باشگاه فوتبال رئال مادرید کاستیا

سویا از بزرگترین و مشهورترین باشگاههایی است که در لیگ سطح اول فوتبال کشور اسپانیا، موسوم به لالیگا بازی میکند. قبل از آغاز رقابتهای کشوری فوتبال در اسپانیا، باشگاه فوتبال سویا موفق به کسب ۱۷ قهرمانی در سطح آندلس و نیز دو بار قهرمانی در منطقهٔ سویا شده است. مهاجم ملی پوش و ایرانی زنیت روسیه از مدت ها قبل توجه تیم لالیگایی را به خود جلب کرده است. در اولین مسابقات پس از جنگ، باشگاه قهرمان کشور تبدیل شد. آنها توانسته بودند در نوزده دوره از مسابقات قهرمانی اندلس که طی سالهای ۱۹۱۷ تا ۱۹۴۰ برگزار می شد ، در شانزده دوره به قهرمانی برسند. اما موفق به شکستن به نخبگان از اسپانیایی آنها را فقط در 1933-1934 سال است. باشگاه فوتبال “سویل” موفق به کسب کوپا دل ری، و “بتیس” قهرمان از کشور بود. و بعد از مدتی، در 1939-1940، این تیم نایب قهرمان کشور شد. بنیانگذاری باشگاه فوتبال لیورپول و 5 عنوان قهرمانی در لیگ دسته اول از مهمترین رویدادهای این دوره از تاریخ باشگاه لیورپول هستند.

شروع با 1916-1917 سال، او برنده جام اندلس، و در سال 1929 در مجموع در دسته دوم برنده است. در پایان هر فصل سه تیمِ قرارگرفته در ته جدول به دسته دوم سقوط کرده و با سه تیم برتر دستهٔ دوم جایگزین میشوند. پریمِرا دیویژن یا لالیگا که با نام تجاری لالیگا سانتاندر نیز شناخته میشود، دستهٔ برتر لیگ حرفهای فوتبال اسپانیا است. ] که به شکل ساده اتلتیکو مادرید ، اتلتیکو و یا اتلتی نامیده میشود، باشگاه فوتبال حرفهای در شهر مادرید اسپانیا است که در لا لیگا که بالاترین سطح از فوتبال در اسپانیا بهشمار میرود، رقابت میکند. لالیگا یکی از مهمترین لیگهای فوتبال دنیاست و هماکنون در کنار لیگ برتر فوتبال انگلستان و بوندسلیگای آلمان و سری آ ایتالیا و لوشامپیونه فرانسه در بالاترین سطح فوتبال اروپا قرار دارد. اما این سری از موفقیت های به پایان نرسید. جدیدترین آمارها از پردرآمدترین باشگاه های فوتبال جهان : منچستریونایتد جایگاه پردرآمدترین باشگاه فوتبال جهان را از باشگاه اسپانیایی رئال مادرید باز پس گرفته است.

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام : در این کلیپ برای شما برترین گل های باشگاه فوتبال رئال مادرید در شهر منچستر در رقابت با منچستریونایتد و منچسترسیتی را آماده کرده ایم. ازی فوتبال در اواخر قرن ۱۹ میلادی و به واسطهٔ شرکتهای بریتانیایی به شهر سویل راه یافت و مهندسان و کارگران بریتانیایی در اوقات فراغت به فوتبال بازی کردن میپرداختند. باشگاه فوتبال سویا در ۲۵ ژانویه سال ۱۸۹۰ میلادی توسط فردی اسکاتلندی به نام ادوارد فراک هرسن جانسن تأسیس گردید که نخستین رئیس این باشگاه نیز بود. ↑ García, Javier (۳۱ ژانویه ۲۰۰۰). ↑ “Julen Lopetegui: Real Madrid name Spain manager as new head coach”. «Real Madrid and Bwin sign sponsorship agreement». ↑ “Brands halted sponsorship talks with Premier League clubs over Super League”. ↑ «Champions League Final opening ceremony». ↑ “The fastest goal in the UEFA Champions League”. ↑ “UEFA Cup Winners’ Cup”. ↑ Karel Stokkerman, Osvaldo José Gorgazzi (۲۳ نوامبر ۲۰۰۶).

سویا تحت هدایت و رهبری او، در دو سال پیاپی ۲۰۰۶ و ۲۰۰۷ قهرمان جام یوفا در اروپا شد. در دهه ۱۹۳۰ و ۱۹۴۰ و دو دههٔ اخیر لالیگا قهرمانان دیگری را نیز به خود دیده است که شامل اتلتیکو مادرید ، اتلتیک بیلبائو ، والنسیا ، سویا ، دپورتیو لاکرونیا ، رئال سوسیداد و رئال بتیس میشود. ورزشگاه تازه تاسیس دل آلپی در دهه نود شاهد درخشش ستاره های بزرگ و افتخارات زیادی بود. سویا طی سالهای ۱۹۳۵ و ۱۹۳۹ موفق شد،دو جام کوپا دل ری را به ویترین افتخارات خود اضافه کند. سالهای آینده دو جام دیگر برای سویا به ارمغان آورد. اما علیرغم این مشکلات سویا با برنده شدن در سه لیگ یوفا در سالهای ۲۰۱۴ ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ همه را شوکه کرد. مسائل و مشکلات گسترده مالی باشگاه به حدی بود که باعث سقوط سویا به سگوندا دیویژن در پایان فصل شد. نخستین بازی که در این ورزشگاه انجام شد، بین رئال مادرید و بلننسه پرتغال بود که با برتری 3-1 سفیدهای مادرید به پایان رسید. درست به مانند کاری که آنچلوتی در سال 2014 انجام داد. زمانی که جنگ داخلی، مسابقات قهرمانی، البته، انجام نشد.

دیدگاهتان را بنویسید