باشگاه فوتبال پاری سن ژرمن(منبع :ویکی پدیا)

در سال 1941 و دو سال بعد از جنگ های داخلی، مجدداً کلمه رئال به نام باشگاه اضافه شد و تاج پادشاهی نیز به بالای آرم باشگاه افزوده شد. در آغاز فصل ۱۱-۲۰۱۰، سویا در سوپر جام اسپانیا در دو دیدار رفت و برگشت در مجموع با نتیجه ۵-۳ مغلوب بارسلونا شد. در فصول ۰۴-۲۰۰۳ و ۰۵-۲۰۰۴، سویا تحت هدایت خواکین کاپاروش به جام یوفا راه یافت ولی در این رقابتها به موفقیت چشمگیری دست پیدا نکرد و در کوپا دل ری هم تا نیمه نهایی بالا رفت. در ۱۹۴۳، بارسلونا در نیمه نهایی مسابقات کوپا دل جنرالیسمه به مصاف رئال مادرید رفت. در همان سال سویا در فینال کوپا دل ری در مادرید، به مصاف ختافه رفت که در این بازی نیز با تک گل فردریک کانوته به پیروزی رسید و چهارمین قهرمانی باشگاه در جام حذفی به دست آمد. پرتاب میله ای پلاستیکی از سوی هواداران باعث لغو بازی دو تیم رئال بتیس و سویا در جام حذفی اسپانیا شد. اتلتیکو مادرید را شکست دهد و برای پنجمین بار قهرمان جام حذفی لقب بگیرد.

] باشگاه رئال نیز در ادامه همان سال، اولین دوره جام برنابئو را که به احترام برنابئو بود، برگزار کرد. مانولو خیمنز، بازیکن اسبق سویا که سالها در این تیم بازی کرده بود و در آن برهه زمانی در تیم ب سویا (سویا اتلتیکو)نتایج خوبی کسب کرده بود، به عنوان جایگزین راموس برگزیده شد. با هدایت مربیانی برجسته چون میگل مونیوز و مانولو کاردو، سویا توانست در دو جام یوفای متوالی بین سالهای ۱۹۸۱ تا ۱۹۸۳ شرکت نماید. به گزارش برنا، شورای عالی ورزش در اسپانیا تصمیم گرفت که بازی حساس دو تیم فوتبال بارسلونا و سویا در هفته چهارم رقابتهای لالیگا را به تعویق اندازد. شورای عالی ورزش در اسپانیا تصمیم گرفت که بازی دو تیم فوتبال بارسلونا و سویا را به تعویق اندازد. و بازی معروف این دو تیم را الکلاسیکو می نامند . در پایان آن فصل سویا لالیگا را در رده سوم به اتمام رساند. در حال حاضر ارزش باشگاه بایرن مونیخ بیست میلیون یورو بیشتر از ارزش باشگاه منچستریونایتد است. در بیانیهای که توسط دفتر دادستانی تورین منتشر شد، آمده است: به دستور دادستان عمومی، کارآگاهان و کارشناسان مالی در حال انجام جستوجوها و تحقیقات محلی در دفاتر باشگاه فوتبال یوونتوس در تورین و میلان هستند.

پس از اتمام فصل اول در این لیگ، تیم در انتهای فصل دو امتیاز از رقیب محلی خود، باشگاه فوتبال واکر مونیخ کم آورد و دوم شد. در فصل ۷۵-۱۹۷۴، سویا با سرمربی گری روکه اولسن آرژانتینی دو باره به لالیگا بازگشت. همکاری برند جردن با پاری سن ژرمن نشان دهنده تمایل زیاد هر دو برند به ترکیب استایل، عملکرد و نوآوری است. ۱۶ و حذف در مقابل سه تیم اسپانیا رئال مادرید، باشگاه فوتبال بارسلونا و اتلتیکو مادرید، هر سه در مرحلهٔ نیمه نهاییلیگ قهرمانان اروپا قهرمانی او در بوندسلیگا آمار او در این لیگ را خوب توصیف کرد. در ضربات پنالتی، آندرس پالوپ دروازهبان سویا که به عنوان بهترین بازیکن مسابقه نیز شناخته شد، با مهار سه ضربه پنالتی، نقش قابل توجهی در قهرمانی سویا ایفا کرد. ماچین کارش را متزلزل آغاز نمود، ولی رفته رفته و با چند برد خوب امیدها را زنده کرد. هر چند با ناکامی در کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا، فصل ناموفقی برای سویا سپری گشت، ولی با بازگشت دوباره مونچی به سویا، سیستم مدیریت ورزشی باشگاه دوباره به روال سابقش بازگشت. اگر ارزش هر دلار را ۲۰ هزار تومان در نظر بگیریم این مبلغ تقریبا معادل ۱۱۰ هزار میلیارد تومان میشود. تا جایی که خوزه ماریا دل نیدو، رئیس باشگاه اعلام کرد در سویا هر بازیکنی قیمتی دارد و فروشی است و ما مجبوریم برای جلوگیری از ورشکستگی، بازیکنان کلیدی خود را به فروش برسانیم.

باشگاه فوتبال سویا در طول تاریخش، سرمربیان بزرگ و صاحب نامی را بر روی نیمکت خود دیدهاست. باشگاه فوتبال سویا از جمله باشگاههایی است که همواره بازیکنان صاحب نام و مطرحی را در ترکیب خود داشتهاست که بسیاری از آنان از آکادمی خود باشگاه سر برآوردهاند. باشگاه رئال مادرید با بازیکنانش بر سر کاهش ده درصدی دستمزدها در میانه بحران اقتصادی ناشی از کرونا به توافق رسید. رئال مادرید در فصل ۲۰۱۴/۱۵ با ۲۲ برد پیاپی، رکورددار برد پیاپی در تمام جامها در بین ۵ لیگ معتبر اروپا میباشد. آنها بین سال های ۱۹۷۷ و ۱۹۸۴ چهار بار به مقام قهرمانی باشگاههای اروپا دست یافته اند. در هنگام شروع بازی های فصل قبل لیگ برتر احتمال قهرمانی تیم لستر سیتی یک به ۵ هزار برآورد شده بود. از هفتهی چهارم رقابتهای فوتبال لالیگا اسپانیا؛ تیمهای فوتبال سویا و بارسلونا به مصاف هم رفتند که این بازی در نهایت با نتیجه تساوی یک بر یک به پایان رسید. لیورپول با 19 قهرمانی بعد از منچستر یونایتد که با 20 عنوان قهرمانی پرافتخارترین تیم جزیره نام دارد پر افتخارترین باشگاه فوتبال انگلستان است . این باشگاه با 6 عنوان قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا، 3 عنوان در لیگ اروپا و 4 عنوان قهرمانی دیگر در سوپر جام اروپا پرافتخارترین تیم انگلیسی در رقابت های اروپایی است.

این فصل با قهرمانی در دومین جام یوفای پیاپی برای سویا ادامه پیدا کرد. در فینال جام یوفا لیورپول توانست با نتیجه 4-5 تیم دیپورتیو آلاوس اسپانیا را شکست دهد. تیم فوتبال سویا در هفته نهم لیگ فوتبال باشگاههای اسپانیا موفق شد در خانه سلتاویگو به برتری با ارزش یک بر صفر برسد. به گزارش مشرق، شنبه شب از هفته نهم لیگ فوتبال باشگاههای اسپانیا، سویا در بیرون از خانه به مصاف سلتاویگو رفت. این فصل نقطه عطفی در تاریخ باشگاه سویا بود؛ زیرا در این فصل نخستین جام اروپایی باشگاه در فینال جام یوفا و با شکست ۴ بر ۰ باشگاه میدلزبورو در فیلیپس اشتادیون آیندهوون به دست آمد. آنها برای اولینبار در طی ۴ سال گذشته، موفق به کسب جام شدند و لالیگا را با کاپلو فتح کردند. همچنین، برای بررسی دقیق شرایط خود و امکان مهاجرت به اسپانیا با کارشناسان ما جلسه مشاوره رزرو کنید. سویا در این فصل با هدایت اونای امری توانست رکورد امتیازات باشگاه در یک فصل لالیگا با ۷۶ امتیاز را به نام خود ثبت کند.

دیدگاهتان را بنویسید