باشگاه فوتبال رئال مادرید در فصل ۲۲-۲۰۲۱

خوانیتو به شکل غم انگیزی طی یک سانحه رانندگی در سال 1992 درگذشت، اما در دقیقه ‘7 تمام بازی ها هواداران رئال مادرید از او یاد می کنند. فاجعه ورزشگاه هیسل نام باشگاه را در اروپا کمی بدنام کرد چرا که در آن حادثه 39 هوادار یوونتوسی به دنبال فرار از دست هواداران لیورپولی کشته شدند. بلافاصله پس از جنگ دوم جهانی، پنجمین عنوان، و در دومین سال بعد از صعود دوباره ( در سال 1962) ، ششمین عنوان قهرمانی خود را کسب کرد. جالب توجه، پیروزی های بزرگ لیورپول بعد از صعود ( مانند سال 1906) ، یا به عبارتی بعد از آغاز به کار دوباره لیگ پس از دو جنگ جهانی است. چگونه باشگاهی که در یکی از کشورهای دارای نرخ بالای بیکاری در اروپا قرار دارد، خود را به قدرت اول در محبوبترین ورزش دنیا تبدیل کرده؟ گروه ورزشی فینوی (به انگلیسی: Fenway Sports Group) با کوته نوشت (FSG) شرکت سرمایهگذار آمریکایی است که مالکیت باشگاههای بوستون ردساکس در لیگ برتر بیسبال آمریکا و لیورپول در لیگ برتر فوتبال انگلستان را داراست. این مجموعه سرمایهگذار ورزشی علاوه بر مالکیت باشگاه بوستون رد ساکس و لیورپول، مالکیت فینوی پارک ورزشگاه اختصاصی باشگاه بوستون رد ساکس در شهر بوستون و ورزشگاه آنفیلد در شهر لیورپول را نیز داراست.

شماری زیادی از فوتبال دوستان سبک بازی سیوری را بی باکانه و درخشان خواندند. جان هولدینگ در آنفیلد رود زمینی را به اورتون اجاره داد که این باشگاه از آن به بعد در آن، بازی های خانگی اش را برگزار می کرد. در سال 1892 هولدینگ اجاره زمین را بالا برد. لیورپول اولین فصل بازی در لیگ دسته اول را با ایستادن در انتهای جدول به پایان برد و دوباره به دسته دوم صعود کرد، برخلاف اورتون که در آن فصل، نایب قهرمان لیگ شد. اولین رویارویی با اورتون نیز پس از صعود لیورپول از دسته سوم به یکم در دو سال بعد اتفاق افتاد. باشگاه فوتبال رئال مادرید که موفق تیم تاریخ فوتبال اسپانیا و همچنین لیگ قهرمانان اروپا است ، در فصل ۲۰۲۲-۲۰۲۱ در لیگ اسپانیا ، جام حذفی و لیگ قهرمانان اروپا حضور دارد و به رقابت با حریفان می پردازد. ] در ۱۷ سپتامبر ۲۰۱۷، متروپولیتانوی بازسازی شده اولین مسابقه خود را در لا لیگا ۱۸-۲۰۱۷ مقابل مالاگا پذیرایی کرد، که در آن بازی پادشاه فیلیپه ششم نیز حضور داشت. باشگاه فوتبال لیورپول، باشگاه فوتبال حرفه ای است که در لیگ برتر کشورانگلستان حضور دارد و بیش از هر باشگاه دیگر انگلیسی افتخارات کسب کرده است.

باشگاه منچستر یونایتد به خاطر تورهای تابستانی خود و سفر به نقاط مختلف جهان در تعطیلات، محبوبیت ویژهای در نزد مردم جهان دارد. لیورپول پایگاه هواداری بزرگ و وسیعی در سراسر جهان دارد که در مقابل چند باشگاه دیگر رقابت قدیمی دارد. لیورپول شدیدترین رقابت ها را با باشگاههای فوتبال منچستر یونایتد و اورتون، که معمولاً با این تیم دربی مرزی ساید را برگزار می کند، دارد. تمرد بازیکنان از نونیز در رویدادی که به هسپریا موتینی شهرت دارد در همین فصل رخ داد و این فصل با پیروزی 1-0 در مقابل رئال سوسیداد در فینال کوپا دل ری به پایان رسید. کار ساخت ورزشگاه نیوکمپ در سال ۱۹۵۷ به پایان رسید و این بدین معنا بود که باشگاه مقداری پول برای خرید بازیکنان جدید داشت. لیورپول از آن پس جای خود را در این لیگ تثبیت کرد و توانست در سال 1901 برای اولین مرتبه قهرمان انگلیس شود. باشگاه فوتبال لیورپول برای نخستین بار در فصل ۱۹۰۰-۱۹۰۱ موفق به کسب مقام قهرمانی در لیگ دسته اول انگلیس شد.

منچستر یونایتد نخستین باشگاه انگلیسی بود که سهامش در سال ۱۹۹۱، در بورس اوراق بهادار لندن، به فروش گذاشته شد. آناهیتا زمانیان نخستین بازی خود را ۲۳ آوریل ۲۰۱۶ میلادی و وقتی تنها ۱۸ سال داشت، برای گوتهبورگ مقابل اوربرو انجام داد. لیورپول در رقابتی تنگاتنگ با منچستر سیتی که با آن هم امتیاز بود، این تیم را پشت سر گذاشت و یک بار دیگر به دسته اول راه یافت. این باشگاه در سال 1892 تأسیس گردید و به سرعت در فوتبال انگلستان به تیم قدرتمندی بدل شد که بین سال های 1900 و 1947 ، پنج بار قهرمان لیگ شد. طی 30 سال گذشته لیورپول یکی از موفق ترین باشگاه های فوتبال در سطح انگلستان و اروپا بوده است. پس از این قهرمانی لیورپول موفق به کسب هفده عنوان دیگر قهرمانی در لیگ انگلیس، هفت عنوان در جام حذفی و هشت عنوان در لیگ کاپ شد. اشتوتگارت با فتح جام حذفی ۱۹۹۷، یک رقیب واقعی برای بایرن شد.

دیدگاهتان را بنویسید