تاریخچه لوگو یوونتوس

] (به فرانسوی: Paris Saint-Germain) یک باشگاه فوتبال حرفهای است که در شهر پاریس پایه گذاری شدهاست. همچنین اعلام شدهاست که قرار است بهزودی برای ورزشگاه یک سقف ساخته شود. بارسا در اوایل سال 2000 روزگاری بد را از سر گذراند و یک رکود دیگر میتوانست باعث کاهش شدید طرفداران خارجی آن که آدمهایی دمدمیمزاج هستند، شود یا حتی آنها را سرسپرده چلسی کند. حدود ۲۵،۷% مردم اسپانیا طرفدار بارسلونا هستند، این در حالیست که بارسلونا با دارا بودن ۴۴،۲ میلیون هوادار در اروپا، پرطرفدارترین تیم حاضر در اروپا نیز میباشد. بارسا با شکست مجدد اتلتیک بیلبائو در فینال سوپر جام اسپانیا ۲۰۰۹ و پیروزی در مقابل شاختار دونتسک در فینال سوپر جام اروپا ۲۰۰۹ دو جام دیگر را نیز بالای سر برد. در ۱۹۰۸ میلادی، درحالی که باشگاه در شرایط مالی سختی قرار داشت و جز قهرمانی در مسابقات فوتبال کاتالونیا در ۱۹۰۵ میلادی تا آن زمان نتوانسته بود پیروزی دیگری به دست آورد، خوان گمپر به عنوان ریاست باشگاه برگزیده شد. باوجود کسب قهرمانی در سالهای ۱۹۳۰، ۱۹۳۱، ۱۹۳۲، ۱۹۳۴، ۱۹۳۶ و ۱۹۳۸ در مسابقات کاتالونیا، بارسلونا هیچ موفقیتی در سطح ملی (بجز عنوان بحث برانگیز ۱۹۳۷) به دست نیاورده بود.

فصل ۲۰۰۸-۲۰۰۷ برخلاف سالهای گذشته موفقیتی برای باشگاه به همراه نداشت و در پی آن جوزپ گواردیولا مربی تیم دوم بارسلونا در پایان فصل جایگزین ریکارد شد. وی در سال 1938 توسط رژیم فرانکو اعدام شد . این تصمیم بسیار نزدیک و متصل به گذار اسپانیا در مسیر دموکراسی و پایان یافتن دیکتاتوری فرانکو در سال ۱۹۷۴ بود. خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام : روزنامه مارکا در اسپانیا گزارش داد که باشگاه رئال مادرید با بازیکنان دو تیم فوتبال و بسکتبال باشگاه بر سر کاهش ده درصدی دستمزدها به توافق رسیده. ↑ «تغییر نام ورزشگاه نیوکمپ – شفقنا ورزشی | داغترین اخبار ورزشی ایران و جهان». ورزشگاه سانتیاگو برنابئو پس از آن و در سال ۱۹۴۳ که سانتیاگو برنابئو به عنوان مدیر باشگاه انتخاب شد، تغییری در استادیوم تیم ایجاد شد. با توجه به این که در آن سالها، اکثر تیمهای فوتبال ایتالیایی یک حیوان را به عنوان نماد برمیگزیدند، سران باشگاه یوونتوس به پیشنهاد خبرنگاری به اسم کارلو برگولیو، تصویر یک گورخر را به عنوان نماد باشگاهشان انتخاب کردند.

رنگ قرمز لوگو، انرژی، اشتیاق و تمایل به پیروزی را نشان میدهد و رنگ آبی نماد وفاداری و ثبات است. باشگاه به نماد نافرمانی کاتالانیسم تبدیل شد و در پیمحدودیتهای ایجاد شده اعضای آن به ۳٬۴۸۶ نفر کاهش یافت. تيم پرطرفدار يوونتوس كه در دهه گذشته توسط شركت كاپاولوتو حمايت مالي مي شد تصميم گرفت با شركت آمريكايي نايك قراردادي 12 ساله امضا كند. در خارج از زمین فوتبال، اوایل دهه هشتاد برای بایرن مونیخ دورهای همراه با آشفتگی بود. علی رغم تمام این موفقیتها داخلی، عدم پیروزی بارسا در فینال لا لیگا ۲۰۰۰ که سبب قهرمانی رئال مادرید شد، استعفای نونیز و فن خال را در پی داشت. تمرد بازیکنان از نونیز در رویدادی که به هسپریا موتینی شهرت دارد در همین فصل رخ داد و این فصل با پیروزی ۱-۰ در مقابل رئال سوسیداد در فینال کوپا دل ری به پایان رسید. در پایان فصل ۱۹۸۳-۱۹۸۲ بارسلونا توانست با مربیگری منوتی، رئال مادرید را شکست دهد و قهرمان کوپا دل ری شود. سنتگراها نگران آن هستند که بارسا روح کاتالونیایی خود را فدای معاملات بزرگ تجاری کند. در آن سال آن ها به فینال جام حذفی رسیدند، اما در مقابل بولتون واندررزمغلوب شدند.

] باشگاه سال بعد به دسته اول بازگشت و در سال ۱۹۷۶ به بازی نهایی جام حذفی رسید. فصل بعد با وجود چند خرید گران قیمت در لیگ به مقام پنجم رسید و باز هم از رسیدن به لیگ قهرمانان بازماند. پس از جام جهانی فوتبال 1986 باشگاه گری لینکر آقای گل آن رقابتها را از باشگاه اورتون خرید و با دروازهبان آندونی زوبیزارتا قرار دادی طولانی بست. از 1910 تا 1914 ، بارسلونا در جام پیرنه شرکت کرد و به عنوان بهترین تیم لانگیدوک، میدی، ناحیه آکیتن، باسک و کاتالونیا انتخاب شد. از ۱۹۱۰ تا ۱۹۱۴ ، بارسلونا در جام پیرنه شرکت کرد و به عنوان بهترین تیم لانگیدوک، میدی، ناحیه آکیتن، باسک و کاتالونیا انتخاب شد. منچستر یونایتد یکی از پر افتخارترین تیم های انگلیسی چه در سطح داخلی و چه خارجی محسوب می شود که توانسته تا به حال جام های زیادی را کسب کند. او اغلب به عنوان یکی از بهترین بازیکنان جهان در نظر گرفته میشود .نیمار با مهارتهای دریبلزنی تکنیکی، تمام کنندگی، جایگیری و توانایی استفاده از هردو پا در فوتبال به شهرت رسید.

به گزارش “ورزش سه”، بوندسلیگا و خصوصا بایرن مونیخ محو تماشای جادوی پای یکی از ارزشمندترین جواهرات فوتبال آلمان شده است. گیبسون سه سال بعد درگذشت. باشگاه فوتبال بارسلونا با ۲۱ قهرمانی در لالیگا، ۲۵ قهرمانی در کوپا دل ری، ۱۰ قهرمانی در سوپرجام اسپانیا و ۲ قهرمانی در کوپا دی لالیگا، بعد از رئال مادرید پرافتخارترین تیم اسپانیا است. یک ماه پس از شروع جنگ داخلی اسپانیا در سال ۱۹۳۶، برخی از بازیکنان بارسلونا و اتلتیک بیلبائو داوطلب خدمت سربازی در جمع افرادی شدند که در مقابل شورشیان نظامی میجنگیدند. بازیکنان یوونتوس، چند روز پیش از شروع لیگشان پیراهنهای جدید خود را دریافت کردند و چون زمانی تا شروع لیگ باقی نمانده بود، با همان پیراهنهای مشکی-سفید، بازیهای فصل را آغاز کردند. در فوریه ۱۹۰۹، شش هفته قبل از فینال جام حذفی، الدترافورد به عنوان نام ورزشگاه جدید منچستر یونایتد تصویب شد. افتخارات بارسلونا در اروپا شامل ۴ قهرمانی در لیگ قهرمانان، ۴ قهرمانی در سوپرجام اروپا، ۴ قهرمانی در جام در جام اروپا و ۲ قهرمانی در جام لاتین میشود.

دیدگاهتان را بنویسید