تیم فوتبال منچستریونایتد انگلیس

در 3 مارس 1986 در بازی یک چهارم نهایی جام اروپا، بارسا به میزبانی یوونتوس رفت که در آن بازی 120٬000 نفر به تماشای بازی پرداختند و رکورد بیشترین حضور حامیان بارسا رقم خورد. در نیمه نهایی جام باشگاه های اروپا، اتلتیکو پس از غلبه بر رقبای ایرلندی، بلغاری و آلمانی با رئال مادرید روبرو شد. در این دوران تسلط تیم رئال با پوشکاش و دی استفانو ادامه داشت و اتلتیکو نیز گاهی اوقات موفق به کسب سوپر جام اسپانیا در کنار لوس مرنگوس (رئال مادرید) می شد . از آنجا که رئال مادرید هم در لیگ و هم در جام باشگاه های اروپا برنده شده بود، اتلتیکو به سبب کسب نایب قهرمانی مجوز حضور در رقابت های اروپایی را به دست آورد . دیداری که هر کدام از تیمها امیدوارند بتوانند با شکست حریف پر قدرت خود اولین جام فوتبال آلمان را در سال جدید به نام خود ثبت کنند.

در نتیجه یک مسابقه تکراری در اشتوتگارت برگزار شد و اتلتیکو اولین جام اروپایی خود را با برتری 3 بر صفر به خانه برد . این ورزشگاه در ۱۷ می۱۹۲۳ و در بازی با نیوکاسل یونایتد برای اولین بار مورد استفاده قرار گرفت. باشگاه فوتبال اتلتیکو مادرید اسپانیا بعد از بارسلونا و رئال مادرید سومین باشگاه قدرتمند اسپانیا است اما در زمینه آمار اتلتیکو پس از بارسلونا و رئال مادرید و بیلبائو در رده چهارم قرار دارد. این نوار در لوگو بارسلونا، سپر را به دو بخش تقسیم می کرد؛ قسمت بالای سپر شامل دو بخش بود: سمت چپ صلیب سرخ روی پس زمینه ی سفید و سمت راست راه راه عمودی قرمز و زرد. لباس باشگاه راه راه های قرمز و سفید است با شرت آبی و این لباس از سال 1911 همین گونه بوده است. ] چندین نظریه در رابطه با طراحی لباس آبی و قرمز بارسلونا وجود دارد.

دو مقام نایب قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا هم در کارنامه اتلتیکویی ها وجود دارد. با این وجود ، اتلتیکو نمی توانست بر سلطه رئال مادرید در لیگ خاتمه بخشد و یک بار دیگر با نایب قهرمانی در لیگ موفق به حضور در جام برندگان جام اروپا شد . آن ها در سال 1962 برنده جام برندگان اروپا شده اند. لوس کولچونروس به فینال این رقابت ها رسید و در ماه می سال 1962 در فینال با فیورنتینا روبرو شد. آن ها در سال ۱۹۶۲ برنده جام برندگان اروپا شده اند. ] نبو قهرمانان لیگ قهرمانان اروپا جام باشگاههای اروپا ۵۶-۱۹۵۵: رئال مادرید۵۷-۱۹۵۶: رئال مادرید۵۸-۱۹۵۷: رئال مادرید۵۹-۱۹۵۸: رئال مادرید۶۰-۱۹۵۹: رئال مادرید۶۱-۱۹۶۰: بنفیکا۶۲-۱۹۶۱: بنفیکا۶۳-۱۹۶۲: آ.ث. با سیستم 3 – 2 – 5 هررا اتلتیکو دوباره قهرمان لیگ شد . بعد از برگزاری دو مسابقه نتیجه مساوی شد و بعد از بازی پلی آف، رئال مادرید موفق به حضور در فینال شد .

اتلتیکو قهرمان ۱۰ دوره لالیگا شده است و ۱۰ بار جام حذفی اسپانیا (کوپا دل ری) را فتح کرده است و دو بار فاتح سوپر کاپ اسپانیا بوده است. فصل بعد این تیم سوپر جام اسپانیا را به دست آورد اما بازیکنان مهم اتلتیکو مجبور به ترک این تیم شدند. اتلتیکو در فصل های بعدی نیز همچنان به عنوان یک رقیب شناخته می شد اما نمی توانست از پس والنسیا، بارسلونا و رئال مادرید برآید . شرکت نایک لباس های این باشگاه را تولید می کند. در ابتدا لباس های آن ها درست مثل بیلبائو آبی و سفید بود. V. ها شخصیت حقوقی و اعضای آنها مسئولیت قانونی محدود دارند. یک مزیت دیگر این ساختار نیز حضور پررنگ طرفداران باشگاه (به عنوان اعضای e. هرچند که تغییر قوانین تأثیر خود را گذاشت و باشگاه دیگر مجاز به جذب بازیکنان خارجی نبود. باشگاههای دیگری که بایرن به آنها کمک کردهاند میتوان به بروسیا دورتموند و سن پائولیاشاره کرد.

این تیم که در سال 2010-2009 درآمدی معادل 398 میلیون یورو (488 میلیون دلار) داشت، در فهرست دلوات از پردرآمدترین باشگاههای فوتبال دنیا، بعد از رئال مادرید در رده دوم قرار دارد (پارسال درآمد رئال 439 میلیون یورو بود). در فصل 58 | 1957 ، آتلتی در رده دوم لیگ پس از رئال مادرید قرار گرفت و برنامه هایی را برای احداث ورزشگاه جدید شروع کرد. اتلتیکو دو مادرید در رده بندی باشگاه های یوفا برای فصل جاری به مقام چهارم رسید و بالاتر از باشگاه هایی نظیر یوونتوس (۵) ، آرسنال (۹) ، چلسی (۱۲) و آژاکس (۲۰) قرار گرفت. این ورزشگاه 35.800 نفر ظرفیت داشت و تا سال 1966 مورد استفاده قرار می گرفت و پس از مهاجرت اتلتیکویی ها به ویسنته کالدرون این ورزشگاه تخریب و ساختمان های دانشگاه در آن برپا گشت. رئالی ها براین اساس دومین باشگاه ثروتمند فوتبالی جهان به حساب می آیند. این ورزشگاه در سراسر جهان بخاطر تکنولوژی ایتیافای و قابلیت تغییر رنگ خود معروف است و تنها ورزشگاهی در جهان است که چنین ویژگیای دارد.

دیدگاهتان را بنویسید