تاریخچه ی تیم فوتبال منچستر یونایتد

] در پایان فصل ۱۹۸۳-۱۹۸۲ بارسلونا توانست با مربیگری منوتی، رئال مادرید را شکست دهد و قهرمان کوپا دل ری شود. اوج رقابت این دو باشگاه به لیگ قهرمانان اروپا ۱۳-۲۰۱۲ بازمیگردد که بایرن در فینال ورزشگاه ومبلی ۲-۱ دورتموند را شکست داده و قهرمان اروپا شد. باشگاه فوتبال لیورپول از زمان شکلگیری آن تا به امروز در ورزشگاه آنفیلد بازی میکند. او در آنفیلدرود زمینی را به اورتون اجاره داد که این باشگاه از آن زمان به بعد در آن زمین، بازیهای خانگیاش را برگزار میکرد. ] بازیکنان تیم این ترکیب در تاریخ ۳۱ ژانویه ۲۰۱۲ نوشته شدهاست و مطابق با صفحه باشگاه در ویکیپدیای انگلیسی میباشد. ] این ترکیب در تاریخ ۳۱ ژانویه ۲۰۱۲ نوشته شدهاست و مطابق با صفحه باشگاه در ویکیپدیای انگلیسی میباشد. در جولای سال 2000، فلورنتینو پرز به عنوان مدیر باشگاه انتخاب شد. لیورپول در رقابت های داخلی انگلستان نیز توانسته است 19 عنوان قهرمانی در لیگ، 7 عنوان در جام حذفی، 15 عنوان قهرمانی درجام خیریه و 8 عنوان قهرمانی در جام اتحادیه به دست اورد.

] بایرن تنها باشگاهی است که در یک سال هم در رشتهٔ فوتبال زنان و هم در رشتهٔ فوتبال مردان قهرمان لیگ کشور خود یعنی بوندسلیگا (مردان / زنان) میشود. این بار از طرف یکی از بزرگترین سرمایهداران رسانهای دنیا یعنی روپرت مرداک. زیرا یکی از معدود دربی هایی است که در آن طرفداران با هم درگیری شدید پیدا نمی کنند. پیش بینی می شود رئال و بارسلونا در فصل رقابت های 2017- 2018 رشد درآمدی بیشتری را تجربه کنند تا سرنوشت نبرد در صدر جدول، با عملکرد تیم ها در زمین مشخص شود. بارسلونا فصل ۲۰۱۶-۲۰۱۷ را با قهرمانی در سوپر جام اسپانیا شروع کرد. این باشگاه با 6 عنوان قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا، 3 عنوان در لیگ اروپا و 4 عنوان قهرمانی دیگر در سوپر جام اروپا پرافتخارترین تیم انگلیسی در رقابت های اروپایی است. باشگاه اورتون تصمیم گرفت آنفیلدرود را ترک کند و یک زمین در آن نزدیکی بخرد تا از آن پس بازیهای خانگیاش را در آن انجام دهد. با این حال، هدف فرمائلن همچنان قهرمانی در جام جهانی است چرا که او میخواهد با عضویت در کادرفنی روبرتو مارتینز، حضور در جام جهانی ۲۰۲۲ را به عنوان دستیار تجربه کند.

زمانی که باب پیسلی قصد بازنشستگی را داشت هواداران از خود می پرسیدند چه کسی می تواند بعد از این افتخارات او را تکرار کند ؟ ] رقیب دیگر لیورپول، منچستر یونایتد می باشد. حال باید دید که هواداران می توانند بار دیگر فرمانروایی لیورپول مثل دهه 70و 80 در انگلیس و اروپا ببینند و یا خیر و این رویایی است که همچنان در ذهن هواداران جای گرفته است . در دوره مربیگری او لیورپول یکی از دوران پر فروغ خود را سپری می کرد. در سال 1959 بیل شنکلی به سرمربیگری این تیم گماشته شد که این باشگاه در فصل سوم حضور شنکلی در این سمت (1961-62) با قهرمانی در پیکارهای دستهٔ دوم، به دسته بالاتر صعود کرد. این باشگاه هفتمین باشگاه پرطرفدار فوتبال در جهان است. تاکنون بایرن ۱۰ بار به فینال لیگ قهرمانان راه یافته که ۵ بار در آن قهرمان شده است. دربی مرسی ساید به دربی دوستانه نیز مشهور است. در این فاجعه که به سانحه هیلزبورو مشهور است، 96 نفر از هواداران لیورپول تحت فشار هجوم تماشاگران بین حصار ورزشگاه کشته شدند.به یاد جان باختگان این حادثه دو شعله فروزان به نشان باشگاه افزوده شد. ] رنگ و نماد باشگاه در طول تاریخ لیورپول، رنگ لباس خانگی این تیم، اغلب قرمز بوده اما در بدو تاسیس باشگاه، لباس آبی و سفیدی که بازیکنان بر تن می کردند که به لباس باشگاه اورتون شباهت داشت.

] نماد باشگاه لیورپول از نماد شهر لیورپول که به Liverbird مشهور است و بر روی یک سپر قرار گرفته، تشکیل شده است. در سال 2006 سهام باشگاه لیورپول توسط دو میلیاردر معروف آمریکایی به نام تام هیکس و جورج ژیلت خریده شد . از ابتدا این دو تیم به عنوان نماینده دو منطقه و شهر رقیب، کاتالونیا و کاستیل شناخته میشوند. رقابت این دو تیم از دهه ی ۱۹۶۰ تشدید شد. مونتي در سال 1940 در 39 سالگي بازنشسته شد. در حالی که در آن سال با سیستمی که بازی میکردند، احتیاجی به وینگر نداشتند. هر دو فاجعه اثرات و واکنشهای وسیعی بر فوتبال اروپا، انگلستان و خود باشگاه تا به امروز به دنبال داشتهاست. در مجموع لیورپول با 63 جام معتبر دومین باشگاه پرافتخار فوتبال انگلستان است. رائول گونزالس دارای رکورد بیشترین تعداد حضور در رئال است. او به عنوان یکی از بهترین بازیکنان دنیا از منچستر یونایتد به سانتیاگو برنابئو منتقل شد، اما او به آن راضی نبود و تصمیم گرفت تا در رئال مادرید به رشد و پیشرفت خود ادامه دهد. ] نشان کنونی باشگاه لیورپول آنفیلد آنفیلد یکی از ورزشگاه های فوتبال در ناحیه آنفیلد واقع در شهر لیورپول می باشد . این باشگاه در سال 1892 میلادی تأسیس و به سرعت در فوتبال انگلستان تبدیل به تیمی قدرتمند شد.

دیدگاهتان را بنویسید