باشگاه فوتبال رئال مادرید

و جان هم این زمین را به باشگاه اجاره کرد و این همان آنفیلد بزرگ است که تا سال 1892 اورتون در این مکان بازی می کرد . آن ها قبلاَ زمین کوچکی واقع در خیابان پریووری در شمال استنلی پارک را اجاره کرده بودند . لیورپول از سال ۱۸۹۲ در ورزشگاه آنفیلد بازی میکند، اما به احتمال زیاد از سال ۲۰۱۱ به ورزشگاه استنلی پارک نقل مکان خواهد کرد. بایرن مونیخ پس از ترکیب با تیم مونچنر اسپرت-کلاب (MSC) در سال ۱۹۰۶ میلادی به زمین مونچنر در لئوپولد نقل مکان کرد. تحقیقات پلیس ایتالیا مربوط به سود حاصل از نقل و انتقال و همچنین هزینههای جاری اعلامی این باشگاه ایتالیایی در فصول ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ بوده است. نمایندگی هستند AG سود و درآمد است. اسپانسر بعدی تیم نیز Bwin است که به خاطر مشکلات مالی بن کیو، باشگاه مجبور به تغییر حامی مالی شد و سپس نوبت شرکت هواپیمایی امارات شد که تاکنون حامی مالی باشگاه است. لیورپول در ۶ نوامبر سال ۲۰۰۷ در دور مقدماتی لیگ قهرمانان با نتیجه ۸ بر ۰ تیم بشیکتاش ترکیه را برد، پرگلترین پیروزی که تاکنون نیز در این جام بیسابقه میباشد.

در سال 1888 لیگ فوتبال انگلیس راه اندازی شد و آنفیلد یکی از ورزشگاه های اصلی در لیگ به شمار می رفت . جای سوال دارد که آیا اورتون می توانست بدون کمک جان هولدینگ در سال 1888 عضو لیگ شود . اما برخلاف این جام، در همان فصل در لیگ برتر انگلیس، به مقامی بالاتر از رده پنجم دست نیافت. اما در فصل ۰۷-۲۰۰۷ برخلاف دو سال پیش، با دو گل مغلوب میلان شد. ث. میلان هم قهرمان اروپا شد. در یک چهارم نهایی هم آیندهوون هلند را از پیش رو برداشت. کشمکش و درگیری برسر اینکه یک باشگاه چگونه اداره و مدیریت شود در سال 1891 پیش آمد و در همین سال اجاره آنفیلد هم بالا رفت . هولدینگ می گفت که اورتون باید آنفیلد و زمین های اطرافش را بخرد این طوری از شر اجاره آن راحت می شود اما قیمت به نظر بالا می رسید و مسئولان گفتند نه .

بدین ترتیب لیورپول در یکی از دشوارترین مراحل تاریخ خود قرار گرفت و در لیگ انگلیس هم به زمین خورد. در نیمه نهایی با رقیب خود در لیگ برتر، چلسی لندن روبه رو شد و با شکست این تیم راهی فینال در شهر آتن شد. این تیم در لیگ قهرمانان اروپا در فصل ۰۵-۲۰۰۴ در ۲۵ ماه مه سال ۲۰۰۵ به فینال رسید و در یک دیدار تماشایی درمقابل آ. اتفاقا در سال ۱۹۷۷ در رم هم که لیورپول برای اولین بار قهرمانی در جام باشگاههای اروپا را به دست آورد، همین تیم آلمانی حریفش در فینال بود. ] هفت جام حذفی، هشت جام اتحادیه و پنج جام قهرمانی باشگاههای اروپا که رکوردی برای یک باشگاه انگلیسی محسوب می شود، کسب کرده است. بارسا با مربیگری جوزپ سامیتیر و بازیکنانی چون سزار، آنتونی رامالتس و خوان ولاسکو در سال ۱۹۲۹ توانست برای اولین بار قهرمان لا لیگا شود. باشگاه بارسلونا از زمانی که سطح اول فوتبال اسپانیا، معروف به لا لیگا، شروع به کار کرد (از سال ۱۹۲۸)، موفق شدهاست ٢۶ عنوان قهرمانی را ازآن خود کند.

در لا لیگا نیز با اختلاف ۲ امتیاز با بارسلونا به مقام نایبقهرمانی بسنده کرد. باشگاه بارسلونا دومین باشگاه ثروتمند جهان است. در فوریه سال ۲۰۰۷ اعلام شد که باشگاه لیورپول از سوی دو تاجر آمریکایی به نام جرج جیلت و تام هیکس یکجا خریداری شده است. دریافتشده در ۲۷ فوریه ۲۰۱۱. دریافتشده در ۱۸ ژانویه ۲۰۱۳. لیورپول در یک فاجعه دیگر نیز در سال ۱۹۸۹ دخیل بود. ببست سال بعد بک دوره موفقیت آمیز دیگر برای لیورپول بود . آن ها دو دوره طلایی با سر مت بازبی (بین 1945 تا 1969 , 1970 تا 1971) و سر الکس فرگوسن (بین 1986 تا 2013) داشتند. روسای باشگاه قصد داشتند تا با این کار، موفقیتهای ملی را به این تیم بازگردانند. اما او نقشه های دیگری داشت او می خواست که تیم ، زمین را بخرد و توانایی پرداخت بدهی هایش را داشته باشد . این مشکل باعث شد که هولدینگ هیچ سودی در این مورد عایدش نشود و با خروج بعضی از اعضای باشگاه نقشه اش این بود که آنفیلد و زمین های مجاورش را بفروشد . به همین سبب راه خروج که تنها از یک تونل تشکیل میشد، به سرعت و به طور کامل مسدود شد. آنفیل گنجایش ۴۵۳۶۲ تماشاگر را دارد و یک ورزشگاه چهار ستاره است.

دیدگاهتان را بنویسید