تاریخچه لوگو یوونتوس

بیل شنکلی در دهه ۷۰ دست به ساختاری گسترده در تیم زد که نتیجه آن قهرمانی در سال ۱۹۷۳ در لیگ بود. به طور کلی میتوان گفت در دهه هفتاد انگلستان و اروپا، جولان گاه یکه تازیهای باشگاه فوتبال لیورپول بودند. سرمربی تیم فوتبال رئال مادرید میگوید که مدیران این باشگاه دیگر به او اعتقادی ندارند. تیم تحت رهبری او توانست جام یوفا را برای بار دوم در همین سال از آن خود کند. بایرن مکان چهارم خود در جدول پردرآمدترین باشگاهها را برای چهارمین سال پیاپی حفظ کرده است. در سالهای ۱۹۷۹ و ۱۹۸۰ تیم به دو قهرمانی پیاپی در لیگ رسید. حالا برای مردم شهر لیورپول جای سوال بود که کدام یک از این تیم ها را می بایست تشویق کنند . در این بازی کوین کیگان آخرین بازی خود را برای لیورپول انجام داد که بعد از آن کنی دالگلیش جای او را گرفت. استیون جرارد می گوید تیمش دیروز خوب دفاع کرده و تنها روی پنالتی بد شانس بوده است.به گزارش طرفداری و به نقل از وب سایت رسمی باشگاه لیورپول، استیون جرارد، اسطوره باشگاه لیورپول روز گذشته به همراه استون ویلا و در کسوت مربی این تیم به آنفیلد بازگشت و در نهایت با یک گل مقابل شاگردان یورگن کلوپ شکست خورد. بعد از این بازی جرارد با سایت باشگاه لیورپول گفتگویی انجام داد و در مورد این دیدار و احساسش هنگام بازگشت به آنفیلد صحبت کرد. صحبت های او را در ادامه می خوانید:نظرتان در مورد بازی چه بود؟

در بازی فینال که در رم برگزار شد لیورپول با نتیجه ۱-۳ باشگاه فوتبال بورسیا مونشن گلادباخ را شکست داد و قهرمان شد. قرار است که تیم ملی فوتبال عراق که حریف ایران در انتخابی جام جهانی 2022 است اردوی آمادگی را در اسپانیا برگزار کند. با وجود این قهرمانی، دو روز بعد فن خال از کارش برکنار شد و در 27 مهٔ 2016، ژوزه مورینیو با قراردادی سه ساله سرمربی گری این تیم را بر عهده گرفت. تیم فصل ۱۹۴۶-۱۹۴۷ را باقهرمانی پشت سر گذاشت اما در فصل بعد در میان تعجب خیلیها در میانههای جدول جای گرفت. او تا سال ۱۹۸۳ مربی لیورپول بود که در این ۹ سال یکی از موفق ترین مربیان لیگ در انگلیس شناخته میشد که تنها در فصل اول حضور او در لیورپول، تیم بدون عنوان بود. آنها جام یوفا را بردند حال لیورپول بیش از پیش در اروپا شناخته شده تر به نظر میرسید. این باشگاه با ۶ عنوان قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا، سه عنوان در لیگ اروپا و ۴ عنوان قهرمانی دیگر در سوپرجام اروپا پرافتخارترین تیم انگلیسی در رقابتهای اروپایی است.

در سال 1908 یکی از اعضای کادر فنی طرحی را به باشگاه ارائه داد مبنی بر اینکه این سه حرف داخل دایرهای قرار بگیرند. آنها سه سال پشت سر هم در جام اتحادیه لیگ انگلیس قهرمان شدند. یوونتوس از اعضای بنیان گذار گروه ۱۴ است که پس از فروپاشی توسط اتحادیه باشگاه های فوتبال اروپا جایگزین شد. ] هفت جام حذفی، هفت جام اتحادیه و پنج جام قهرمانی باشگاههای اروپا که رکوردی برای یک باشگاه انگلیسی محسوب می شود، کسب کرده است. حالا برای مردم شهر لیورپول جای سوال بود که کدام یک از این تیمها را میبایست تشویق کنند. باشگاه “باشگاه اتلتیک مادرید” نامیده می شد، به جای “اتلتیکو مادرید”. رئال مادرید با ۲۳ حضور پیاپی در لیگ قهرمانان اروپا رکورددار است. هر دو فاجعه اثرات و واکنش های وسیعی بر فوتبال انگلستان و اروپا و خود باشگاه تا به امروز در پی داشت. در اواخر دههٔ ۲۰ باشگاه فوتبال لیورپول دچار افت فاحشی شد، در حالی که رقیب دیرینه آنها اورتون بهتر بازی میکرد.

پس از جنگ جهانی دوم لیورپول بار دیگر در سال 1947 قهرمان لیگ شد که پس از این قهرمانی با افتی محسوس این تیم در فصل 1953-54 به لیگ دسته دوم سقوط کرد. قهرمانی جام حذفی فصل 2004-2003 نیز نصیب منچستر یونایتد شد. در می ۲۰۰۶ نیز مجموعه ورزشگاه والبباس بزرگترین مجموعه تفریحی ورزشی دنیا و ورزشگاه آلفردو دی استفانو افتتاح شد که در نزدیکی مکانی قرار دارد که تیم در آن معمولاً تمرین میکند. لوگویی که عشق به فوتبال چند پسر 17 ساله، باعث و بانی تولدش شد و اگرچه تا امروز تغییرات مختلفی روی آن انجام شده، اما همچنان نمادی مقدس برای عاشقان فوتبال در سراسر دنیا است. به گزارش قدس آنلاین و به نقل از توتو اسپورت، پدری گونزالس از بااستعدادترین بازیکنان حال حاضر فوتبال جهان است که در بارسلونا بازی میکند. این ورزشگاه در زمان ساخته شدن یکی از استادیومهای خیلی خوب جهان در نظر گرفته میشد که میزبان رقابتهای نهایی بزرگی بود، مانند آنچه در جام جهانی ۱۹۷۴ رخ داد.

دیدگاهتان را بنویسید