تاریخچه ی تیم فوتبال منچستر یونایتد

به همین دلیل دستور ساخت ورزشگاهی جدید را صادر کرد که در ۱۴ دسامبر ۱۹۴۷ افتتاح شد. در سال ۲۰۰۰، منچستر یونایتد به جام باشگاههای جهان راه یافت و لیگ برتر را نیز دوباره در فصلهای ۲۰۰۰-۱۹۹۹ و ۲۰۰۱-۲۰۰۰ فتح کرد. در سال ۱۹۹۱ این باشگاه به طور فوقالعادهای قهرمان بوندسلیگا شد. در مارس ۱۹۵۷، ۴۰،۰۰۰ پوند صرف شد تا سیستم نور ورزشگاه برقرار شود. وی ۴۰،۰۰۰ پوند در باشگاه سرمایهگذاری کرد، ۵۴٪ سهام کل باشگاه را تصاحب کرد و در سال ۱۹۵۴، مدیر باشگاه شد. تا سال ۱۹۲۲، تغییرات چندانی در لباس تیم صورت نگرفت تا این که در آن سال یک علامت V قرمز تیره به قسمت اطراف یقه پیراهن تیم اضافه شد. لباس خانگی تیم منچستر تا سال ۱۹۲۷ به همین شکل بود. یک سال بعد در فصل ۲۰۱۱-۲۰۱۲ حتی موفق به کسب دوگانه در آلمان شدند و این شروع دوران طلایی دورتموند پس از سالها دوری در اروپا بود.

در ۳۰ ژوئیه ۲۰۱۲ باشگاه منچستر یونایتد با جنرال موتورز قرارداد هفت سالهای به امضا رساند و از ابتدای فصل ۱۵-۲۰۱۴ شورولت به جای ایاوان روی پیراهن تیم قرار خواهد گرفت. بعد از آن، باشگاه با شرکت وودافون، قرارداد چهارساله و ۳۰ میلیون پوندی امضا کرد. سی نورنبرگ برگزار کرد. در دسامبر همان سال، منچستر یونایتد قهرمان باشگاههای جهان شد و در فصل ۰۹-۲۰۰۸ در جام اتحادیه عنوان قهرمانی را کسب کرد. حرف C در داخل M بود و خطوطش از قسمت بالای آن عبور میکرد. اینترمیلان با چهار پله صعود در رده پانزدهم ایستاد که تا حدود زیادی به علت رشد تجاری باشگاه بعد از خرید آن توسط شرکت چینی هولدینگ سونینگ است. لستر سیتی قهرمان سابق لیگ برتر انگلیس که سال گذشته از جایگاه بیستم به رده چهاردهم صعود کرد و ساوتهپتون که برای نخستین وارد 20 باشگاه پردرآمد فوتبال جهان شد، بیشترین صعود را داشته اند. با این وجود بایرن برای تضعیف روحیه تیم فینالیست، این خبر را پس از صعود دورتموند در اختیار مطبوعات گذاشت. با وجود این که فرگوسن منچستر یونایتد را در فصل ۸۸-۱۹۸۷ در لیگ به مقام دوم رساند، ولی در فصل بعدی دوباره منچستر یونایتد یازدهم شد.

پس از انحلال لیگ پس از تنها یک فصل ، نیوتن هیث به اتحادیه فوتبال تازه تاسیس پیوست، که قبل از ادغام با لیگ فوتبال به مدت سه فصل اجرا شد. هیئت مدیره با فروش باشگاه موافقت کرد، اما کمیسیون انحصار و ادغام بریتانیا در آوریل ۱۹۹۹، این قرارداد را لغو کرد. این باعث شد که باشگاه فصل 1892-93 را در دسته اول آغاز کند ، در آن زمان از شرکت راه آهن مستقل شد و “LYR” را از نام خود حذف کرد. در طراحی پیراهن فصل ۱۳-۲۰۱۲ منچستر یونایتد، از نوعی پارچه از جنس کتان به نام گینگهام الهام گرفته شده است. قدرت برند منچستر یونایتد، با توجه رسانههای مختلف به بازیکنان این تیم در خارج از زمین، از جمله دیوید بکهام (که خیلی زود خودش یک برند در جهان شد)، بیشتر شد. تیم رئال آنقدر قدرتمند عمل کرده است که در طول تاریخ چندین و چند ساله خود هنوز از لالیگاه یا لیگ برتر اسپانیا خارج نشده است. آث میلان که هفت دوره قهرمانی اروپا را در کارنامه دارد، برای نخستین بار از جمع 20 باشگاه پردرآمد خارج شده است.

افصل بعد نیز در رقابت با تیم مونیخ ۱۸۶۰ دو ناموفق بود و دوباره به مقام دومی رسید. کاری که یوپ هاینکس در فصل پیش انجام داد و پپ این کار را تکرار کرد تا سلطهٔ بایرن مونیخ با دو بار قهرمانی در هر دو جام داخلی به نمایش در بیاید. بعد از ابلاغ گزارش تیلور، ظرفیت ورزشگاه الدترافورد به ۴۴،۰۰۰ نفر کاهش پیدا کرد. در سال ۲۰۰۹، به دلیل تعمیرات مختلف بر روی جایگاهها، ۲۵۵ نفر از ظرفیت ورزشگاه کم شد و ظرفیت ورزشگاه الدترافورد به ۷۵٬۹۵۷ کاهش یافت. باخت ۵-۲ بایرن در برابر دورتموند در جام حذفی سال ۲۰۱۲، سنگینترین شکست بایرن در بازیهای فینال تاکنون است. مارتین ادواردز، بعد از مرگ پدرش در سال ۱۹۸۰ ادارهٔ باشگاه را در دست گرفت. در سال 1968، منچستریونایتد اولین باشگاه انگلیسی بود که قهرمان جام ملتهای اروپا شد و بازبی به یک اسطوره تبدیل شد. در ادامه و پس از صحبت دربارهی برند رئال مادرید، سری به دنیای لوگوهای رئال از ابتدا تا امروز میزنیم. اگرچه فرد مبتلا به کرونا بازیکن تیم بسکتبال رئال است اما از آنجا که هم تیم فوتبال و هم تیم بسکتبال از یک زمین تمرینی و تجهیزات مشترک استفاده میکنند، تمامی اعضای مجموعه رئال باشگاه را ترک کردند.

] ۲۱ قهرمانی در سوپر جام انگلستان، ۱ قهرمانی در لیگ اروپا و همچنین سه عنوان قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا یکی از پرافتخارترین باشگاههای فوتبال جهان بهشمار میآید. سر الکس فرگوسن و دستیارش آرچی ناکس در روز برکناری اتکینسون از تیم آبردین به منچستر یونایتد آمدند و با هدایت این دو مربی باشگاه منچستر در آن فصل به رتبهٔ یازدهم لیگ دست یافت. در سال ۱۹۹۵، جایگاه شمالی ورزشگاه، بازسازی شد و ظرفیت ورزشگاه به ۵۵،۰۰۰ نفر افزایش یافت. در سال ۱۹۰۲، نام این باشگاه به منچستر یونایتد تغییر یافت. در سال های 57، 69 و 80 این ورزشگاه میزبان جام اروپایی بود. در اوت ۲۰۱۱، دیاچال با یونایتد قراردادی چهارساله و به ارزش ۴۰ میلیون پوند امضا کرد و حامی لباسهای تمرین تیم شد. در سال ۲۰۰۶، باشگاه اعلام کرد که ۶۶۰ میلیون پوند بدهی دارد و در نتیجه سود سالانه باشگاه به ۶۲ میلیون پوند کاهش مییابد.

دیدگاهتان را بنویسید