باشگاه فوتبال پاری سن ژرمن

مسی بهترین بازیکن تاریخ فوتبال جهان است. رئال مادرید بزرگ ترین باشگاه تاریخ فوتبال است؛ این واقعیت است و پیش از این چندین بار با آن رو به رو شدیم. وین رونی با به ثمر رساندن دویست و پنجاهمین گل خود برای باشگاه، رکورد سر بابی چارلتون را شکست و به بهترین گلزن تاریخ باشگاه تبدیل شد و در انتهای فصل به باشگاه سابق خود یعنی اورتون بازگشت. با این فرض لیورپولی که لوئیز سوارز، مهارنشدنی را در اختیار داشت قهرمان میشد؛ اما کماکان پاهای تیم روی زمین بود. لیورپول با رافا بنیتس قهرمان اروپا شد و تا یک قدمی قهرمانی در لیگ برتر انگلیس هم پیش رفت؛ تیم عالی بازی میکرد اما کماکان (منهای بازی استانبول) پاهایش روی زمین بود. لیورپول با بطور مشترک هجده بار عنوان قهرمانی در (بالاترین سطح) لیگ،هفت جام حذفی، هشت جام اتحادیه ، پنج جام قهرمانی باشگاههای اروپا و سه قهرمانی جام یوفا که رکوردی برای یک باشگاه انگلیسی محسوب می شود، کسب کرده است.

برنابئو در سال ۱۹۶۴ میزبان فینال جام ملتهای اروپا بود. استفن لنسدون یکی از موسسین شرکت هارگریوز لنسدون (Hargreaves Lansdown) است و اخیراً با خرید بخشی از سهام باشگاه های راگبی، بسکتبال و فوتبال بریستول سرمایه گذاری گسترده ای در این حوزه کرده است. الکس فرگوسن و دستیارش آرچی ناکس در روز برکناری اتکینسون از تیم آبردین به منچستر یونایتد آمدند و با هدایت آن ها، باشگاه در آن فصل به رتبهٔ یازدهم لیگ دست یافت. به نحوی که در طی سالهای 1900 تا 1947, 5 بار به عنوان قهرمانی لیگ دسته اول دست یافت. با این حال، تمام اینها منهای ۲۸ برد، ۷۰ گل زده و ۸۶ امتیاز این فصل، نتوانست جام قهرمانی را در اختیار آنان قرار دهد. جام اروپا/لیگ قهرمانان اروپا قهرمانی (۴): ۱۹۹۲-۱۹۹۱، ۲۰۰۶-۲۰۰۵، ۲۰۰۹-۲۰۰۸، ۲۰۱۱-۲۰۱۰. همچنین لیورپول با 3 عنوان قهرمانی در جام یوفا، در کنار اینتر میلان، یوونتوس و اتلتیکو مادرید در رتبه 2 پر افتخارترین تیمهای این جام پس از باشگاه سویا با 5 عنوان قهرمانی، قرار دارد. نخستین جام خود در جام حذفی را کسب کنند. در سال 1947 ، نیروهای هوایی اسپانیا درخواست کردند اتلتیکو آواسیون نام انجمن نظامی را از نام خود حذف کند (آواسیون نام یک نیروی هوایی است).

باشگاه فوتبال رئال مادرید یک باشگاه حرفهای فوتبال است که در مادرید، پایتخت اسپانیا قرار دارد. لیورپول قبل از کلوپ هم پرافتخارترین تیم انگلیس در اروپا بود و قهرمانی عجیب و غریب سال ۲۰۰۵ در فینال استانبول هنوز هم یکی از “دراماتیکترین” شبهای فوتبال دنیا است. فوتبال انگلیس روز به روز بیشتر از قبل به محلی برای قدرت نمایی میلیادرهای برجسته ی جهان تبدیل می شود. در اسکاتلند با سلتیک درخشید و حالا هم لستر را به تیمی مخوف و بالانشین در جدول لیگ برتر تبدیل کرده است. لیورپول صاحب رکورد صد در صد پیروزی مقابل برایتون، کاردیف، هادرسفیلد و ناتس کانتی است؛ هرچند که بیشترین تقابل لیورپول با یکی از این تیمها، جلوی برایتون بود با ۵ مسابقه. تونی بلوم اسرار آمیز در سال ۲۰۰۹ مالکیت باشگاه برایتون اند هاو آلبیون (Brighton & Hove Albion) را بدست آورد و توانست در فصل جاری به لیگ برتر این کشور راه پیدا کند.

اسطوره رئال مادرید بین سال های 1953 تا 1971 برای این تیم بازی کرد. از دیگر اقدامات این مدیر توانمند میتوان به طراحی مسابقاتی اشاره کرد که در آن از تیمهای مختلف سراسر اروپا در سال 1955 میلادی برای بازی در آن دعوت شده بود. ] اما پس از آن بارها گنجایش ورزشگاه کمتر از قبل میشد (آخرین بازی که این اتفاق افتاد، در سال ۱۹۹۸ بود که یوفا اعلام کرد تمام هواداران تیم باید بر روی صندلی نشسته باشند). بازیکنان لیورپول به طور سنتی پیراهنهای سفید و قرمز به تن میکردند اما در نوامبر 1964 میلادی لباس این تیم به صورت یک دست به رنگ قرمز تغییر یافت. در لوگوی باشگاه نیز برج ایفل در میان یک دایره آبی رنگ قرار دارد. لوگو این باشگاه نیز با پیشرفت تیمش، مدرن تر و زیباتر شده و تا به امروز پابرجا باقی مانده است. بعدها که بزرگ تر شدم پیراهن گوتهبورگ را پوشیدم.

دیدگاهتان را بنویسید