باشگاه فوتبال رئال مادرید

اما پس از آن بارها گنجایش ورزشگاه کمتر از قبل می شد (آخرین بازی که این اتفاق افتاد، در سال 1998 بود که یوفا اعلام کرد تمام هواداران تیم باید بر روی صندلی نشسته باشند). در مجموع، از ۱۶۲ مسابقه بین دو تیم در لیگ برگزار شده که رئالیها به ۶۸ برد، ۶۸ شکست و ۳۱ تساوی دست پیدا کردهاند. در ژوئن ۲۰۰۹ باشگاه رکورد گرانقیمتترین خرید تاریخ فوتبال که در اختیار خودش بود را شکست. ۲۲ فوریه ۲۰۰۷. بایگانیشده از اصلی در ۱۱ فوریه ۲۰۰۹. وی در وعده های انتخاباتیش، قول برطرف کردن بدهی های سنگین باشگاه، افزایش امکانات و مدرن کردن باشگاه را داده بود هرچند که وعده اصلی وی، امضای قرارداد با لوئیز فیگو، ستاره آن زمان بارسلونا بود. وی ابتدا کاکا را از تیم میلان خرید و پس از آن کریستیانو رونالدو را از منچستر یونایتد با رقم 96 میلیون یورو خریداری کرد که یک رکورد تاریخیست.

فروش زمینهای تیم، باعث شد تا پرز بتواند بدهیهای تیم (حدود ۲۷۰ میلیون یورو) را پرداخت کند و بتواند بازیکنان بزرگ را به تیم بیاورد که خود اینکار نیز باعث تبلیغات بزرگ برای تیم شد. رئالی ها اولین لیگ خود را در فصل 31-1932 کسب کردند و سال بعد نیز این عنوان را کسب کردند تا اولین تیمی باشند که این جام را دو سال پیاپی کسب می کنند. در ژوئن 2009 و پس از 2 سال ناکامی تیم و برکناری کالدرون، پرز مجدداً به عنوان مدیر باشگاه انتخاب شد. ] اولین حامی مالی تیم، شرکت «زانوسی» بود که از سال ۱۹۸۲ تا ۱۹۸۵ حامی مالی تیم بود. دیلویت بزرگترین شرکت خدمات حرفهای در جهان در سال ۲۰۱۸ رئال مادرید را با درآمد ثبت شده ۴۰۱ میلیون یورو به عنوان باارزشترین باشگاه فوتبال جهان معرفی کردهاست. رئال مادرید در فصل ۲۰۱۲ در لیگ قهرمانان اروپا در مرحله نیمه نهایی در مقابل تیم دورتموند شکست خورد و از راهیابی به فینال بازماند. کهکشانی ها توانستند اتلتیکومادرید را در فینال لیگ قهرمانان اروپا فصل 2013/14 با نتیجه 4 بر یک شکست دهند تا طلسم طولانی مدت قوهای سفید پایتخت اسپانیا برای رسیدن به دسیما (دهمین قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا) شکسته شود.

او طی دوران به یاد ماندنی اش در باشگاه سه عنوان قهرمانی اروپا و پنج قهرمانی لالیگا به دست آورد. پس از آن و در سال 1943 که سانتیاگو برنابئو به عنوان مدیر باشگاه انتخاب شد، تغییری در استادیوم تیم ایجاد شد. شهرآورد مادرید میان دو تیم پرطرفدار مادرید در اسپانیا، باشگاه فوتبال رئال مادرید و اتلتیکو مادرید انجام میگیرد. در سال 1941 و دو سال بعد از جنگ های داخلی، مجدداً کلمه رئال به نام باشگاه اضافه شد و تاج پادشاهی نیز به بالای آرم باشگاه افزوده شد. رئالی ها موفق شدند فصل بعد نیز 31مین قهرمانی خود را در لالیگا کسب کنند که این برای اولین بار در طی 18 سال گذشته بود که دو سال پیاپی این جام را کسب کردند. آنها دارای رکورد ۳۴ بار قهرمانی در لالیگا، ۱۹ قهرمانی در کوپادلری (جام حذفی)، ۱۰ سوپرکاپ اسپانیا، ۱۳ قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا، ۲ جام یوفا، ۴ سوپرکاپ اروپا و ۴ قهرمانی در جام باشگاههای جهان هستند. گل ۱ و گل ۲: زندگی در رؤیا، دو فیلم معتبر سینما بودهاست که با حمایت یوفا با حضور ستارگان فوتبال جهان ساخته شد.

] از فصل ۰۳-۲۰۰۲ به بعد که رئال موفق شد با ۴ گل حریف را شکست دهد، تا به الان، ۱۸ بازیست که هنوز اتلتیکو موفق به شکست رئال نشده. اولین فوتبالیست سبک ‘توتال فوتبال’ که با استعداد خود یک دهه برای رئال مادرید درخشید. او از نعمت پای راست فوق العاده ای برخوردار بود و در نبرد های تک به تک فوق العاده تحسین برانگیز بود، میشل برنابئو را با کیفیت خود و ارسال های استثنایی فتح کرد. از همان ابتدا، لباس خانگی رئالی ها، یکدست سفید بود هرچند که یک خط تیره از وسط آن می گذشت (این خط بعدها از لباس حذف شد اما در آرم باشگاه باقی ماند). رئال مادرید تی-وی یا همان تلویزیون رئال مادرید (به انگلیسی: Realmadrid TV) یک شبکه تلویزیونی دیجیتالی است که توسط رئال مادرید راهاندازی شدهاست. نام مستعار او ‘ال دیوینو’ بود و 6 فصل فوق العاده را همراه رئال مادرید سپری کرد.

دیدگاهتان را بنویسید