باشگاه فوتبال رئال مادرید

در اول سپتامبر سال ۱۸۹۲ بود که آنها اولین بازی دوستانه خود را در مقابل روترهام در ورزشگاه آنفیلد انجام دادند. در سال 1920 باشگاه نام خود را بازهم تغییر داد و این بار به «رئال مادرید» که اینکار پس از اهدای عنوان رئال توسط شاه آلفونسو سیزدهم اتفاق افتاد. ] در ابتدا این تیم فقط با تیمهای شرکتهای راهآهن دیگر بازی میکرد، ولی در ۲۰ نوامبر ۱۸۸۰ اولین بازی رسمی خود را در برابر بولتون واندررز انجام داد. ] وودافون برای امضای قرارداد چهارسالهای دیگر به ارزش ۳۶ میلیون پوند موافقت کرد، ولی پس از دو فصل تصمیم گرفت قراردادش با باشگاه منچستر یونایتد را فسخ کند. اما در ادامه و با بازیهای متوالی بدون برد و حذف از لیگ اروپا، از سمتش برکنار شد و دوباره خواکین کاپاروش به عنوان مربی موقت تا پایان فصل برگزیده شد. تا جایی که خوزه ماریا دل نیدو، رئیس باشگاه اعلام کرد در سویا هر بازیکنی قیمتی دارد و فروشی است و ما مجبوریم برای جلوگیری از ورشکستگی، بازیکنان کلیدی خود را به فروش برسانیم.

بازیکنان ممکن است بیش از یک ملیت غیر FIFA داشته باشند. PSG همچنین به یک بازی ثابت در لیگ قهرمانان اروپا تبدیل شده و به اولین فینال خود در آن رسیده است2020 . از چهرههای شاخص آن دوره الیشا اسکات دروازهبان تیم را میتوان نام برد. تیم فوتبال سویا در هفته نهم لیگ فوتبال باشگاههای اسپانیا موفق شد در خانه سلتاویگو به برتری با ارزش یک بر صفر برسد. طی ۳۰ سال گذشته لیورپول یکی از موفق ترین باشگاههای فوتبال در سطح انگلستان و اروپا بوده است. در سال ۱۹۸۹، مارتین ادواردز میخواست تا باشگاه را با مبلغ ۲۰ میلیون پوند به مایکل نایتون بفروشد، اما موفق نشد و بهجای آن، نایتون به هیئت مدیرهٔ باشگاه پیوست. این بازیکن ۱۹ساله بهتازگی قرارداد خود را با بارسلونا تا سال ۲۰۲۶ تمدید کرد. آنها بین سال های ۱۹۷۷ و ۱۹۸۴ چهار بار به مقام قهرمانی باشگاههای اروپا دست یافته اند. سویا در این سه فصل رتبهای بهتر از پنجمی در لالیگا به دست نیاورد.

سویا در این فصل با هدایت اونای امری توانست رکورد امتیازات باشگاه در یک فصل لالیگا با ۷۶ امتیاز را به نام خود ثبت کند. همچنین در همان سال، شکل یک تاج نیز بر روی آرم این باشگاه قرار گرفت. از هفتهی چهارم رقابتهای فوتبال لالیگا اسپانیا؛ تیمهای فوتبال سویا و بارسلونا به مصاف هم رفتند که این بازی در نهایت با نتیجه تساوی یک بر یک به پایان رسید. ولی با یک روحیه قهرمانانه و محکم خود را دوباره به همان لیگ رسانید و در نهایت پس از هشت سال موفقیتهای پی درپی سرانجام در لیگ اول انگلستان در سال ۱۹۰۱ به اولین قهرمانی خود رسید. هر چند با ناکامی در کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا، فصل ناموفقی برای سویا سپری گشت، ولی با بازگشت دوباره مونچی به سویا، سیستم مدیریت ورزشی باشگاه دوباره به روال سابقش بازگشت. ماچین کارش را متزلزل آغاز نمود، ولی رفته رفته و با چند برد خوب امیدها را زنده کرد.

این مقاله از چند قسمت و هر قسمت به یک باشگاه ارتباط دارد. یک سایت اسپانیایی اعلام کرد دو دلیل ممکن است انتقال سردار آزمون مهاجم تیم ملی ایران به تیم سِویا اسپانیا را قطعی کند. شورای عالی ورزش در اسپانیا تصمیم گرفت که بازی دو تیم فوتبال بارسلونا و سویا را به تعویق اندازد. در 8 ژانویه 2018 کوتینیو که رهبر خط میانی تیم بود، به بهانه بردن لیگ قهرمانان اروپا از این تیم جدا شد و با مبلغ 105 میلیون پوند بارسلونا پیوست. بازیکنان زیر بیش از ده بازی رقابتی برای تیم اول انجام داده اند. بازیکنان رئال مادرید با پیشنهاد کاهش 25 درصد دستمزدها مخالفت کردند. بهب هانه بدهی سنگین باشگاه های استقلال و پرسپولیس ، نحوه عملکرد باشگاههای بزرگ از جمله رئال مادرید و یوونتوس در قبال بدهیهای سنگین را مورد بررسی قرار داده ایم. باشگاه فوتبال سویا از جمله باشگاههایی است که همواره بازیکنان صاحب نام و مطرحی را در ترکیب خود داشتهاست که بسیاری از آنان از آکادمی خود باشگاه سر برآوردهاند.

دیدگاهتان را بنویسید