تاریخچه لوگو یوونتوس

] (به فرانسوی: Paris Saint-Germain) یک باشگاه فوتبال حرفهای است که در شهر پاریس پایه گذاری شدهاست. باشگاه فوتبال پاری سَن ژرمن که معمولاً با نام پاری سن ژرمن و مخفف پیاسجی یا پاریس اسجی شناخته شدهاست، یک باشگاه حرفهای فوتبال در لیگ ۱ فرانسه است که در شهر پاریس در کشور فرانسه قرار دارد. توپچی ها قهرمانی لیگ خودشون رو در اولدترافورد جشن گرفتند. یوونتوس ۳۵ بار جام قهرمانی سری آ را به خانه برده است و ۱۳ مرتبه قهرمان جام حذفی ایتالیا و ۸ مرتبه قهرمان سوپر جام ایتالیا شده است. بارسا با شکست مجدد اتلتیک بیلبائو در فینال سوپر جام اسپانیا 2009 و پیروزی در مقابل شاختار دونتسک در فینال سوپر جام اروپا 2009 دو جام دیگر را نیز بالای سر برد. دسته دیگر که پنیِس (به انگلیسی: penyes) نام دارند، به گونهای به سوکیها وابستهاند یا به عبارت دیگر با آنها در رابطهاند. در آخر، کولز (به انگلیسی: cules) هستند که به هواداران عادی باشگاه میگویند و هیچیک از وظایف دستههای دیگر را ندارد.

تا قبل از سال ۱۹۰۹، بارسلونا در ورزشگاههای متعددی بازی میکرد که هیچیک از آنها متعلق به خود باشگاه نبود. در 1928، بارسلونا پیروز جام اسپانیا شد، در مراسم اهدای جام ترانهٔ اودا اِ پلاکتو از رافائا آلبرتی یکی از اعضای اصلی گروه «نسل 27» در وصف عملکرد قهرمانانه دروازه بان بارسا خوانده شد. هر چند وی در فصل 90-1989 تنها توانست به جام یوفا و جام حذفی ایتالیا دست یابد. قهرمانی بوندسلیگا تنها دستآورد پپ در این سال بود. دو تئوري وجود داشت: يا ساويج در مورد رنگ مورد نظر اشتباه كرده بود و يا اينكه گان تنها محموله در دسترس را براي يوونتوس فرستاده بود. ] یاد میشود. همچنین این بازی به مدت ۱۳ دقیقه با نظر داور مسابقه متوقف شد. جمال موسیالا، ستاره جوان بایرن مونیخ، همواره مورد تحسین سایر هم تیمیها و مربیان قرار داشته و به نظر میرسد که نیمار بعدی دنیای فوتبال باشد. رضایی منش در فوتبال باشگاهی نیز پیراهن تیم های دارایی، پاس، بهمن، گیلانگ سنگاپور و کلمنتی سنگاپور را به تن کرد.

درسال 2019 نیز این باشگاه رتبه ی دهم ارزشمندترین باشگاه های فوتبال جهان رابه نام خود زد. این تیم توانست در سال ۲۰۰۹ قهرمان جام کاتالونیا شود. ] سال ۱۹۷۴ بایرن مونیخ برای اولین بار همراه باشگاه اتلتیکو مادرید به فینال جام باشگاههای اروپا رسید و در تاریخ ۱۵ مه ۱۹۷۴ اولین مسابقه فینال با با نتیجه ۱ بر ۱ به پایان رسید. او تقریباً 20 سال در رئال مادرید حضور داشت اما تا سال 1999 قهرمان جام باشگاه های اروپا نشده بود. معنای این نوشته روی ربان به زبان فارسی “او تاج و تخت را نمیپذیرد، او ترجیح میدهد خارج از قواعد بازی کند” است. این توسعه و افزایش تعداد طرفدارها موجب توجه بیشتر به استقلالطلبان ایالت کاتالونیا، که خواستار جدایی از کشور اسپانیا هستند، شد. بارسلونا در ۱۹۲۲ به ورزشگاه لس کورتس رفت؛ این ورزشگاه در ابتدا ۲۰٬۰۰۰ نفر گنجایش داشت ولی بعدها، این عدد سه برابر شد و به ۶۰٬۰۰۰ نفر افزایش پیدا کرد.

هر سه تیم به مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا صعود کرده اند. هماکنون این تیم در لیگ دسته سوم اسپانیا معروف به سگوندا دیویژن بی حضور دارد. این تیم در سال ۲۰۱۹ نائب قهرمان لیگ قهرمانان اروپا و در سال 2020 قهرمان این مسابقات شد. یوونتوس از اعضای بنیان گذار گروه ۱۴ است که پس از فروپاشی توسط اتحادیه باشگاه های فوتبال اروپا جایگزین شد. در سال 1968، منچستریونایتد با سرمربیگری مت بازبی به عنوان اولین تیم انگلیسی در لیگ قهرمانان اروپا به قهرمانی رسید. همچنین با حمایت مداوم این برند از مسابقات جهانی قهرمانی بسکتبال خیابانی، این ارتباط پررنگتر از گذشته شده است. باشگاه بارسلونا از زمانی که سطح اول فوتبال اسپانیا، معروف به لا لیگا، شروع به کار کرد (از سال ۱۹۲۸)، موفق شدهاست ٢۶ عنوان قهرمانی را ازآن خود کند. باشگاه منچستر یونایتد به خاطر تورهای تابستانی خود و سفر به نقاط مختلف جهان در تعطیلات، محبوبیت ویژه ای در نزد مردم جهان دارد. در انتخابات ریاست باشگاه در سال ۲۰۱۰، افزایش اعضای باشگاه طی هفت سال گذشته، دلیلی بر آن شد تا کمپین انتخاباتی تمرکز خود را روی حق رای افراد غیر کاتالانی (هم از طریق اینترنت و هم از طریق پست) بگذارد.

همچنین طرفداراهای اسپانیایی باشگاه نیز افزایش پیدا کرد. او همچنین اقرار کرد که تمایل دارد بعد از برکناری از ریاست باشگاه به این گروه ملحق شود. او صاحب یک شرکت بزرگ هولدینگ در آمریکا است که در سال 1984 تاسیس شده است. زمانی که فیگو با باشگاه جدیدش در نوامبر ۲۰۰۲ به نیوکمپ بازگشت، هر بار که در جریان بازی نزدیک توپ میشد، هواداران سوت میکشیدند و او را هو میکردند. در ماه ژوئن ۱۸۹۳ که باشگاه به تازگی تحویل صاحبان جدیدش داده شده بود، زمین نورث وود برای باشگاه نامناسب تشخیص داده شد. این مسئله زمانی اوج گرفت که بویژوس نویز سر بریده شدهٔ یک خوک را، وقتی که فیگو داشت به سمت نقطه کرنر میرفت، به زمین بازی پرتاب کردند. از آن لحظه، توصیه شد که با توجه به امکانات ورزشی مشترک اعضای تیم فوتبال و بسکتبال، هر دو قرنطینه شوند. با توجه به جوانی باشگاه و جوانانی که با عشق فراوان دراین تیم بازی می کردند، گروه تصمیم گرفت نام باشگاه ورزشی یوونتوس را انتخاب نماید و به این ترتیب و با تایید گروه، باشگاه ورزشی یوونتوس نام گذاری شد..

دیدگاهتان را بنویسید