باشگاه فوتبال رئال مادرید

تنها باشگاه که دوگانه داخلی ( بوندسلیگا ، دی اف بی پوکال) را پشت سر هم برده است ، سه بار ، در ۲۰۰۴-۰۵ و ۲۰۰۵-۰۶ ، در ۲۰۱۲-۱۳ و ۲۰۱۳-۱۴ ، در ۲۰۱۸-۱۹ و ۲۰۱۹-۲۰ . تنها باشگاه که سه گانه بینالمللی دارد (لیگ قهرمانان اروپا ، دی اف بی پوکال ، بوندسلیگا) در ۲۰۱۲-۱۳ و ۲۰۱۹-۲۰ . خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام : روزنامه مارکا در اسپانیا گزارش داد که باشگاه رئال مادرید با بازیکنان دو تیم فوتبال و بسکتبال باشگاه بر سر کاهش ده درصدی دستمزدها به توافق رسیده. در سال 1941 و دو سال بعد از جنگ های داخلی، مجدداً کلمه رئال به نام باشگاه اضافه شد و تاج پادشاهی نیز به بالای آرم باشگاه افزوده شد. ] این ورزشگاه، همان سانتیاگو برنابئو کنونی است (البته این نام را بعد از مرگ برنابئو در سال ۱۹۵۵ به دست آورد). ↑ ۱۷۱٫۰ ۱۷۱٫۱ خطای یادکرد: خطای یادکرد:برچسب غیرمجاز؛ متنی برای یادکردهای با نام Squad وارد نشدهاست. در مورد اسپانیا، این بازی، بازی رئال مادرید با بارسلونا است.

باشگاه رئال نیز در ادامه همان سال، اولین دوره جام برنابئو را که به احترام برنابئو بود، برگزار کرد. در سال ۱۹۷۱۱ آنها اولین دیدار فینال جام در جام اروپا را برگزار کردند که در نهایت با شکست ۲-۱ مقابل چلسی، از کسب جام بازماندند. بایرن در سوپر جام فوتبال آلمان ۲۰۱۳ بایرن به مصاف بورسیا دورتموند رفت و در آن بازی با نتیجه ۴ بر ۲ بازندهٔ بازی شد. برنده (۹ بار): فوریه ۲۰۰۰، اکتبر ۲۰۰۱، اوت ۲۰۰۲، فوریه و آوریل ۲۰۰۸، سپتامبر ۲۰۱۱، سپتامبر ۲۰۱۲ و فوریه ۲۰۱۳. بالاترین مجموع پیروزی در لیگ قهرمانان اروپا به مرحله حذفی: ۱۲-۱ در ۲۴ فوریه ۲۰۰۹ (۵-۰) و ۱۱ مارس ۲۰۰۹ (۷-۱) در برابر اسپورتینگ. در ژوئن ۲۰۰۹ باشگاه رکورد گرانقیمتترین خرید تاریخ فوتبال -که در اختیار خودش بود- را شکست. ] در سپتامبر ۲۰۰۹ نیز اعلام شد که آنها قصد دارند تا مجموعه تفریحی مخصوص خود را تأسیس کنند. تا ۲۱ فصل بعد، بایرن همواره در بایرنلیگا پشت سر هم شرکت کرد.

بایرن فصل ۰۹-۲۰۰۸ در کسب جام ناکام ماند و یورگن کلینزمن تنها پس از یک سال سرمربیگریِ بایرن مونیخ از این باشگاه رفت. ۱۵، بایرن عملکرد بسیار ضعیفی نسبت به فصل قبل و فصل قبل تر داشت. بایرن همچنین با تیم یوونتوس تورین رابطهی بسیار خوبی طی سالهای گذشته داشتهاست.از آغاز سال ۲۰۰۵ بایرن بازیهای خانگی خود را در ورزشگاه آلیانتس آرنا انجام میدهد. بایرن مونیخ در فصل ۱۷-۲۰۱۶ با وجود شروعی قدرتمندانه، در ادامه فصل در بعضی بازیهای بزرگ به مشکل برخورد ولی کارلو آنچلوتی بوندسلیگا و سوپر کاپ آلمان ۲۰۱۶ را برای بایرن به ارمغان بیاورد. این قرارداد تا سال ۲۰۰۱ ادامه داشت تا اینکه رئالیها به این قرارداد پایان دادند. در سال ۱۹۹۶، لورنسو سانز، مدیر باشگاه رئال مادرید، تصمیم گرفت تا فابیو کاپلو را به عنوان مربی تیم انتخاب کند. همچنین آنها ششمین جام خود را در سال 1966 با شکست 2-1 مقابل پارتیزان به دست آوردند. رئال مادرید با ۲۳ حضور پیاپی در لیگ قهرمانان اروپا رکورددار است.

تاکنون بایرن ۱۰ بار به فینال لیگ قهرمانان راه یافته که ۵ بار در آن قهرمان شدهاست. وی ابتدا کاکا (بازیکن فوتبال) را از تیم میلان خرید و پس از آن کریستیانو رونالدو را از منچستر یونایتد با رقم ۹۶ میلیون یورو خریداری کرد که یک رکورد تاریخیست. اوتمار هیتسفلد از سال ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۴ سرمربی بایرن مونیخ بود و در این دوره با حضور ستارگانی مثل اشتفان افنبرگ، الیور کان، جیوانی البر، مهمت شول و بیسنته لیزارازو موفق شد عناوین متعددی را کسب کند. تلویزیون رئال مادرید تا تاریخ ۵ اوت ۲۰۱۰ در انگلستان قابل دسترسی بود که از این تاریخ به بعد از اسکای دیجیتال شبکه ۴۴۶ حذف شد. تصمیمی که به دلیل مشکلات اقتصادی ناشی از بحران اپیدمی کرونا گرفته شده است. آنها با توجه به اینکه طراحی استادیوم یک امر فرهنگی است نه مهندسی، کار طراحی خود را برای این استادیوم آغاز نمودند. استادیوم آلیانتس آرنای شهر مونیخ تنها ورزشگاه در دنیا است که بدنه بیرونی آن قابلیت تغیر رنگ دارد. این آغازی بر کار ورزشگاه بود.

اولین گلزن این استادیوم در بازیهای رسمی، اوون هارگریوز از بایرن مونیخ بود که در پیروزی ۳-۰ آنها مقابل بوروسیا مونشن گلادباخ در ۵ اوت ۲۰۰۵ آن را به ثمر رساند. ورزشگاهی با گنجایش بیش از ۲۲ هزار هوادار تیم که اولین قهرمانی رئالیها در لیگ نیز در آن به ثبت رسید. در سال 1905 بعد گذشت سه سال از تاسیس باشگاه، مادریدیها موفق به شکست دادن تیم اتلتیکو مادرید شدند و توانستند اولین عنوان را برای باشگاه به چنگ بیاورند. در طرف دیگر قضیه سه باخت در سوپر جام فوتبال آلمان و بدست نیاوردن حتی یک جام در این رقابتها به کارنامهٔ پپ لطمه زد. رئال مادرید سالهاست که در لالیگا، از تیمهای قدرتمند محسوب میشود و رقیب اصلی این تیم نیز، بارسلونا است. ] از آن ۱۲ کارت به بازیکنان بایرن داده شده است که یک رکورد در تاریخ بوندسلیگا محسوب میشود. برجسته بازیکنان بازی برای بایرن مونیخ در حالی که پیروزی در جام جهانی. این شرکت با پرداخت سالانه ۴۰ میلیون دلار تا سال ۲۰۱۷، برند شرکت دویچه تلکوم را روی پیراهن بازیکنان بایرن مونیخ آگهی میکند. اما در سال 1998 آدیداس دوباره بر جای خود تکیه زد و تا امروز کمپانی دیگری نتوانسته عرصه را بر وی تنگ کند.

دیدگاهتان را بنویسید