تاریخچه کامل و افتخارات باشگاه رئال مادرید اسپانیا

۳ سال بعد، این تیم موفق شد اولین جام خود را با شکست تیم اتلتیک بیلبائو در جام اسپانیا به دست بیاورد. ] ۳ سال بعد، این تیم موفق شد اولین جام خود را با شکست تیم اتلتیک بیلبائو در جام اسپانیا به دست بیاورد. رئالیها موفق شدند فصل بعد نیز سی و یکمین قهرمانی خود را در لالیگا کسب کنند که این برای اولین بار در طی ۱۸ سال گذشته بود که دو سال پیاپی این جام را کسب کردند. در خلال جنگ جهانی ورزشگاه تخریب شد و تلاش برای بازسازی آن طی دوران و جسته گریخته و قسمت قسمت به نتیجه رسید. منچستر یونایتد پیش از فرگوسن و در طی ۹۸ سال. باشگاه رئال مادرید رنگ سفید را برای پیراهن خود از همان ابتدای کار برگزید. در تابستان آن سال، کریستیانو رونالدو با مبلغ 80 میلیون پوند که در زمان خود رکوردی جهانی محسوب می شد، به رئال مادرید فروخته شد.

اسپانسر بعدی تیم نیز Bwin است که بهخاطر مشکلات مالی بن کیو، باشگاه مجبور به تغییر حامی مالی شد و سپس نوبت شرکت هواپیمایی امارات شد که تاکنون حامی مالی باشگاه است. تا ژوئن 2015، برند منچستر یونایتد با 1/2 میلیارد دلار ارزش، باارزشترین برند فوتبالی است. در همان مسابقات، منچستر یونایتد با نتیجه ۱۰ بر صفر باشگاه بلژیکی اندرلخت را شکست داد. در سال 1921 شاه آلفونسو سیزدهم به لوگوی باشگاه هم یک تاج و هم کلمه رئال را اختصاص داد. آخرین بازسازی ورزشگاه نیز در سال ۲۰۰۳ روی داد که حدود ۵ هزار صندلی دیگر به ورزشگاه افزوده شد تا گنجایشش به ۸۰٬۳۵۴ نفر برسد. هر چه بیشتر آن را میبینم، خطای بنزما روی دوناروما دیوانه کنندهتر میشود. به هرحال آن چه مسلم است، ادامهدار بودن جنجال داوری حتی با وجود VAR است. این یک مقالهٔ خرد ورزش است. افرادی که مرتب ورزش میکنند ، باید مانند حرفهایها لباس خود را انتخاب کنند.

] در سال ۱۹۴۷ بود که مدیر باشگاه، تصمیم گرفت تا به پیراهنهای بازیکنان، دکمه اضافه کند و آرم باشگاه را، روی سینه سمت چپ بازیکنان اضافه کرد (چیزی که تاکنون نیز تغییر نکردهاست). صفحهی مادرید اکسترا هم اظهارنظر کریم بنزما را در مورد این صحنه منعکس کرد:” خطا روی دوناروما؟ مدافع فوق العاده و بزرگی که توانایی گلزنی هم داشت و 127 بار برای رئال مادرید گلزنی کرد، و در پست خود دید شگفت انگیزی هم داشت. الخلیفی چون یک مدیر است، نمیتوان او را مانند بازیکنان و مربیان مجازات کرد اما بر اساس ماده 15 آیین نامه انضباطی یوفا، توهین یک مدیر علیه داور، 2 تا سه بازی محرومیت خواهد داشت. در دهه ۸۰۰ یکی از بهترین دورانهای خود را سپری کردند و به تیم کرکسها معروف بودند که موفق به کسب دو جام یوفا، ۵ قهرمانی متوالی لالیگا، ۱ قهرمانی جام اسپانیا و ۳۳ قهرمانی سوپرکاپ اسپانیا شدند.

بازبی در سالهای ۱۹۴۷، ۱۹۴۸ و ۱۹۴۹ با تیم نایب قهرمان لیگ دسته اول شد و در سال ۱۹۴۸ نیز قهرمان جام حذفی انگلیس شد. به دنبال کسب رتبهٔ هشتم در فصل ۷۰-۱۹۶۹ و شروع ضعیف در فصل ۷۱-۱۹۷۰، بازبی پذیرفت تا به صورت موقت سرمربی تیم بشود و ویلف مکگینس نیز به عنوان کمک مربی در تیم مشغول شد. در آن سال، منچستر یونایتد ضعیف ترین نتیجهٔ تاریخ خود را گرفت و در لیگ دسته دوم در رتبهٔ بیستم قرار گرفت. با میانگین سنی ۲۲ سال، تیم سر مت بازبی در آن سالها توسط رسانهها «بچههای بازبی» خوانده میشد. در سال ۱۹۶۸، منچستریونایتد با سرمربیگری سر مت بازبی به عنوان اولین تیم انگلیسی در لیگ قهرمانان اروپا به قهرمانی رسید. این دیدار در نهایت با نتیجه یک بر صفر به نفع تیم فوتبال پاری سن ژرمن به اتمام رسید. یک سال بعد اشتوتگارت به فینال جام در جام اروپا راه پیدا کرد، اما در بوندسلیگا به رتبه ۱۱ رسید.

دیدگاهتان را بنویسید