باشگاه فوتبال رئال مادرید

در سال 1978 جوزپ لوییس نونیز در انتخاباتی توسط اعضای باشگاه به عنوان مدیر جدید انتخاب شد. در سال ۱۹۹۶، لورنسو سانز، مدیر باشگاه، تصمیم گرفت تا فابیو کاپلو را به عنوان مربی تیم انتخاب کند. علاوه بر اين، درصدي از درآمد هتل هاي تحت مالكيت پاري سن ژرمن به نيمار اختصاص مي يابد و يك جت اختصاصي نيز براي رفت و برگشت به برزيل در اختيار او گذاشته خواهد شد. بایرن در فصل ۰۸-۲۰۰۷ موفق شد بار دیگر دوگانه جام حذفی و بوندسلیگا را کسب کند، در پایان این سال هیتسفلد برای دومین بار از بایرن رفت و الیور کان نیز برای همیشه از دنیای فوتبال خداحافظی کرد. بازی با همین نتیجه به پایان رسید و قهرمانی بار دیگر در روز پایانی و به شکلی مضحک از دست رفت یا به اعتقاد بسیاری دزدیده شد. در فصل ۴۰-۱۹۳۹ نیز با پیروزی برابر راسینگ د فرول دومین قهرمانی سویا در جام حذفی از راه رسید.

جو وحشتناکی در میان سکوها حاکم بود. پس از مرگ سانچزپیس خوان، رامون کارانزا به مدت ۴ سال ریاست باشگاه سویا را عهدهدار بود. سرانجام در روز ۷ سپتامبر ۱۹۵۸ ورزشگاه رامون سانچز پیس خوان با بازی دوستانه سویا و رئال جائن افتتاح گردید. گنجایش ورزشگاه رامون سانچز پیس خوان در حال حاضر حدود ۴۳ هزار نفر میباشد. از سال ۱۹۱۷ نیز کوپا آندلسیا برگزار میشد که در طی دوره برگزاری آن، باشگاه سویا ۱۷ بار موفق شد که قهرمان شود. در این جلسه مقرر شد که ورزش فوتبال فقط در چارچوب قوانین رسمی آن برگزار شود. در سال ۱۹۱۸ باشگاه سویا برای نخستین بار در جام حذفی اسپانیا که در آن زمان جام اسپانیا شناخته میشد، شرکت نمود و نخستین باشگاه آندلسی بود که توانست به دور نهایی این رقابتها راه پیدا کند. در سال ۱۹۱۲ نخستین جام شهر سویا برگزار شد و باشگاه فوتبال سویا قهرمان آن جام شد.

تیم در آن هنگام تحت رهبری بیل شنکلی برای موفقیتهایی که درسالهای بعد انتظار آن را میکشید، آماده میشد. نخستین بازی رسمی که در این استادیوم برگزار شد نیز، نخستین بازی فصل ۵۹-۱۹۵۸ بود که در آن سویا موفق شد با نتیجه ۲-۴ رقیب همشهری اش رئال بتیس را شکست دهد. در آن سالها مهاجمانی خط حمله سویا را تشکیل میدادند که هواداران و رسانهها آنها را با لقب استوکاس (برگرفته از نام هواپیمای بمب افکن آلمانی) میشناختند. در حالی که بازی ۱-۱ دنبال میشد، خوان آرائوخو توانست گل دوم را برای سویا به ثمر برساند اما داور در میان بهت و تعجب همگان گل را نپذیرفت؛ زیرا معتقد بود توپ بهطور کامل از خط دروازه نگذشتهاست! سویا در این فصل و پس از اعتراضات و تظاهرات گسترده نسبت به اتفاقاتی که سالهای اخیر آنان را در آستانه قهرمانی از آن وامیداشت، سرانجام توانستند در روز پایانی و با یک تساوی ۱-۱ مقابل بارسلونا قهرمان لالیگا شوند. سویا با کسب پیروزی میتوانست قهرمان آن فصل لقب بگیرد. در دههٔ 60 میلادی، به منچستر یونایتد لقب شیاطین سرخ داده شد. خشم هواداران حاضر در استادیوم با دخالت نیروهای امنیتی همراه شد. در سال ۱۹۸۱ تیم پیسلی برای سومین بار قهرمان اروپا شد و این بار رئال مادرید را با تنها گل آلن کندی مغلوب کرد و پادشاه اروپا شد.

همچنین طی سال های 67 تا 77 در تیم ملی بزرگسالان ایران حضور داشت. آن ها از دهه 50 بود که خود را به عنوان یکی از قدرت های فوتبال اسپانیا و اروپا به همگان معرفی کردند. این استادیوم در جام جهانی ۱۹۸۲ اسپانیا نیز میزبان دیدارهایی نظیر برزیل و شوروی در مرحله گروهی و همچنین بازی کلاسیک و خاطره انگیز فرانسه و آلمان در نیمه نهایی آن رقابتها بود. اسپانیا در دیدارهایی که از حریفانش در این استادیوم میزبانی کرده، هرگز شکست نخوردهاست. بایگانیشده از اصلی در ۱۸ ژوئن ۲۰۱۰. ↑ Ross، James M. (۲۷ ژوئن ۲۰۰۷). ↑ “تاریخچه تیم هاکی بارسلونا”. همچنین در این استادیوم، فینال جام باشگاههای اروپا ۱۹۸۶ میان استوا بخارست رومانی و بارسلونا برگزار گردید. سی نورنبرگ برگزار کرد. در نهایت او رئال مادرید را انتخاب کرد و در آن فصل باعث موفقیت آن ها نیز شد. بسیاری از اهالی فوتبال اسپانیا از آن بازی و گل با نام رسوایی یاد میکنند.

دیدگاهتان را بنویسید