تاریخچه کامل و افتخارات باشگاه رئال مادرید اسپانیا

هنگامی که نماینده اتلتیک بیلبائو نتوانست پیراهن های راه راه آبی و سفید بلکبرن را در سفر به انگلستان در سال 1911 پیدا کند، وی تصمیم گرفت پیراهن های ساوتهمپتون را با خود به خانه بازگرداند. در سال ۱۹۵۴، اعضای باشگاه سویا تصمیم گرفتند که یک ورزشگاه بزرگتر و مجهزتر را برای باشگاه بسازند. به نظر می رسد باشگاه اسپانیایی سویا عزم خود را برای به خدمت گیری «سردار آزمون» جزم کرده است. اوپیش از پیوستن به پاری سن ژرمن کار خود را با دو تیم سوئدی گوتبورگ و کوپاربرگز آغاز کرده بود و در ۳۴ بازی ، موفق به ثبت چهار گل برای آنها شده بود. قبل از آغاز رقابتهای کشوری فوتبال در اسپانیا، باشگاه فوتبال سویا موفق به کسب ۱۷ قهرمانی در سطح آندلس و نیز دو بار قهرمانی در منطقهٔ سویا شده است. باشگاه فوتبال “سویل” در 1905 اکتبر 14 تاسیس شد. ازی فوتبال در اواخر قرن ۱۹ میلادی و به واسطهٔ شرکتهای بریتانیایی به شهر سویل راه یافت و مهندسان و کارگران بریتانیایی در اوقات فراغت به فوتبال بازی کردن میپرداختند.

باشگاه فوتبال “سویل” با مشارکت فرماندار تاسیس شد. قرن جدید تغییرات قابل توجهی برای باشگاه به همراه آورد که مهمترین آنها انتخاب راموس به عنوان سرمربی باشگاه بود. باشگاه فوتبال سویا با تاریخ تاسیس ۱۸۹۰، یکی از دو باشگاه قدیمی اسپانیا است و درکنار رکرتیوو هوئلوا ، به عنوان اولین باشگاه های تاریخ فوتبال اسپانیا شناخته می شوند . او در حال حاضر بهترین گلزن تاریخ باشگاه رئال مادرید محسوب می شود و سه توپ طلا را هم به نام خود ثبت کرده است. همچنین دو تیم سویا و رکرتیوو هوئلوا اولین بازی فوتبال تاریخ اسپانیا را برگزار کرده اند که در این دیدار سویا با نتیجه ۲ بر صفر پیروز میدان شد. اولین فوتبالیست سبک ‘توتال فوتبال’ که با استعداد خود یک دهه برای رئال مادرید درخشید. زمانی که زیدان هدایت رئال را بر عهده گرفت، شرایط آنها خوب نبود، اما با وجود زیزو رئال تا آخرین روز رقابت های لالیگا شانس قهرمانی برای آنها باقی مانده بود. ] اما با ایستادن در رتبه سوم لیگ دسته دوم نتوانست این تیم را راهی لیگ دسته اول فوتبال آن روزهای انگلستان کند. در پایان هر فصل سه تیمِ قرارگرفته در ته جدول به دسته دوم سقوط کرده و با سه تیم برتر دستهٔ دوم جایگزین میشوند.

مسائل و مشکلات گسترده مالی باشگاه به حدی بود که باعث سقوط سویا به سگوندا دیویژن در پایان فصل شد. پیروزی های پیاپی سویا در این جام، این باشگاه را به یکی از موفق ترین باشگاه های تاریخ این رقابتها تبدیل کرد. بازیکن تاثیرگذار تیم فوتبال باشگاه سویا با تیمش 5 ساله تمدید کرد و ماندنی شد. نخستین رئیس باشگاه سویا، ادوارد فراک هرسن جانسن(۱۸۵۴، اسکاتلند) نایب رئیس کنسولگری بریتانیا در سویا بود. باشگاه فوتبال سویا در ۲۵ ژانویه سال ۱۸۹۰ میلادی توسط فردی اسکاتلندی به نام ادوارد فراک هرسن جانسن تأسیس گردید که نخستین رئیس این باشگاه نیز بود. در ۲۸ اکتبر ۱۹۵۶، رئیس باشگاه که مدت ۱۷ سال عهدهدار این سمت بود، بهطور ناگهانی و مشکوک درگذشت. مردم کاتالان به یک نماد برای ابراز آزادی خواهی نیاز داشتند و بارسا تبدیل به فراتر از یک باشگاه برای کاتالان ها شد. آنها برای جلوگیری از ورشکستگی مجبور به فروش بهترین بازیکنان خود شدند.

و آن است – یکی از بهترین تیم ها، زیرا در حال حاضر آن را خط پنجم از مسابقات قهرمانی است. در طی چند دهه اول ، سویا به عنوان بهترین باشگاه فوتبال در منطقه خود محسوب میشد. از سال ۱۹۲۱ این لوگو با تغییراتی جزئی به عنوان لوگوی باشگاه انتخاب شده است. این لوگو ترکیبی از سایه های طلایی و قرمز و سنگهای رنگی روی تاج بود. رنگی که باعث شده است تا مادریدیها به این تیم لقب قوهایسفید یا «Los blancos» بدهند. از ابتدا این دو تیم به عنوان نماینده دو منطقه و شهر رقیب، کاتالونیا و کاستیل شناخته می شوند. در سال ۱۹۴۶ سویا با پشت سرگذاشتن بارسلونا با اختلاف یک امتیاز، تنها عنوان قهرمانی لالیگا در تاریخ باشگاهی خود را بدست آورد. سویا در زمان طولانی فعالیت خود، بارها موفق به کسب عنوان قهرمانی لالیگا، کوپا دل ری و همچنین جام یوفا گردید و از این حیث یکی از تیم های پر افتخار اسپانیا محسوب می شود. این تیم با ۲۶ قهرمانی در لیگ و ۱۸ قهرمانی در جام حذفی موفقترین تیم فوتبال آلمان میباشد.رقبای سنتی باشگاه عبارتاند از: مونیخ ۱۸۶۰، نورنبرگ و بروسیا دورتموند در بوندسلیگا و رئال مادرید، آ.ث.

مطابق گزارش تودوفیچاس، باشگاه اسپانیایی در حال برنامه ریزی است که حداکثر بابت آزمون 17 میلیون یورو خرج کند. این در حالیست که برخی منابع قبلا گزارش کردند باشگاه زنیت بابت آزمون 23 میلیون یورو می خواهد. این سالها نقطه عطفی در تاریخ باشگاه سویا بود و باعث شد سویا دوباره روی نقشه فوتبال دیده شود. در دهه ۱۹۳۰ و ۱۹۴۰ و دو دههٔ اخیر لالیگا قهرمانان دیگری را نیز به خود دیده است که شامل اتلتیکو مادرید ، اتلتیک بیلبائو ، والنسیا ، سویا ، دپورتیو لاکرونیا ، رئال سوسیداد و رئال بتیس میشود. به علاوه نایک و ایاوان، باشگاه چند اسپانسر دیگر دارد که در سطح پایین هستند و تبلیغات آنها در کنار زمین و یا در وبسایت رسمی باشگاه منچستر یونایتد دیده میشود، مانند:آئودی و بادویزر. و جان هم این زمین را به باشگاه اجاره کرد و این همان آنفیلد بزرگ است که تا سال 1892 اورتون در این مکان بازی می کرد .

دیدگاهتان را بنویسید