تاریخچه خواندنی باشگاه بایرن مونیخ

«کهکشانیها» عنوانی است که تنها یک تیم شایسته آن است. یک روز بعد در کنفرانس خبری اعلام کرد که زینالدین زیدان و پل کلمنت دستیارانش در رئال خواهند بود. رئال مادرید رکورددار قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا با ۱۳ قهرمانی و جام باشگاههای جهان با ۴ قهرمانی است. باشگاه رئال مادرید به درگذشت مارادونا واکنش نشان داد. کاریکاتوریست مشهور سایت گل با انتشار یک کاریکاتور به برگزاری این دیدار واکنش نشان داد. نشان بایرن از زمان تأسیس تاکنون چندین بار تغییر کردهاست. این جواهر جمال موسیالا، هافبک انعطاف پذیر بایرن با قابلیت هجومی، است که تنها 18 سال دارد و به یکی از بازیکنان ثابت ترکیب 11 نفره این تیم تبدیل شده است. این باشگاه در سال ۱۹۰۹ تأسیس شده و قدمتی نزدیک به قدمت باشگاه فوتبال بایرن مونیخ دارد. مدتی بعد، در 6 مارس 1902 پس از آن که هیئت مدیره جدید باشگاه، «خوآن پادروس» را به عنوان اولین رئیس رسمی باشگاه انتخاب کردند، تیم فوتبال مادرید رسماً تاسیس شد.

در سال 2006 اعضأ باشگاه «رامون کالدرون» را به عنوان مدیر جدید باشگاه انتخاب کردند. مدیر اجرایی باشگاه کارل-هاینتس رومنیگه بازیکن پیشین بایرن و تیم ملی آلمان است. پس موفقیتهای پی در پی این تیم مدیر باشگاه رئال که آدولفو ملندز بود در سال ۱۹۰۹ و در اساس نامه جام اسپانیا به تصویت رساند که باشگاه رئال زین پس جزئی از اعضای فدراسیون سلطنتی فوتبال کشور اسپانیا هستند. نخستین بازی که در این ورزشگاه انجام شد، بین رئال مادرید و بلننسه پرتغال بود که با برتری 3-1 سفیدهای مادرید به پایان رسید. رکورد حضور تماشاگران در این ورزشگاه، مربوط به بازی خانگی بایرن با نورنبرگ در فصل ۶۲-۱۹۶۱ میلادی با پنجاه هزار تماشاگر گزارش شدهاست. رکورد حضور در این ورزشگاه در بازی مربوط به فصل ۱۹۶۱-۶۲ میلادی در بازی خانگی بایرن با نورنبرگ با پنجاه هزار تماشاگر گزارش شدهاست. یولیان ناگلزمان، سرمربی بایرن مونیخ، تاکید کرد که این تیم در بازی فردا برابر فرایبورگ کار دشواری خواهد داشت. ] در سال ۱۹۰۷ یک تیم سازمان یافته شکل گرفت و بایرن مونیخ به زمین اختصاصی خود در مونیخ در خیابان لئوپولد رفت و تیم رقیب محلی یعنی ر اف سی واکرا در روز افتتاحیه هشت بر یک شکست داد. باشگاه فوتبال رئال مادرید یک باشگاه حرفه ای فوتبال که در مادرید پایتخت اسپانیا قرار دارد این باشگاه در سال ۱۹۰۲ تاسیس شد از باشگاه های موفق در فوتبال جهانه و پرافتخارترین تیم اروپا.

فارس نوشت: سایت «SPORTUNE» فرانسه در گزارشی به معرفی پردرآمدترین باشگاههای فوتبال تا اینجای رقابتهای لیگ قهرمانان اروپا پرداخته است. او با پیراهن بایرن ۲ بار عنوان لیگ قهرمانان اروپا را کسب کرد. بزرگترین موفقیت آنها کسب عنوان قهرمانی در سالهای ۱۹۷۶، ۲۰۱۲، ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ بود. آنها ۶۷-۱۹۶۶ توانستند جام قهرمانی اروپا را کسب کنند، در ۷۴-۱۹۷۳ جام اروپا را بردند و در سال ۹۵-۱۹۹۶ موفق شدند جام یوفا را ببرند و تبدیل به سومین تیمیشوند که به این عنوان دست یافتهاست. بایرن (در کنار یوونتوس، آژاکس، چلسی و منچستر یونایتد) یکی از پنج باشگاهی است که توانستهاند موفق به کسب سه جام عمدهٔ اروپایی شوند. از آغاز سال ۲۰۰۵ بایرن بازیهای خانگی خود را در ورزشگاه آلیانتس آرنا انجام میدهد. ساخت آن تا آوریل ۲۰۰۵ طول کشید و بایرنیها از مه ۲۰۰۵ بازیهای خانگی خود را در این ورزشگاه انجام میدهند. این تیم در بوندسلیگا عملکردی عالی داشت و با ۲۵ امتیاز برتری نسبت به بروسیا دورتموند قهرمان بوندسلیگا شد. بایرن مونیخ امشب با برتری مقابل دورتموند می تواند به رکوردی تاریخی در فوتبال آلمان دست پیدا کند. لیورپول که فصل گذشته نیز قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا را کسب کرد با ۱.۱۴۳ میلیارد پوند در حال حاضر در رتبه چهارم قرار دارد و فاصله نزدیکی با منچستریونایتدی پیدا کرده که در رده سوم قرار گرفته است.

سرمربی تیم فوتبال بایرن مونیخ از کسب اولین پیروزیاش با این تیم ابراز خوشحالی کرد. رئالی ها با وجود خریدن بازیکنانی چون رونادو، کاکا و ژابی آلونسو، نتوانستند زیر نظر مانوئل پلگرینی، جامی را کسب کنند و پرز وی را برکنار کرد. فهرست جدول زیر شامل تمام مسابقات رقابتی و گلها در مسابقات رسمی برای بایرن مونیخ است (تیم اول). مان: شرکت خودروسازی ماشینهای سنگین به نام مان که در مونیخ آلمان قرار دارد و یکی از حامیان باشگاه بایرن مونیخ میباشد. جنجال شکلگیری سوپرلیگ اروپا همچنان ادامه دارد و سه باشگاه رئال مادرید، بارسلونا و یوونتوس برخلاف باشگاههای میلان، آرسنال، اتلتیکومادرید، چلسی، اینتر، لیورپول، منچسترسیتی، منچستریونایتد و تاتنهام هنوز به طور رسمی از حضور در این لیگ تازهتأسیس انصراف ندادهاند. رقابتی که به دلیل وضعیت مناسب دو باشگاه در آلمان و تعداد زیاد هواداران آنها همواره جذاب، جنجالی و پرحاشیه بودهاست. مونیخ ۱۸۶۰ هماکنون در دسته بوندسلیگا ۲ بازیهای خود را برگزار میکند و به همین دلیل شهرآورد مونیخ بین این دو تیم برگزار نمیشود. سویا به دنبال ۲ بازیکن رئال مادرید باشگاه سویا تمایل خود را برای خرید سرخیو رگیلون مدافع چپ رئال تایید کرده و حالا مایل است اسکار رودریگز دیگر بازیکن این تیم را نیز به خدمت بگیرد.

بایرن تنها باشگاهی است که در یک سال هم در رشتهی فوتبال زنان و هم در رشتهی فوتبال مردان قهرمان لیگ کشور خود یعنی بوندسلیگا (مردان / زنان) میشود. بایرن مونیخ در سطح شهر مونیخ به یک تیم پرطرفدار تبدیل شد و در سال ۱۹۱۰ قهرمان لیگ منطقهای بایرن شد. در همان سال بود که پرز با صرف هزینه های سنگین، تیمی را تشکیل داد که به خاطر داشتن ستارگان بزرگ، در سرتاسر جهان به نام «کهکشانی ها» معروف شد. باشگاه رئال مادرید در سال ۲۰۰۰ به مدیریت پرز امکانات باشگاه را افزایش و بدهیها را کاهش داد. رئالیها همچنین دارای رکورد ۱۵ حضور متوالی در رقابتهای جام اروپایی هستند که از ۱۹۵۶ آغاز شد و تا ۱۹۷۰ ادامه داشت. آنها همچنین آخرین تیمی هستند که برای سه فصل متوالی جام اروپا را ببرند و تا سه سال قهرمانان اروپا بمانند. آنها در سالهای ۱۹۵۴ و ۱۹۵۵ توانستند قهرمان لیگ و در سال ۱۹۶۸ قهرمان کاپ آلمان شوند. بایرن ۲ چندین بار در جام حذفی فوتبال آلمان حضور یافتهاست.

دیدگاهتان را بنویسید