موقع تیم از شرکت راهآهن استقلال یافته بود و پسوند LYR (مخفف Lancashire and Yorkshire Railway) از نام این تیم حذف شد.

یک روزنامهنگار اسپانیایی عنوان کرکسها را برای آن تیم انتخاب کرد که بهخاطر ۵ بازیکن فوقالعاده آن بود که شامل امیلیو بوتراگوئنو، مانوئل سانچز، مارتین وازکوز، میشل و میخل پاردخا میشد. اما این تیم رویایی و گروه کرکس ها، در اوایل دهه 90 و با جدایی امیلی بوتراگونو، مارتین وازکوئز و میشل از تیم، از هم پاشید. در سال 1902 ، نام این باشگاه به منچستر یونایتد تغییر یافت و در سال 1910 ، ورزشگاه الدترافورد به عنوان ورزشگاه خانگی این تیم انتخاب شد. این تیم بازیهای خانگی خود را در ورزشگاه ۴۷٬۹۲۹ نفری پارک ده پرنس برگزار میکند. زین پس برای نخستین بار موفق به صعود در لیگ فینال چمپیونز شد. تیم PSG نیز در11 اوت نخستین بازی را انجام داد. موفق ترین دوره در تاریخ پی اس جی در دهه ی 1990 رخ داد. با وجود تصویب اتحادیه فوتبال انگلیس، سازمان لیگ تشخیص داد به علت این که منچستر یونایتد به این مسابقات راه پیدا نکرده است، نمی تواند در آن شرکت کند.

چندین بازیکن غیراروپایی در این تیم دارای تابعیت مضاعف از یک کشور اتحادیه اروپا هستند. لیونل مسی، بازیکن تیم فوتبال پاری سن ژرمن یک ضربه پنالتی خراب کرد. علاوه بر این بدترین باخت تیم پی اس جی به بازی با ریمز 0-2 باز می گردد. تصاحب امیر قطر بر روی باشگاه PSG سبب مبدل شدن عنوان باشگاه به ثروتمند ترین باشگاه در فرانسه و در سطح جهان شد. بازی که با نام «ال کلاسیکو» در سطح جهان شناخته میشود. رنگ و طرح این مونوگرام هیچ تغییری نکرد و فقط یک خط مورب بنفش که نشانهی پرچم پادشاهی کاستیل بود، در داخل دایره و روی لوگو قرار گرفت. در لوگو باشگاه رئال مادرید، فونت علاوهبر زیبایی و انتقال مفهوم، خوانا است. در لوگوی باشگاه نیز برج ایفل در میان یک دایره آبی رنگ قرار دارد. عنوان بهترین برد تیم پاری سن ژرمن در فصل 2019- 2020 به بازی با لیناس مونلری با تعداد گل 0-6 اختصاص دارد. این تیم در مرحله یک هشتم، در طی بازی با بروسیا دورتموند با نتیجه 3 بر 2 به موفقیت رسید.

دیدگاهتان را بنویسید