باشگاه فوتبال رئال مادرید در فصل ۲۲-۲۰۲۱

اما تیم در حالی که شوستر در محرومیت به سر میبرد نتوانست موفقیتهای زیادی کسب کند. به عقیده بسیاری سبک بازی پلاتینی خارق العاده بود و به تیم روحیه بسیار زیادی می داد. با وجود اختلافات شدید دو تیم رئال مادرید و بارسلونا، نقل و انتقالات زیادی بین دو تیم انجام شدهاست. در سال ۱۸۸۷، تغییرات کوچکی در ورزشگاه صورت گرفت و در سال ۱۸۹۱، باشگاه از حداقل ذخایر مالی خود برای نصب دو جایگاه جدید در ورزشگاه و اضافه شدن ۲٬۰۰۰ نفر به ظرفیت ورزشگاه استفاده کرد. در یکشنبه بارانی سال ۱۹۵۱، انبوهی از جمعیت پس از پیروزی ۲-۱ در برابر سانتاندر، ورزشگاه لس کورتس را بدون استفاده از تراموا ترک کردند که شگفتی مسئولین حکومتی را برانگیخت. در ۱۶ مه ۱۹۷۹ بارسلونا با شکست ۴-۳ فورتونا دوسلدورف در مقابل بیش از ۳۰٬۰۰۰ طرفدار بارسلونایی که برای دیدن بازی به بازل سوئیس آمده بودند، توانست برای اولین بار جام در جام اروپا فتح کند. اسپانیول در تمام طول 70 سال گذشته تنها سه بار بالاتر از بارسلونا قرار داشته و در مسابقات جام حذفی کاتالونیا تنها در سال 1957 موفق به پیروزی در برابر بارسا شدهاست. اسپانیول در تمام طول ۷۰ سال گذشته تنها سه بار بالاتر از بارسلونا قرار داشته و در مسابقات جام حذفی کاتالونیا تنها در سال ۱۹۵۷ موفق به پیروزی در برابر بارسا شدهاست.

در سال 1947 بود که مدیر باشگاه، تصمیم گرفت تا به پیراهن های بازیکنان، دکمه اضافه کند و آرم باشگاه را، روی سینه سمت چپ بازیکنان اضافه کرد (چیزی که تاکنون نیز تغییر نکرده است). از آنجایی که مردم کاتالونیا اسپانیول را به عنوان نمایندهای از مادرید میدیدند، رقابتها جدیتر شد. همچنین ۴ بازیکن دیگر هستند که بیش از ۲۰۰ گل برای رئال به ثمر رساندند. حضور این بازیکن در کنار ستارگانی همچون دیوید ژینولا و ژورکائف، پی.اس. بعدها اسپانیول در کنار فاشیستها از گروههای حامی فالانژ که میخواستند به جنگ داخلی بپیوندند حمایت میکرد. درست است که تیم سلطنتی اسپانیا در تمام ادوار جزء تیمهای نامی بوده است. در مدت دیکتاتوری پریمو ده ریورا و بخصوص فرانسیسکو فرانکو (1939-1975) تمامی فرهنگهای محلی مورد سرکوب قرار گرفتند و تمام زبانهای رایج در اسپانیا جز کاستیلایی ممنوع اعلام شدند. ] علیرغم فشارهای سیاسی آن زمان، بارسلونا در ده ۱۹۴۰ و ۱۹۵۰ توانست موفقیتهای قابل توجهی را کسب کند. اسپانیول در فصل 2009-2008 با کسب پیروزی 2-1 در مقابل بارسا تنها تیمی است که توانسته سه بار در یک فصل بارسلونا را در نیوکمپ شکست بدهد. در 1918 که بحث خودمختاری مطرح شده بود اسپانیول شروع به مخالفت با آن کرد. باشگاه فوتبال بارسلونا (به اسپانیایی: Fútbol Club Barcelona) که بیشتر بارسلونا یا به صورت مخفف بارسا شناخته میشود، یک باشگاه فوتبال حرفهای اسپانیایی است که در شهر بارسلون در منطقهٔ کاتالونیای اسپانیا قرار دارد.

] یوهان کرایف در مصاحبهای با یکی از خبرگزاریهای اروپا گفت: «من بارسلونا را به رئال مادرید ترجیح دادم زیرا نمیتوانم برای تیمی بازی کنم که با فرانکو ارتباط دارد». به گزارش خبرنگار دنیای ورزش گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، تیمهای فوتبال دورتموند و بایرن مونیخ امشب در چارچوب دیدار سوپرکاپ فوتبال آلمان به مصاف هم میروند. به هرشکل ستارگان تازهای چون لوییس فیگو، پاتریک کلایورت، لوییز انریکه و ریوالدو در باشگاه ظاهر شدند و بارسا هر دو جام کوپا دل ری و لا لیگا را در سال ۱۹۹۸ بالای سر برد. همچنین در آخرین رویارویی دو تیم در سال 2002 که توسط رسانههای اسپانیا «رقابت قرن» نام گرفت، بیش از 500 میلیون نفر شاهد دیدار دو تیم بودند. وجود این اتفاقات نظم را در این باشگاه از بین برد ولی پپ قول داد که در شرایطی این باشگاه را ترک میکند که نام او سالها در باشگاه به نیکی یاد شود.

وینابلز در آغاز فصل ۱۹۸۸-۱۹۸۷ از بارسا اخراج و لوییس آراگونز جانشین او شد. در فصل ۲۰۰۶-۲۰۰۵ بارسا مجدداً قهرمان لا لیگا و سوپر جام اسپانیا شد. سرمربی آلمانی تیم فوتبال لیورپول اعتراف کرد که به هدایت یکی از تیمهای باشگاهی فوتبال اسپانیا علاقهمند است. در ۱۲ ژوئن ۲۰۱۸، باشگاه رئال اعلام کرد که جولن لوپتگی سرمربی تیم ملی اسپانیا بعد از جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ سرمربی رئال خواهد شد. اسپانیول آشکارا به عنوان یک تیم ضد بارسلونایی تأسیس شد و آنها همواره بارسا را به عنوان یک تیم بیگانه میدیدند. ] باشگاه فوتبال بارسلونا نقشی تاریخی به عنوان یک نماد ملیگرایی کاتالانها بازی کردهاست. ] اگرچه بارسلونا فصل ۲۰۰۷-۲۰۰۶ را با قدرت شروع کرد، اما در پایان بدون کسب هیچ عنوانی فصل را به پایان رساند. علاوه بر عضویت، در ژوئن 2010، به طور رسمی 1٬335 نفر در نقاط مختلف جهان در انجمن هواداران بارسا ثبت نام کردهاند. در سالهای اخیر رقابت میان دو باشگاه کمتر رنگ و بوی سیاسی داشته و باشگاه اسپانیول نیز نام رسمی و سرود باشگاه را از اسپانیایی به کاتالان ترجمه کردهاست.

بعد از آن پیراهن تیم به همان قرمز تک رنگ تغییررنگ پیدا کرد.جورابهای بازیکنان از رنگ مشکی به رنگ سفید تغییر کردو مدتی بعد جورابهای تیم به رنگ قرمز انتخاب شد. البته در آن زمان جوراب های بازیکنان، رنگ آبی داشت در حالی که اکنون به رنگ سفید است. این اعضا هزینه عضویت سالانهای را پرداخت میکنند که به آنها اجازه شرکت در انتخابات مربوط به هیئت مدیره را میدهد که ریاست این هیات مسئولیت اداره باشگاه را در اختیار دارد. نیمار در ۳ اوت ۲۰۱۷ با مبلغ ۲۲۲ میلیون یورو از بارسلونا به پاریسن ژرمن انتقال یافت و به عنوان گرانترین بازیکن تاریخ فوتبال شناخته شد. در ۱۹۹۹ ریوالدو به عنوان چهارمین بازیکن بارسلونا توانست عنوان بهترین بازیکن فوتبال سال اروپا را کسب کند. مدیر اجرایی باشگاه کارل-هاینتس رومنیگه بازیکن پیشین بایرن و تیم ملی آلمان است. اتلتیکو مادرید در نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا بایرن را (با اشتباهات عجیب داوری) شکست داد تا پپ گواردیولا با سه حذف از سه فصل حضور در لیگ قهرمانان، این باشگاه را ترک کند.

دیدگاهتان را بنویسید