باشگاه فوتبال رئال مادرید

لوتار ماتئوس؛ هافبکی که بین سالهای ۱۹۸۴ تا ۱۹۸۸ و ۱۹۹۲ تا ۲۰۰۰ در بایرن مونیخ بازی کرد و افتخارات پرشماری را بدست آورد که مهمترین آنها ۷ عنوان قهرمانی در بوندسلیگا بودهاست. با حمايت لوچيانوموگي، روبرتو بته گا و آنتونيو گيرودو شانس مجددا به يوونتوس روي آورد و اين تيم دو جام ديگر را به ويترين افتخارات خود افزود. فرانكو كوزيو، روبرتوبته گا، فابيون كاپلو و لوچيانواسپينوزي به تيم پيوستند و در كنار بازيكناني مانند جوزپه فورينو، پيتروآناستازي، آنتونيو كوكوردو و فرانچسكو موريني شالوده تيم اول را ريختند. حضور بوفون ، دل پيرو و كامورانسي كه سه بازيكن ثابت قهرمان جهان يعني ايتاليا بودند به همراه ترزگه و ندود تا حد زيادي به طرفداران اين تيم روحيه مي بخشيد اما اين بازيكنان براي بازگشت كافي نبودند. ليپي در سال 2001 به يوونتوس بازگشت و بالافاصله سرمايه لازم براي خريد جيان لوئيجي بوفون، ليليان تورام و پاول ندود در اختيار وي گذاشته شد. دوران شكست ناپذيري ميلان به پايان رسيد و ليپي آنقدر زيرك بود كه با آميختن مهارت هاي باجو با قدرت جيان لوكاويالي يوونتوس را به جايگاه شايسته خود در دسته اول ايتاليا بازگرداند. اينتر با پذيرفتن سيستم جورجيو فوني توانست دو سال متوالي به قهرماني دسته اول ايتاليا برسد و يوونتوس را تا رده دوم جدول پائين بكشد.

در سال 1999، پس از فتح نه جام، ليپي اعتماد بازيكنان را از دست داد و استعفا كرد و كارلوآنجلوتي كه دو فصل قبل پارما را به مكان دوم جدول ليگ دسته اول رسانده بود براي جانشيني وي انتخاب شد. در حالي كه همه چيز براي يووه رويايي پيش مي رفت و اين تيم در پي خريد چند بازيكن بزرگ براي آمادگي و حضور در سري آ بود مشكل مالي بين السيو سكو مدير ترانسفرينگ يوونتوس و ديديه دشام باعث شد تا او در چهلمين بازي يوونتوس در فصل بدون حضور در كنفرانس خبري بعد از بازي زمين را ترك كرده و از يووه خداحافظي كند.پس از اينكه دشام رفت كوراديني كه از مربيان ديگر تيم بود براي دو بازي پاياني فصل برگزيده شد و جالب اينجا بود كه يووه دو بازي آخر خويش را با شكست به پايان رساند.مسئولين يووه براي اينكه تيم خويش را از دست ندهند خيلي زود براي دشام جانشيني نام آشنا و قابل قبول را انتخاب كردند و دو روز پس از اتمام ليگ مربيگري تيم را به دست كلوديو رانيه ري مربي سابق تيم هاي چلسي ، والنسيا و پارما سپردند.اكنون بايد منتظر ماند و ديد آيا مربي جديد بيانكونري هاي شهر تورين مي تواند تيم محبوب و بحران زدهي يووه را در سري آ به موفقيت برساند يا خير؟

مرگ آنيلي باشگاه را با مشكلات مالي مواجه كرد و به همين دليل مسئولين به فكر پرورش جوانان افتادند. مرگآنیلی باشگاه را با مشكلات مالی مواجه كرد و به همین دلیل مسئولین به فكر پرورش جوانان افتادند. شرکت شارپ، نخستین حامی مالی منچستر یونایتد به حساب میآید. حساسیت بازی دو تیم منچستر یونایتد و منچستر سیتی، به خاطر آن است که هر دو از یک شهر هستند و منچستر سیتی سال هاست سعی می کند تا جای منچستر یونایتد را به عنوان تیم اول شهر منچستر بگیرد. باشگاه فوتبال رئال در شهر مادرید، پایتخت اسپانیا واقع شده است. باشگاه فوتبال رئال مادرید باشگاهی حرفهای در جهان محسوب می شود که در شهر مادرید، پایتخت اسپانیا واقع شده است . یكی از بزرگترین تیمهای ایتالیایی ، تیم فوتبال یوونتوس شهر تورین است . در حال حاضر ژوزه مورینیو هدایت تیم را به عهده دارد. همچنین در این ساختار شریک اصلی حق وتو کردن تصمیمات شرکای محدود را در بسیاری از موارد دارد.

يوونتوس در سراسر جهان طرفداران زيادي دارد . يوونتوس و بخصوص آلساندرو دل پيه رو از محبوبيت زيادي در شرق برخوردارند. این تیم راه راه پوش ، همواره در تمامی مسابقات از امیدهای مسلم قهرمانی است . اما تمام این مسائل باعث نشد که این باشگاه از هم بپاشد و بعد از رفتن تعدادی از بازیکنان خود همچنان با ستارگانش می خواهد کار را ادامه داده و در پایان فصل جدبد، باز هم به سری ا بازگردد. سال بعد اوضاع بدتر شد و ويونتوس در حالي فصل را به پايان رساند كه تنها هفت امتياز تا سقوط فاصله داشت. این اتفاق 10 سال پس از حادثه مونیخ رخ داد. از ابتدا این دو تیم به عنوان نماینده دو منطقه و شهر رقیب، کاتالونیا و کاستیل شناخته میشوند. در اين شهر شگفت انگيز بود كه پيراهن يوونتوس شكل گرفت، همان پيراهني كه اكنون در سرتاسر جهان شناخته شده است. يكي از بزرگترين تيمهاي ايتاليايي ، تيم فوتبال يوونتوس شهر تورين است . پس از جام جهاني 1990، بازيكنان جديدي مانند توماس هسلر آلماني و روبرتو باجو، بازيكن محبوب ايتاليايي ها به يوونتوس پيوستند. به نظر مي رسيد بازيكناني مانند جان هنسن، ارمز موچينلي و جيام پي يرو بونيپرتي كه در قهرماني يوونتوس براي نهمين بار نقش مهمي داشتند عطش خود را براي پيروزي از دست داده اند.

به نظر مي رسيد كسي نمي داند دقيقاً چه اشتباهي روي داده است. اين تيم تحت مربيگري ليوبيسا بروچيچ و رناتوسزاريني به سه قهرماني رسيد هر چند با رفتن سزاريني به ناپولي و انتخاب گونارگرن به عنوان مدير فني اين دوران طلايي به پايان رسيد. در جولای سال 2000، فلورنتینو پرز به عنوان مدیر باشگاه انتخاب شد. در ژوئن ۲۰۰۹ و پس از ۲ سال ناکامی تیم و برکناری کالدرون، پرز مجدداً به عنوان مدیر باشگاه انتخاب شد. زوف طی ۱۱ سال حضور در بیانکونری موفق شد قهرمانی کوپا ایتالیا و جام یوفا را بدست آورد. در سال 1905 بعد گذشت سه سال از تاسیس باشگاه، مادریدیها موفق به شکست دادن تیم اتلتیکو مادرید شدند و توانستند اولین عنوان را برای باشگاه به چنگ بیاورند. ۳ سال بعد و در سال ۱۹۰۰، این باشگاه به دو باشگاه مجزا تبدیل شد. تیم فوتبال بایرن مونیخ با پیروزی در این بازی ۳۱ امتیازی شد و به صدر جدول بوندسلیگا صعود کرد.

دیدگاهتان را بنویسید