تاریخچه کامل و افتخارات باشگاه رئال مادرید اسپانیا

در مجموع او سه فصل در مقابل سه تیم اسپانیایی رئال مادرید، بارسلونا و اتلتیکو مادرید در مرحلهٔ نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا حذف شد اما عمده موفقیت تیم قهرمانی در هر سه دوره حضور گواردیولا در بوندسلیگا بود. آنها در این مسابقات، در نیمه نهایی بازی را به رئال مادرید واگذار کردند و حذف شدند. در دهه ۱۹۶۰ هر دو تیم در جام اروپا به مصاف با یکدیگر رفتند که رئال مادرید توسط بارسا حذف شد. لباس خانگی تیم منچستر تا سال ۱۹۲۷ به همین شکل بود. در سال ۱۹۲۲، بعد از شروع دوباره لیگهای فوتبال پس از توقف سه ساله به علت جنگ جهانی اول، منچستر یونایتد به دسته دوم سقوط کرد و در سال 1925 بار دیگر به دسته اول بازگشت. در سال ۱۹۸۰، آدیداس تولید البسه یونایتد را به عهده گرفت تا این که در سال ۱۹۹۲، آمبرو دوباره با باشگاه قرارداد امضا کرد. در سال ۲۰۱۰ منچستریونایتد ۲ بر ۱ استون ویلا را در بازی نهایی جام اتحادیه شکست داد و توانست برای اولین بار در این جام، از مقام قهرمانی خود دفاع کند.

در فصل بعدی در لیگ نایب قهرمان شدند و در سال ۱۹۶۵ و ۱۹۶۷ توانستند در لیگ به مقام قهرمانی برسند. در سال های 57، 69 و 80 این ورزشگاه میزبان جام اروپایی بود. ] با به رسمیت شناختن این فاجعه، یوفا از باشگاه دعوت کرد تا در فصل ۵۹-۱۹۵۸ لیگ قهرمانان اروپا در کنار ولورهمپتون شرکت کند. باشگاه فوتبال بایرن مونیخ ۲ (که با نام باشگاه آماتورهای بایرن از آغاز تأسیس تا سال ۲۰۰۵ شناخته میشد) نام تیم دوم باشگاه فوتبال بایرن مونیخ میباشد که در لیگ دسته سوم آلمان حضور دارد. با وجود خرید بازیکنان بزرگی همچون جو جردن، گوردون مککوئین، گری بیلی و رای ویلکینز، باشگاه در آن سال به نتیجهٔ قابل توجهی دست نیافت. بعد از قهرمانیهای اخیر در لیگ قهرمانان، رئال مادرید شروع به خریداری بازیکنان جدیدی از جمله کیلور ناواس، ایسکو، تونی کروس و خامس رودریگز کرد. منچستر یونایتد در سال 1925، دوباره به لیگ دسته اول بازگشت،ولی در سال 1931 دوباره به دسته دوم رفت و به باشگاه یو-یویی تبدیل شد. در سال ۲۰۰۹، به دلیل تعمیرات مختلف بر روی جایگاهها، ۲۵۵ نفر از ظرفیت ورزشگاه کم شد و ظرفیت ورزشگاه الدترافورد به ۷۵٬۹۵۷ کاهش یافت. بعد از ابلاغ گزارش تیلور، ظرفیت ورزشگاه الدترافورد به ۴۴،۰۰۰ نفر کاهش پیدا کرد.

ولی در سال ۱۹۷۴ آنها به دستهٔ پایینتر سقوط کردند. فرگوسن در آستانهٔ برکناری بود، ولی با شکست دادن کریستال پالاس، آنها قهرمان جام حذفی سال ۱۹۹۰ شدند و فرگوسن در سمت خود باقی ماند. در فصل ۸۶-۱۹۸۵ منچستر یونایتد، در حالی که به قهرمانی خیلی نزدیک بود، لیگ را با رتبه چهارم به پایان رساند. این باشگاه همچنین در سطح جهان در رتبه سوم قرار دارد. باشگاه بایرن مونیخ همچنین در سطح جهان در رتبه سوم قرار دارد. ] بایرن همچنین موفق به یک قهرمانی در لیگ اروپا، دو قهرمانی در جام برندگان جام اروپا و سه قهرمانی در جام باشگاههای جهان شدهاست که آنها را تبدیل به یکی از پرافتخارترین تیمهای اروپایی کردهاست. همچنین با شکست دادن تیم پالمیراس در توکیو، جام بین قارهای را نیز به دست آوردند. این شرکت در فصل ۸۳-۱۹۸۲، قراردادی پنج ساله به ارزش ۵۰۰،۰۰۰ پوند با منچستر یونایتد امضا کرد. در سال ۱۹۵6، منچستر یونایتد به عنوان اولین تیم انگلیسی به لیگ قهرمانان اروپا راه یافت. بعد از آن که نام باشگاه در سال ۱۹۰۲ به منچستر یونایتد تغییر یافت، رنگ لباس تیم نیز عوض شد.

قهرمانی جام حذفی فصل ۲۰۰۴-۲۰۰۳ نیز نصیب منچستر یونایتد شد. کاری که یوپ هاینکس در فصل پیش انجام داد و پپ این کار را تکرار کرد تا سلطهٔ بایرن مونیخ با دو بار قهرمانی در هر دو جام داخلی به نمایش در بیاید. ] سهامها قرار بود ارزشی بین ۱۶ تا ۲۰ دلار داشته باشند، اما پس از عرضهٔ سهام و نظرات منفی تحلیلگران بورس، به ۱۴ دلار کاهش یافت. در آن فصل چهار تیم از لیگ برتر به دستهٔ پایینتر سقوط کردند و تنها دو تیم از دستهٔ پایینتر به لیگ برتر راه یافتند. به گزارش “ورزش سه”، تیم چلسی انگلیس در صدر لیست پرسودترین باشگاهها در دو پنجره نقل و انتقالات آخر قرار دارد زیرا این باشگاه لندنی تنها 38 میلیون پوند برای انتقال متئو کواچیچ کروات به رئال مادرید پرداخت کرده است. اما با این وجود، کاپلو بازهم یک فصل تنها در تیم دوام آورد و مجدداً اخراج شد.

ستاره پیشین تیم فوتبال بایرن مونیخ هنوز قصد بازنشستگی ندارد و میخواهد یک سال دیگر بازی در سطح اول فوتبال اروپا را تجربه کند. در سال ۱۸۸۷، تغییرات کوچکی در ورزشگاه صورت گرفت و در سال ۱۸۹۱، باشگاه از حداقل ذخایر مالی خود برای نصب دو جایگاه جدید در ورزشگاه و اضافه شدن ۲٬۰۰۰ نفر به ظرفیت ورزشگاه استفاده کرد. در عرض چهار سال، چهار طرف ورزشگاه دارای جایگاه شد و ظرفیت ورزشگاه به ۵۰،۰۰۰ نفر رسید. پس از این افتخارات پیاپی، باشگاه موفق به کسب عنوان نشان افتخار یوفا شد. اگرچه تغییرات بسیاری در آن دیده میشود و از آن آرم، فقط کشتی آن باقی مانده است. یعنی فقط ۱۱۴ صندلی در این بازی خالی مانده بود (۰٫۱۵ ٪ از ظرفیت ورزشگاه). از ژوئیه ۲۰۰۵ تا مهٔ ۲۰۰۶، با اضافه شدن جایگاههای شمال غربی و شمال شرقی، ۸،۰۰۰ نفر دیگر به ظرفیت ورزشگاه افزوده شد. ] این قرارداد تا سال ۲۰۰۱ ادامه داشت تا اینکه رئالیها به این قرارداد پایان دادند. منچستر یونایتد نخستین باشگاه انگلیسی بود که سهامش در سال ۱۹۹۱، در بورس اوراق بهادار لندن، به فروش گذاشته شد.

دیدگاهتان را بنویسید