باشگاه فوتبال منچستر یونایتد

تیم گرسنه زردپوشان در فصل ۲۰۱۰-۲۰۱۱ بایرن را در فوتبال آلمان کنار زد و با جوانترین تیم تاریخ بوندسلیگا قهرمان آلمان شدند. ابتلای نیکولاس سوله به کرونا وضعیت وخیمی برای بایرن و بازیکنانش و حتی تیم ملی آلمان پدید آورده است. او در این مدت به تیم های نوجوانان و جوانان سوئد هم دعوت شد، اما هیچ گاه این پیشنهاد را نپذیرفت. طرفداری- به دنبال این اتفاق، کل مجموعه باشگاه رئال مادرید قرنطینه شدند و بلافاصله رقابت های لالیگا هم به حالت تعلیق در آمد. وب سایت باشگاه فوتبال اتلتیک بیلبائو. لُ کلاسیک (تلفظ فرانسوی: lə klasik) یا لِ کلاسیکو نام مهمترین مسابقه فوتبال در کشور فرانسه میباشد که در آن دو تیم پرطرفدار پاری سن ژرمن از شهر پاریس و المپیک مارسی از بندر مارسی با هم بازی میکنند. در سال ۱۹۰۲، نام این باشگاه به منچستر یونایتد تغییر یافت و در سال ۱۹۱۰، ورزشگاه الدترافورد به عنوان ورزشگاه خانگی این تیم انتخاب شد.سایز بندی لباس فوتبال چگونه است؟

] در ۲۸ مارس ۱۹۵۴ ساخت ورزشگاه در مقابل ۶۰٬۰۰۰ هزار تن از طرفداران باشگاه آغاز شد. گفته میشود ۲۵٪ از جمعیت اسپانیا طرفدار بارسلونا هستند و بعد از رئال مادرید که ۳۲٪ از اسپانیاییها هوادار آن هستند، بارسا در جایگاه دوم قرار میگیرد. لالیگا دستهی برتر لیگ حرفهای فوتبال اسپانیا است که با بیست تیم برگزار میشود. ] در این فصل منچستر یونایتد برای بیست و یکمین بار قهرمان جام خیریه شد، برای اولین بار توانست در لیگ اروپا به قهرمانی برسد و همچنین برای پنجمین بار در جام اتحادیه انگلستان به قهرمانی رسید. اولین زمین بارسلونا، ورزشگاه اینداستریا با ظرفیت ۱۰٬۰۰۰ نفر بود. در ابتدا نام این باشگاه «باشگاه فوتبال آسمان» بود که بعدها به «باشگاه فوتبال رئال مادرید» تغییر نام داد. علاوه بر عضویت، در ژوئن ۲۰۱۰، بهطور رسمی ۱٬۳۳۵ نفر در نقاط مختلف جهان در انجمن هواداران بارسا ثبت نام کردهاند. ] در ۱۹۲۲ جمعیت هواداران به ۲۰٬۰۰۰ نفر رسید و با کمک مالی آنها، باشگاه توانست ورزشگاه بزرگتری به نام لس کورتس بسازد که ظرفیت اولیه آن ۲۰٬۰۰۰ نفر بود.

تعدادی از این افراد در همان سالی که باشگاهی را با نام باشگاه فوتبال آسمان به وجود آوردند و صبحهای دوشنبه به فوتبال میپرداختند. در سال ۱۹۸۰ جهت بازسازی ورزشگاه مطابق استانداردهای یوفا، باشگاه برای تأمین هزینههای بازسازی در قبال نوشتن نام هواداران بر روی آجرهای مورد استفاده، هزینهای از آنها دریافت میکرد. پس از اینکه خراردو مارتینو در سال ۲۰۱۴ نتوانست هیچ جام مهمی را کسب کند، با باشگاه قطع همکاری کرد. بایرن در فصل ۰۸-۲۰۰۷ موفق شد بار دیگر دوگانه جام حذفی و بوندسلیگا را کسب کند، در پایان این سال هیتسفلد برای دومین بار از بایرن رفت و الیور کان نیز برای همیشه از دنیای فوتبال خداحافظی کرد. ] و از دور مسابقات کنار رفت. بازیکنان بزرگی چون زیدان، رونالدو، فیگو، کارلوس، رائول و دیوید بکهام از جمله ستارگان آن روزهای رئال مادرید بودند که ویسنته دل بوسکه را به عنوان سرمربی خود می دید. رئال موفقترین تیم تاریخ فوتبال اسپانیا و موفقترین تیم تاریخ فوتبال اروپا و موفقترین تیم فوتبال قرن 20 به انتخاب فیفا است. بارسلونا فصل ۲۰۱۶-۲۰۱۷ را با قهرمانی در سوپر جام اسپانیا شروع کرد.

او رونالدو را از پی اس وی خرید و توانست سه جام کوپا دل ری، سوپر جام اسپانیا و جام در جام اروپا را برای باشگاه به ارمغان آورد. ] او همچنین برترین پاسور تاریخ بارسلونا با ۳۰۵ پاس گل، برترین گلزن این باشگاه در رقابتهای اروپایی با ۱۲۴ گل، مسابقات بینالمللی با ۱۳۲ گل و برترین گلزن تاریخ لالیگا با به ثمر رساندن ۴۷۴ گل میباشد. مسی همچنین برترین گلزن تاریخ باشگاه فوتبال بارسلونا تا کنون با ۶۷۲ گل است. ] مردم کاتالان به یک نماد برای ابراز آزادیخواهی نیاز داشتند و بارسا تبدیل به فراتر از یک باشگاه (به کاتالان: Més que un club) برای کاتالانها شد. در سال ۱۹۶۳ لیگ ملیِ بوندسلیگا تشکیل شد و قرار شد پنج تیم از اوبرلیگای جنوبی در آن شرکت کنند. آنتونی رامالتس و ویکتور والدز که موفقترین بازیکنان در کسب این جایزه هستند، هر کدام پنج بار این جایزه را بردهاند. بارسلونا با عقد قراردادی به مبلغ ۱۵۰ میلیون یورو با بنیاد قطر به مدت پنج سال بالاخره به عدم پذیرش اسپانسر لباس خود پایان داد.

حسابرسیهای دلویت در ژوئیه ۲۰۱۰ نشان میدهد بارسلونا ۴۴۲ میلیون یورو بدهی دارد. رئالیها ۱۲ قهرمانی در لیگ برتر قهرمانان اروپا دارد. در سال 2009، بارسلونا موفق شد اولین باشگاهی باشد که سه گانه لا لیگا، کوپا دل ری و لیگ قهرمانان اروپا را به دست آورد. این باشگاه نه مرتبه به فینال لیگ قهرمانان اروپا راه پیدا کرده است که تنها دوبار به قهرمانی دست پیدا کرده . ] دو تیم در مرحله نیمهنهایی به هم برخورد کردند که مادریدیها در مجموع ۶-۲ تیم حریف را شکست دادند و به فینال رسیدند. گل او در فینال گلاسکو که باعث قهرمانی سال 2002 چمپیونزلیگ شد، برای همیشه در خاطر هواداران رئال مادرید خواهد ماند. این نماد از سال 1905 تا سال 1921 بدون تغییر باقی ماند. در کنار مسی، چهار بازیکن دیگر قرار دارند که توانستهاند بیش از صد گل برای بارسلونا بزنند: لوییس سوارز (۱۹۷)، سزار (۱۹۰)، لاسلو کوبالا (۱۳۱)، و ساموئل اتوئو (۱۰۸).

دیدگاهتان را بنویسید