باشگاه فوتبال رئالمادرید · دارالترجمه اسپانیایی کتیبه

در سال ۲۰۱۰ مجله فوربز اعلام کرد باشگاه بارسلونا در حدود ۷۵۲ ملیون یورو ثروت دارد و جایگاه چهارم میان باشگاه های فوتبال پس از منچستر یونایتد، رئال مادرید و آرسنال را کسب کرد. طبق اعلام مجله دلویت در سال ۲۰۲۰ نیز بارسلونا با تقریبا ۸۴۱ ملیون یورو درامد، پر درامدترین باشگاه اروپاست. پس از مدتی در سال ۲۰۱۱ با عقد قراردادی به مبلغ ۱۵۰ ملیون یورو با بنیاد قطر، این تیم بالاخره به عدم پذیرش اسپانسر برای لباسش پایان داد. بلکه تیم های فوتبال آمریکایی، بیس بال و بسکتبال رده های نخست را از آن خود کردند تا نوبت به تیم های فوتبال برسد. از سال 1994 تا 1996، پیراهن دوم تیم آبی و سفید رنگ بود. باشگاه فوتبال منچستر یونایتد (به انگلیسی: Manchester United Football Club) یکی از باشگاههای حرفهای فوتبال در لیگ برتر فوتبال انگلستان است. ↑ “Manchester United reveal refinancing plans”. ↑ “United against teams from Mexico”.

↑ “Manuel Neuer ist Fußballer des Jahres” (به German). از ژوئیه ۲۰۰۵ تا مهٔ ۲۰۰۶، با اضافه شدن جایگاههای شمال غربی و شمال شرقی، ۸٬۰۰۰ نفر دیگر به ظرفیت ورزشگاه افزوده شد. این ورزشگاه در مرکز شهر مادرید قرار دارد و از سال ۱۹۴۷، ورزشگاه اختصاصی این تیم نام گرفت.ورزشگاه سانتیاگو برنابئو تا کنون ۴ بار و در سالهای ۱۹۵۷، ۱۹۶۹، ۱۹۸۰ و ۲۰۱۰۰، میزبان فینال لیگ قهرمانان اروپا بودهاست. به دلیل کافی نبودن امکانات آنجا از نظر مسئولین باشگاه، پس از رسیدن جمعیت هواداران به ۲۰ هزار نفر در سال ۱۹۲۲ و با کمک های مالی هواداران توانستند به ورزشگاه بزرگتری به نام لس کورتس نقل مکان کنند. در ۱۴ مارس ۱۹۰۹ ، بارسلونا به ورزشگاه اینداستریا نقل مکان کرد. رئال مادرید در تاریخ 6 مارس 1902 تاسیس شد و تابه امروز با قدرت فعالیت کرده است. بارسلونا و رئال مادرید رقابت دیرینه ای با هم دارند و الکلاسیکو مسابقه ای است که بین این دو تیم برگزار میشود. لوگو برای تمام شرکتها و سازمانها اهمیت زیادی دارد و حتی در دنیای فوتبال هم لوگو نشاندهنده ی هویت و قدمت تیم و باشگاه است. در دوران گمپر تیم فوتبال بارسلونا وارد اولین عصر طلایی خود شد و یازده بار در مسابقات فوتبال کاتالونیا و شش بار در کوپا دل ری و چهار بار در کوپا دی پیرنه قهرمان شد.

نتایج حاصل از مسابقات ملی و منطقه ای این تیم، در مسابقه هایی مانند فوتبال کاتالونیا و کوپا دل ری رضایت بخش بود. این باشگاه در سال 1960(61 سال قبل) در ارلینگتون تگزاس تاسیس شد که تا به امروز فعالیت کرده و به چنین حدی از ثروت رسیده است. ظرفیت ورزشگاه لس کورتس نیز به حداکثر رسیده بود اما افتخار آفرینی های بارسلونا موجب افزایش هواداران این تیم می شد و مسئولین با کمک هواداران به ساخت ورزشگاه نیوکمپ پرداختند. او در مدت زمانی حدودا ۲۵ ساله تلاش های بسیاری برای پیشرفت بارسلونا کرد و مهم ترین دست آورد او، بدست اوردن ورزشگاه اختصاصی برای بارسلونا بود. این اتفاق شروعی برای تبدیل شدن به عنوان یکی از مهم ترین نمادهای کاتالونیا بود و بسیاری از طرفداران به دلیل جایگاه اجتماعی از آن حمایت می کردند. کهکشانی ها با دراختیار داشتن ثروتی بالغ بر 4.75 میلیارد دلار در این جایگاه قرار دارد.

مطابق آنچه این نشریه معتبر اعلام کرد، تیم فوتبال آمریکایی دالاس کابوی با داشتن سرمایه ایی 5.7 میلیارد دلاری، ثروتمند ترین تیم باشگاهی ورزشی در سطح جهان شناخته شده است. افتخارات باشگاه بارسلونا شامل مسابقات داخلی، اروپایی و جهانی است و به عنوان اصلی ترین رقیب رئال مادرید شناخته می شود. یک مزیت دیگر این ساختار نیز حضور پررنگ طرفداران باشگاه (به عنوان اعضای e. اولین قدم ها برای تاسیس این باشگاه در ۲۲ اکتبر سال ۱۸۹۹ با اعلام تمایل هانس گمپر در روزنامه لوس دپورتس، برای تاسیس یک باشگاه فوتبال برداشته شد. سال ۱۹۰۸ درحالی که باشگاه وضعیت مالی نامناسبی داشت، خوان گمپر به عنوان ریاست باشگاه برگزیده شد و تا سال ۱۹۲۵ در پنج دوره متفاوت این مسئولیت را بر عهده داشت. اولین لوگوی بارسا شامل تاجی در بالای تصویر به یاد تاج و تخت آراگون همراه خفاشی به عنوان نماد شاه جیمز بود که با دو شاخه از درخت برگ بو و درخت نخل احاطه شده بود.

طبق معروف ترین نظریه، رنگ های آبی و قرمز در پیراهن بارسلونا که اولین بار سال ۱۹۰۰ استفاده شد، با الهام گیری گمپر از تیم قبلی اش یعنی بازل صورت گرفته است. اما در قاره اروپا بارسلونا محبوب ترین تیم فوتبال است و بیش از ۱۷۰ هزار نفر عضو تا سال ۲۰۰۹ داشته است. همچنین درآمدهای روز بازی بایرن (کمتر از 20 درصد از کل درآمد سالانه باشگاه) نسبت به دیگر رقبای بزرگش بسیار کمتر است. باشگاه بارسلونا با درآمد ۳۶۶ میلیون یورو، دومین باشگاه ثروتمند جهان است. باشگاه بارسلونا دومین باشگاه ثروتمند جهان اسـت. باشگاه بارسلونا درلایگای اسپانیا جزو سه تیمی اسـت کـه هرگز بـه دسته پایین تر سقوط نکرده اسـت. سه سال بعد یعنی در ۱۹۰۲ باشگاه بارسلونا اولین جام خود، کوپا ماکایا را بالای سر برد و در مسابقات کوپا دل ری نیز تا مرحله فینال رفت اما مقابل بیزکایا ۲ بر ۱ مغلوب شد. ۱۶ و حذف در مقابل سه تیم اسپانیا رئال مادرید، باشگاه فوتبال بارسلونا و اتلتیکو مادرید، هر سه در مرحلهٔ نیمه نهاییلیگ قهرمانان اروپا قهرمانی او در بوندسلیگا آمار او در این لیگ را خوب توصیف کرد. این تیم در ۲۴ اوت ۱۹۲۶ تاسیس شده است و در اسپانیا افتخارات بسیاری از جمله قهرمانی بیش از ۱۶ لیگ و ۲۲ جام حذفی آفریده است.

دیدگاهتان را بنویسید