باشگاه فوتبال رئال مادرید

از ژوئیه ۲۰۰۵ تا مهٔ ۲۰۰۶، با اضافه شدن جایگاههای شمال غربی و شمال شرقی، ۸٬۰۰۰ نفر دیگر به ظرفیت ورزشگاه افزوده شد. پنج روز بعد از قهرمانی سوم، در ۳۱ مهٔ ۲۰۱۸، زیدان در نشست خبری اعلام کرد که باشگاه نیاز به تغییر دارد و کنارهگیری خودش از سمت سرمربیگری این تیم را اعلام کرد. شاگردان زیدان در صورت برد در این بازی قهرمانی خود در لالیگا را یک هفته مانده به اتمام بازی ها مسجل می کنند. آخرین بار در سال 2001 تغییرات کوچکی در لوگوی باشگاه صورت گرفت که در آن رنگهای کرم و بفنش در آخرین لوگو به رنگ آبی و زرد درآمدند. تیم رئال مادرید از سال 1902 فعالیت خود را آغاز کرد و از آن زمان تا کنون لوگوی این تیم دستخوش تغییرات اندکی شده است؛ البته، لوگوی فعلی باشگاه به لوگویی که در سال 1908 طراحی شد، بسیار نزدیک است. به گزارش خبرنگار دنیای ورزش گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، جدایی سرخیو راموس از تیم فوتبال رئال مادرید بار دیگر بحث در مورد شیوه برخورد این باشگاه با اسطورههای خود را برانگیخت. بعد از ابلاغ گزارش تیلور، ظرفیت الدترافورد به ۴۴٬۰۰۰ نفر کاهش پیدا کرد. در آن دوران بوندسلیگا ظرفیت ورزشگاه چهل و چهار هزار تماشاگر بود که طی بارها به این مقدار رسیدهبود، ولی در نهایت به ۲۱٫۲۷۲ نفر کاهش پیدا کرد.

این بازیکن مکزیکی در طول دوران حضور در برنابئو 5 عنوان قهرمانی لالیگا، یک کوپا دل ری، سه سوپرکاپ و یک قهرمانی جام یوفا کسب کرد. دوران شکوفایی بایرن در دوران فرانز بکن بایر در دهه ۱۹۷۰ شروع شد. این دیدار با نتیجه یک بر صفر به نفع تیم فوتبال بایرن مونیخ به اتمام رسید. ] در همان مسابقات، منچستر یونایتد با نتیجه ۱۰ بر صفر باشگاه بلژیکی اندرلشت را شکست داد. این اتفاق ۱۰ سال پس از حادثه مونیخ رخ داد. بعد از پایان هفتهٔ هفدهم فصل ۱۹-۲۰۱۸، تیم مورینیو با ۱۹ امتیاز کمتر از تیم صدرنشین و ۱۱ امتیاز فاصله از تیم چهارم جدول، در ردهٔ ششم قرار داشت؛ این بدترین شروع تاریخ باشگاه در لیگ برتر بود. این لیگ قرار بود به یک مسابقات ۲۰ تیمی تبدیل و جایگزین لیگ قهرمانان اروپا شود. همچنین در نوامبر1947 در بازی برابر اتلتیکو مادرید، رئالی ها به نخستین تیم اسپانیایی تبدیل شدند که لباسشان دارای شماره شد.

این باشگاه محبوب و پرطرفدار اسپانیایی به منظور ایجاد مرکز توسعه و استعدادیابی در خاور میانه با گروه مهام در راستای ایفاد مسئولیت اجتماعی و انجام امور عام المنفعه و فرهنگی، ورزشی قرارداد بلندمدت منعقد نموده است. وی اضافه کرد: در ادامه این بازدید مقرر شد که هر ۲ طرف بررسی های خود را انجام تا در صورت مثبت بودن روند مذاکرات و بررسی های امروز، جلسه دیگری با هدف نهایی شدن و عقد قرارداد برگزار شود. اگر سرمربی از کار برکنار شود یا استعفاء دهد، شخصی به عنوان مربی موقت میتواند حتی در صورت نداشتن مدرک سرمربیگری لازم، تا سقف ۱۲ هفته (سه ماه)، به عنوان سرمربی باشگاه فعالیت کند. همچنین حداکثر تیمهایی که از یک فدراسیون میتواند در لیگ قهرمانان حضور داشته باشد، به پنج افزایش یافت. در پایان فصل ۹۹-۱۹۹۸، جایگاههای شرقی و غربی نیز بازسازی شد و ظرفیت ورزشگاه به ۶۷٬۰۰۰ نفر افزایش یافت. در سال ۱۹۹۵، جایگاه شمالی ورزشگاه، بازسازی شد و ظرفیت ورزشگاه به ۵۵٬۰۰۰ نفر افزایش یافت.

] گیبسون در سال ۱۹۴۸، کار ادارهٔ باشگاه را به پسرش آلن، واگذار کرد. ] باشگاه، زمین ورزشگاه را به قیمت ۶۰٬۰۰۰ پوند خرید. وی ۴۰٬۰۰۰ پوند در باشگاه سرمایهگذاری کرد، ۵۴٪ سهام کل باشگاه را تصاحب کرد و در سال ۱۹۵۴، مدیر باشگاه شد. ] چند سال بعد، بین سرمربی باشگاه سر الکس فرگوسن و مدیران آن یعنی جان مگنیر و جان پاتریک مککانوس (که تا آن زمان بیشتر سهام باشگاه را تصاحب کرده بودند) جنگ قدرت درگرفت. یک سیستم صعود و سقوط بین لیگ برتر و چمپیونشیپ وجود دارد. رئالیها با وجود خریدن بازیکنانی چون رونالدو، کاکا و آلونسو، نتوانستند زیر نظر مانوئل پلگرینی، جامی را کسب کنند و پرز وی را برکنار کرد. ورزشگاهی با گنجایش بیش از ۲۲ هزار هوادار تیم که اولین قهرمانی رئالیها در لیگ نیز در آن به ثبت رسید. تیم ملی فوتبال کشورمان که برای دیدار با عراق راهی دوحه قطر شده، در یکی از کمپهای تمرینی جام جهانی ۲۰۲۲ تمرینات خود را پشت سر میگذارد.

دیدگاهتان را بنویسید