درباره باشگاه بارسلونا بخوانید

این تیم از آن زمان تنها یك بار موفق شد به قهرمانی لیگ برتر برسد. در شروع فصل، اورتون بیشترین شانس قهرمانی را داشت، و همگان انتظار داشتند تا لیورپول در جام حذفی به قهرمانی برسد. تاریخچه تاسیس باشگاه لیورپول، کاملا در ارتباط با رقیب محلیاش اورتون، و یک کارخانهدار ثروتمند به نام جان هولدینگ است. موفقیت آمیزترین سالها در تاریخ باشگاه لیورپول، سالهای ۱۹۶۴ تا ۱۹۸۵ بود که بهترین آن تحت هدایت باب پیسلی بود که نمایشهای او با این تیم، دوران بیل شنکلی را تداعی میکرد. در مجموع، رئال مادرید با کسب 58 جام، موفق ترین تیم در تاریخ اسپانیا و اروپا است. جان هولدینگ که کارو بارش تجارت آبجوی معروف انگلیسی به نام ALE بود در آن موقع عضو انجمن شورای شهر لیورپول بود که بعد ها به سمت شهرداری رسید . نقطه اوج برتری لیورپول در تمام اروپا درتاریخ ۲۹ مه سال ۱۹۸۵ به پایان خود رسید. به علت تراکم بیش از حد تماشاگران در ورزشگاه هیلزبورو شفیلد، هواداران لیورپول مایوسانه سعی کردند خود را از ازدحام نجات دهند.

دلیل این نام گذاری این بود؛ چون صندلی در اولین ورزشگاه باشگاه، یعنی ورزشگاه اینداستریا، وجود نداشت، هواداران روی الاغهایشان مینشستند و بازی را تماشا میکردند. این هواداران در گذشته مسئول کمک مالی به باشگاه بودهاند. ، بازدید آنفیلد راهنمای خود اطلاعات مفید در مورد چگونگی گرفتن به آنفیلد فراهم می کند, همه چیز برای انجام در داخل و اطراف ورزشگاه و مکان برای اقامت اگر شما از بیشتر در صحرا از دیدن. همه چیز دقیقا برعکس شد، لیورپول قهرمان لیگ شد و جام حذفی به اورتون رسید. پس از آن، جان هولدینگ باشگاه لیورپول اف. تیم به کمک راهنمایی های زیرکانه آقای جان هولدینگ از نظر مالی پیشرفت کرد و به موفقیت رسید . در سال 1922، بعد از شروع دوباره لیگ های فوتبال پس از توقف سه ساله به علت جنگ جهانی اول، باشگاه به دسته دوم سقوط کرد. لیورپول در سالهای ۱۹۷۸ در مقابل بروژ، ۱۹۸۱ در مقابل رئال مادرید، ۱۹۸۴ برابر آ. در فوریه سال ۲۰۰۷ اعلام شد که باشگاه لیورپول از سوی دو تاجر آمریکایی به نام جرج جیلت و تام هیکس یکجا خریداری شده است.

این تیم در مسابقات بین المللی با مربی جدید خود، رافائل بنیتس اسپانیایی روند رو به بهبودی را تجربه کرد. لیورپول از سال ۱۸۹۲ در ورزشگاه آنفیلد بازی میکند، اما به احتمال زیاد از سال ۲۰۱۱ به ورزشگاه استنلی پارک نقل مکان خواهد کرد. لیورپول پس از دومین قهرمانی، پایههایش را در لیگ برتر محکم کرد، بدون اینکه در سالهای بعد به موفقیت چشمگیری دست پیدا کند. لیورپول در یک فاجعه دیگر نیز در سال ۱۹۸۹ دخیل بود. سی را تاسیس کرد که در ورزشگاه آنفیلد بازی میکرد. کالدرون نیز در اولین اقدام خود «کاپلو» را مجدداً به عنوان مربی تیم انتخاب کرد. در زمان ریاست وی چهار مربی بزرگ و نامی همچون سیستمیر فیکپالیک، کارلو پارولا، جووانی تراپاتونی و دینو زوف هدایت بانوی پیر را به عهده گرفتند. آنفیل گنجایش ۴۵۳۶۲ تماشاگر را دارد و یک ورزشگاه چهار ستاره است. در ورزشگاه آنفیلد در آنفیلد رود، تابلوی یادبودی برای قربانیان این حادثه قرار داده شده و سازمانی هم برای رسیدگی به امور بازماندگان آن تاسیس شده است.

به دلیل یک تغییر قانون کوتاه مدت در یوفا، لیورپول اجازه یافت در فصل ۰۶-۲۰۰۵ بعد از پشت سر گذاشتن سه مرحله مقدماتی، در لیگ قهرمانان بازی کند. بدین ترتیب لیورپول در یکی از دشوارترین مراحل تاریخ خود قرار گرفت و در لیگ انگلیس هم به زمین خورد. نخستین بازی رسمی در تاریخ ۱۱ مارس ۱۹۰۰ برابر تورینو است که با شکست همراه میشود. ورزشگاه سانتیاگو برنابئو در محله کاستلانا واقع در محله ثروتمند نشینان مادرید است و تیم رئال تیم ثروتمندان است اما ورزشگاه ویسنته کالدرون در محله آرگانزئولا،جایی که طبقه کارگر ساکن هستند قراردارد. اما برخلاف این جام، در همان فصل در لیگ برتر انگلیس، به مقامی بالاتر از رده پنجم دست نیافت. با قهرمانی در لیگ در سال ۱۸۹۱ و همچنین کسب اولین موفقیتهای بزرگ، به وجهه و محبوبیت تیم، به میزان زیادی افزوده شد. لیورپول از آن پس جای خود را در این لیگ تثبیت کرد و توانست در سال ۱۹۰۱ برای اولین مرتبه قهرمان انگلیس شود.

دیدگاهتان را بنویسید