تاریچه کامل باشگاه فوتبال رئال مادرید و بازیکنانش

اما بازیکنانی که بهطور مستقیم از تیم خود به حریف رفتهاند، همیشه مورد غضب هواداران قرار گرفتند. اما پس از آن بارها گنجایش ورزشگاه کمتر از قبل می شد (آخرین بازی که این اتفاق افتاد، در سال 1998 بود که یوفا اعلام کرد تمام هواداران تیم باید بر روی صندلی نشسته باشند). با به رسمیت شناختن این فاجعه، یوفا از باشگاه دعوت کرد تا در فصل 59-1958 لیگ قهرمانان اروپا در کنار ولورهمپتون شرکت کند. در آن سال دوباره جوراب های تیم به رنگ مشکی در آمد. از سال ۲۰۰۸ به بعد، این تصمیم گرفته شد که تیم های دوم یک باشگاه مثل بایرن ۲ دیگر در این جام حضور پیدا نکنند. در فصل 39-1938 و در فاصله یک سال قبل از شروع جنگ جهانی دوم، باشگاه کار خود را در لیگ دسته اول در رتبه چهاردهم به پایان رساند. او کارش را با جذب پنج بازیکن شروع کرد. یک روز بعد، باشگاه منچستر یونایتد اعلام کرد که دیوید مویس با منچستر یونایتد قرارداد 6 ساله امضا کرده و هدایت این تیم را بر عهده خواهد گرفت. کریم بنزما که بار دیگر با یک گل مهم در مقابل ختافه، گره بازی را باز کرد و به پیروزی 2-0 تیمش کمک کرد، در پایان بازی به گفتگو با خبرنگاران پرداخت.

بعد از فقط دو فصل، باشگاه به دستهٔ دوم سقوط کرد. دوچرتی منچستر یونایتد را از سقوط به دستهٔ پایین تر نجات داد؛ ولی در سال 1974 آن ها به دستهٔ پایین تر سقوط کردند. به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، گرد مولر وفادارترین بازیکن تاریخ باشگاه «بایرنمونیخ» و یکی از اسطورههای خاطرهساز فوتبال آلمان چشم از جهان بست. 577 بازی رسمی برای این تیم انجام داد و به یکی از بهترین مدافعان تاریخ اسپانیا تبدیل شد. منچستر یونایتد با ۶۶ جام رسمی پرافتخارترین تیم تاریخ انگلستان است. در سال 1957، منچستر یونایتد به عنوان اولین تیم انگلیسی به لیگ قهرمانان اروپا راه یافت. در فصل بعدی منچستر یونایتد درومبلی تیم ناتینگهام فارست را یک بر صفر شکست داد و عنوان قهرمانی جام اتحادیه را به دست آورد. این ساختار جنبه غیررسمیتری دارد، چرا که بر اساس موازین قانونی هیچ الزام اولیه سرمایهای و حسابداری ندارد و تنها مورد الزامی در رابطه با ساختار آن نیز وجود یک هیئت مدیره است.

منچستر یونایتد در فصل های 07-2006 و 08-2007 قهرمان لیگ برتر شد و در سال 2008 با شکست 6 بر 5 تیم چلسی در ضربات پنالتی (1 بر 1 مساوی در وقت قانونی و اضافه) قهرمان اروپا شد. علاوه بر این آئودی مسابقات چند جانبه «آئودی کاپ» هم دارد که از ۲۰۰۹ و هر دو سال در ورزشگاه آلیانتس آرنا برگزار میشود. در اکتبر 1945، پس از از سرگیری دوبارهٔ مسابقات فوتبال بعد از جنگ جهانی دوم، مت بازبی با قراردادی 5 ساله به منچستر یونایتد پیوست. بایرن مونیخ در نوامبر ۲۰۰۱ به عنوان قهرمان اروپا در جام بین قارهای شرکت کرد و با شکست دادن بوکا جونیورز آرژانین موفق شد برای دومین بار عنوان قهرمانی جام بین قاره ای را کسب کند. رئالیها با وجود خریدن بازیکنانی چون رونالدو، کاکا و آلونسو، نتوانستند زیر نظر مانوئل پلگرینی، جامی را کسب کنند و پرز وی را برکنار کرد. مت بازبی در سال 1969 از سِمَت خود استعفا داد و ویلف مک گینس، بازیکن سابق منچستر یونایتد، جانشین وی شد.

وی افزود: فوتبال استان همدان در سالهای اخیر به واسطه برنامهریزی و حرکت بر مبنای طرح آسیا ویژن که تنها در ۳ استان برنامهریزی شد توانست پیشرفتهای چشمگیری کسب کند. بایرن موفق به کسب سود 52.5 میلیون یورویی قبل از کسرمالیات درفصل 19-2018 شد که از نکات درخشان کارنامه مالی این باشگاه است. رئال مادرید با هدایت کارلو آنچلوتی تعداد قهرمانیهایش را در لیگ قهرمانان اروپا دو رقمی و رکورد خود را دست نیافتنیتر از قبل کرد. بالاترین مجموع پیروزی در لیگ قهرمانان اروپا نیمه نهایی: ۷-۰ (۴-۰ و ۳-۰) مقابل بارسلونا (۲۰۱۳). در سال 1968، منچستر یونایتد در فینال لیگ قهرمانان اروپا با نتیجهٔ 4 بر 1 تیم بنفیکا را شکست داد و به عنوان اولین تیم انگلیسی، در لیگ قهرمانان اروپا، قهرمان شد. رئالیها اولین لیگ خود را در فصل ۳۲-۱۹۳۱ کسب کردند و با دفاع از عنوان قهرمانی خود در سال بعد، به اولین تیمی تبدیل شدند که این جام را دو سال پیاپی کسب میکند.

این تیم برای آماده ساختن بازیکنان برای تیم اصلی رئال مادرید و همچنین از آن مهمتر برای تست و کسب تجربهٔ مربیان رئال مادرید است. در سال 2019 بود که مدیریت رئال تصمیم گرفت در فصل بعدی برای اولین بار صاحب یک تیم زنان شود. از همان ابتدا، لباس خانگی رئالیها، یکدست سفید بود هرچند که یک خط تیره از وسط آن میگذشت (این خط بعدها از لباس حذف شد اما در آرم باشگاه باقی ماند). بعد از استقرار جمهوری دوم اسپانیا در سال 1931، نماد تاج از روی لوگو و کلمهی رئال-به معنی سلطنتی- از نام باشگاه حذف شد و به جای تاج نوار بنفشی که نماد پادشاهی کاستیل بود روی لوگو قرار گرفت. در آن موقع نام تیم نیز تغییر کرد و در 24 آوریل 1902 باشگاهی با نام منچستر یونایتد به صورت رسمی شکل گرفت. با وجود خرید بازیکنان بزرگی هم چون جو جردن، گوردون مک کوئین، گری بیلی و رای ویلکینز، باشگاه در آن سال به نتیجهٔ قابل توجهی دست نیافت.

دیدگاهتان را بنویسید