تاریخچه ی تیم فوتبال منچستر یونایتد

اما پس از تغییر قوانین و افزایش تیم های صعود کننده به دو تیم سرانجام اتلتیکو مادرید توانست به سطح اول بازگردد. با قهرمانی در مسابقات منطقه ای سال 1921 ، اتلتیکومادرید سرانجام اولین موفقیت خود را جشن گرفت و مجوز حضور در مسابقات کوپا دل ری را به دست آورد. اوکتای ارجان، تاجر ترکیه ای، مالک این باشگاه است و این آرزو را دارد که وسترلو را به سطح اول فوتبال بلژیک برساند. او همچنین با کسب ۳۵ قهرمانی با بارسلونا، پرافتخارترین بازیکن تاریخ این باشگاه است. علی رغم تمام این موفقیت ها داخلی، عدم پیروزی بارسا در فینال لا لیگا 2000 که سبب قهرمانی رئال مادرید شد، استعفای نونیز و فن خال را در پی داشت. این تیم برای دومین بار در تاریخ باشگاه به فینال رسید، اما این بار در یک بازی بحث برانگیز دوباره به بارسلونا باخت . تا سال ۱۹۲۲، تغییرات چندانی در لباس تیم صورت نگرفت تا این که در آن سال یک علامت V قرمز تیره به قسمت اطراف یقه پیراهن تیم اضافه شد. در همین تحقیق، میزان هوادارن تیم، حداقل ۲۸۰ میلیون هوادار در سرتاسر جهان تخمین زده شدهاست که آنها را در فاصله زیادی با تیم اول، یعنی منچستر یونایتد قرار میدهد.

بازیکنان جوان زیادی در تیم حضور دارند، پسر بچه های 17 ساله ای که می توانند به پدیده تبدیل شوند. فقط بیش از سه سال، او مجبور به حرکت به “لا Peyneta”، که در سال 2005 یک حمله تروریستی، یک استادیوم، “اتلتیکو مادرید” بود، یک عکس است که می تواند در بسیاری از مجلات یافت به تخریب. خواهد بود موضوع را به تخریب و پارک در جای خود ظاهر می شود. رم که پیش از این نزد هواداران یووه یک دشمن محسوب میشد به عنوان سرمربی یوونتوس انتخاب شد. کالدرون بلافاصله کاپلو را مجدداً به عنوان مربی تیمش انتخاب کرد تا طلسم قهرمان نشدن تیم را بشکند. چهار سال بعد، در 20 فوریه 1907 ، اتلتیکو مادرید به یک باشگاه مستقل از لحاظ مالی تبدیل شد . در فصل اول هررا، اتلتیکو بعد از انجام چند بازی دیدنی، از جمله یک تساوی 6 – 6 مقابل اتلتیک بیلبائو، عنوان قهرمانی را کسب کرد. در ادامه و در فصل دوم برگزاری لیگ برتر، اتلتیکومادرید در هفته آخر مسابقات به دسته پایین تر سقوط کرد .

هنگامی که نماینده اتلتیک بیلبائو نتوانست پیراهن های راه راه آبی و سفید بلکبرن را در سفر به انگلستان در سال 1911 پیدا کند، وی تصمیم گرفت پیراهن های ساوتهمپتون را با خود به خانه بازگرداند. اتلتیک بیلبائو تصمیم گرفت رنگ پیراهن خود را به رنگ پیراهن ساوتهمپتون تغییر دهد، در حالی که همچنان با شورت های آبی بازی می کردند. در 22 ژانویه 1911 ، اتلتیکومادرید نیز به تبعیت از همتایان باسکی خود اولین بازی را در این رنگ های معروف انجام داد: پیراهن های راه راه قرمز و سفید و شورت های آبی. لوس کولچونروس به فینال این رقابت ها رسید و در ماه می سال 1962 در فینال با فیورنتینا روبرو شد. در پایان دهه، اتلتیکومادرید نیز مانند بسیاری از باشگاه های فوتبال با مشکلات مالی روبرو بود. وقتی لیگ پس از اتمام جنگ داخلی از سر گرفته شد، اتلتیکومادرید به دلیل جنگ هشت بازیکن را از دست داده بود. در طول دهه ۱۹۷۰، آنها به لوس ایندیوس (Los Indios) به معنای سرخپوستها معروف شدند، که برخی دلیل آن را جذب چندین بازیکن از آمریکای جنوبی پس از رفع محدودیت در عقد قرارداد با بازیکنان خارجی میدانند.

بازیکنان سیتی با نتیجه خارق العاده 1-6 رقبای سرسخت خودشون رو از پیش رو برداشتند. هرچند که تغییر قوانین تأثیر خود را گذاشت و باشگاه دیگر مجاز به جذب بازیکنان خارجی نبود. یک سال بعد اتلتیکومادرید در مسابقات منطقه ای مقام دوم را به دست آورد اما تغییرات در فرمت آن مسابقات به آن ها مجوز حضور در کوپا دل ری را اعطا کرد. در همین حال، مسابقات قهرمانی منطقه ای نیز برگزار می شد و در سال 1928 اتلتیکومادرید برای سومین بار قهرمانی این مسابقات را به دست آورد. فهرست ۶۶ جام منچستر یونایتد به شرح زیر میباشد. در فصل ۲۰۰۶-۲۰۰۵ منچستر یونایتد برای اولین بار در تاریخ خود، از راهیابی به مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا بازماند. در شروع فصل بعد، این باشگاه برنده سوپرکاپ اسپانیا نیز شد. در سال 1887، تغییرات کوچکی در ورزشگاه صورت گرفت و در سال 1891، باشگاه از حداقل ذخایر مالی خود برای نصب دو جایگاه جدید در ورزشگاه و اضافه شدن 2٬000 نفر به ظرفیت ورزشگاه استفاده کرد. اتلتیکو در فصل های بعدی نیز همچنان به عنوان یک رقیب شناخته می شد اما نمی توانست از پس والنسیا، بارسلونا و رئال مادرید برآید .

دیدگاهتان را بنویسید