باشگاه فوتبال پاری سن-ژرمن در فصل ۲۰-۲۰۱۹

فصل بعد اين صحنه تكرار شد و اين بار رم با اختلاف دو امتياز، به قهرماني رسيد. تیم فوتبال بایرن مونیخ در تاریخ برگزاری این مسابقه تا کنون ۸ عنوان قهرمانی کسب کرده که ۴ عنوان آن در ۵ سال اخیر به دست آمده است. خبرورزشی – تصاویری جذاب و به یاد ماندنی از علی دایی در بایرن مونیخ را مشاهده میکنید. این پاتریم میلچرائوم از مونیخ ۱۸۶۰ بود که گل اول در بازی اول را زد و اسم خود را به عنوان اولین گلزن این استادیوم ثبت کرد. از سال ۱۹۲۵ تیم بایرن بهطور مشترک با مونیخ ۱۸۶۰ در ورزشگاه گرونوالدر توپ میزد. مونیخ ۱۸۶۰ هماکنون در دسته بوندسلیگا ۲ بازیهای خود را برگزار میکند و به همین دلیل شهرآورد مونیخ بین این دو تیم برگزار نمیشود. همچنین مبلغی که آدیداس به بایرن پرداخت میکند برابر ۸۰ میلیون یورو در سال میباشد. • «یوونتوس همه چیز را به من داده است.

در حالي كه همه چيز براي يووه رويايي پيش مي رفت و اين تيم در پي خريد چند بازيكن بزرگ براي آمادگي و حضور در سري آ بود مشكل مالي بين السيو سكو مدير ترانسفرينگ يوونتوس و ديديه دشام باعث شد تا او در چهلمين بازي يوونتوس در فصل بدون حضور در كنفرانس خبري بعد از بازي زمين را ترك كرده و از يووه خداحافظي كند.پس از اينكه دشام رفت كوراديني كه از مربيان ديگر تيم بود براي دو بازي پاياني فصل برگزيده شد و جالب اينجا بود كه يووه دو بازي آخر خويش را با شكست به پايان رساند.مسئولين يووه براي اينكه تيم خويش را از دست ندهند خيلي زود براي دشام جانشيني نام آشنا و قابل قبول را انتخاب كردند و دو روز پس از اتمام ليگ مربيگري تيم را به دست كلوديو رانيه ري مربي سابق تيم هاي چلسي ، والنسيا و پارما سپردند.اكنون بايد منتظر ماند و ديد آيا مربي جديد بيانكونري هاي شهر تورين مي تواند تيم محبوب و بحران زدهي يووه را در سري آ به موفقيت برساند يا خير؟

ا این بار تبانی باشگاههای بزرگ، بسیار گسترده تر بود و به خصوص وقتی مسئله ی تبانی باشگاه یوونتوس با کمیته ی داوران و برخی از داوران عنوان شد، دیگر همه منتظر معرفی و تنبیه افراد و باشگاههای متخلف بودند. به دنبال ورشکستگی باشگاه در سال ۱۹۰۱، مدیریت تیم دچار تغییر شد و نام تیم نیز به منچستر یونایتد تغییر کرد. منچستر یونایتد همچنان با ۲٫۳ میلیارد دلار، باارزشترین باشگاه فوتبال در دنیا بود. باشگاه راگبی دالاس کاوبویز آمریکا ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار ارزش دارد و گران قیمتترین باشگاه ورزشی دنیا است. تا پنج سال آینده تعداد کاربران ارز دیجیتال به ۱ میلیارد نفر میرسد ! در سال 1994 مارچلو لیپی به جای تراپاتونی که چند بار با یوونتوس اسکودتو را کسب کرده بود، هدایت این تیم را به عهده گرفت. این تیم از آن زمان تنها یك بار موفق شد به قهرمانی لیگ برتر برسد. اين تيم كه در بيشتر زمان فصل صدرنشين بود روز آخر قهرماني را به لاتزيو واگذار كرد. این تیم كه در بیشتر زمان فصل صدرنشین بود روز آخر قهرمانی را به لاتزیو واگذار كرد.

حضور بوفون ، دل پيرو و كامورانسي كه سه بازيكن ثابت قهرمان جهان يعني ايتاليا بودند به همراه ترزگه و ندود تا حد زيادي به طرفداران اين تيم روحيه مي بخشيد اما اين بازيكنان براي بازگشت كافي نبودند. آنها دارای رکورد ۳۴ بار قهرمانی در لالیگا، ۱۹ قهرمانی در کوپادلری (جام حذفی)، ۱۰ سوپرکاپ اسپانیا، ۱۳ قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا، ۲ جام یوفا، ۴ سوپرکاپ اروپا و ۴ قهرمانی در جام باشگاههای جهان هستند. لیست پردرآمدترین باشگاههای فوتبال در لیگ قهرمانان اروپا منتشر شده است. فصل ۲۰-۲۰۱۹ چهل و هفتمین فصل باشگاه فوتبال پاری سن-ژرمن از زمان ایجاد آن در سال ۱۹۷۰ و چهل و چهارمین دوره متوالی آن در لیگ برتر فوتبال فرانسه بود. یووه در آن سال با تک گل پلاتینی از روی نقطه پنالتی قهرمان اروپا شد. ورلو نقطه آغاز سفری بود که ماتیچ را به کوسیچه اسلواکی، چلسی (دو بار)، ویتسه، بنفیکا و در نهایت در سال 2017 منچستریونایتد رساند.

دیدگاهتان را بنویسید