باشگاه فوتبال رئالمادرید · دارالترجمه اسپانیایی کتیبه

مسابقهٔ گفته شده جمعیت هفتاد و نه هزار نفری را به خود جلب کرد. بعد از آن تیم به مدت یکسال به ورزشگاه ۸ هزار نفری Ciudad Lineal رفت. بعد از آن در سال ۲۰۰۲، باشگاه با شرکت زیمنس قرار داد بست. در ژوئن 2009 باشگاه رکورد گران قیمت ترین خرید تاریخ فوتبال -که در اختیار خودش بود- را شکست. رکورد حضور در این ورزشگاه در بازی مربوط به فصل ۱۹۶۱-۶۲ میلادی در بازی خانگی بایرن با نورنبرگ با پنجاه هزار تماشاگر گزارش شدهاست. دوران حضور او در رئال مادرید بین سال های 1930 تا 1936 بود. پس از کسب نتایج ضعیف توسط بنیتز، فلورنتینو پرز تصمیم گرفت تا زیدان را به عنوان سرمربی جدید کهکشان های انتخاب کند. در سال ۱۹۵۳، وی تصمیم گرفت تا سیاست جدیدی به کار ببرد و بازیکنان بزرگ را به تیم بیاورد که اولین اقدامش، خرید آلفردو دی استفانو بود. این شرکت اسپانسر رسمی بایرن مونیخ است و بازیکنان بایرن در جشنهای پیروزی از این آبجو استفاده میکنند. تلویزیون رئال مادرید، مصاحبههای اختصاصی با بازیکنان و دیگر عوامل رئال مادرید، بازیهای لالیگا، بازیهای مستقیم و بازیهای قدیمی باشگاه به اضافه اخبار فوتبال و دیگر برنامهها را برای هواداران رئال مادرید پخش میکند.

از دلایل مهم و قدیمی دشمنی هواداران بارسلونا با تیم رئال مادرید میتوان به پیوستن «آلفردو دیاستفانو» در سال 1950 به تیم قوهای سفید اشاره کرد که جزء عوامل اصلی موفقیت تیم رئال مادرید در آن زمان به حساب میآمد. اولین بازی انجام شده در آن نیز بین رئال مادرید و Stade de Reims برگزار شد که یادآور فینال جام اروپایی در سال 1956 بود. اما پس از آن بارها گنجایش ورزشگاه کمتر از قبل میشد (آخرین بازی که این اتفاق افتاد، در سال ۱۹۹۸ بود که یوفا اعلام کرد تمام هواداران تیم باید بر روی صندلی نشسته باشند). با این حال فدراسیون فوتبال اسپانیا یک روز پیش از شروع رقابتهای جام جهانی، لوپتگی را از سرمربیگری تیم ملی اسپانیا برکنار کرد و دلیل آن را مطلع نشدن از مذاکره با باشگاه رئال مادرید عنوان کرد. این دیدار به هیجان انگیزترین رودررویی تیمها در مقابل هم شهرت دارد، زیرا هواداران زیادی برای شروع این بازی از ماهها قبل لحظه شماری میکنند و رکورد بیشترین تماشاچی را در مسابقات فوتبال اروپا به خود اختصاص داده است. رکورد بیشترین گل زده نیز در اختیار کریستیانو رونالدو است.

همچنین این تیم با بازی زیبایی که از خود مقابل سویا در سال 2017، رکورد شکستناپذیری تیم خود را به 40 بازی رساند و رکورد قبلی اسپانیا که 39 بازی بود را از حریف خود یعنی تیم بارسلونا پس گرفت. در دیدستان هم ببینید خبر خوش برای کاربران پارس فوتبال: مشاهده هرگونه محتوایی اعم از خبر ، عکس و ویدئو برای کاربران پارس فوتبال نیم بها خواهد بود. اما کاپلو یک فصل بیشتر مربی رئالیها نبود و در انتهای فصل این تیم را برای پیوستن به تیم ملی انگلیس ترک کرد. رئالیها در طی تاریخ خود، حتی یک بار هم از لیگ اول اسپانیا (لالیگا) خارج نشدند و همیشه در این لیگ حضور داشتند. رئال مادرید در تاریخ خود، حتی یک بار هم از لالیگا به دسته پایین تر سقوط نکرده و همیشه در این لیگ حضور داشتند. در اوایل دوره فرانکو، این اتلتیکوییها بودند که تیم محبوب بودند که در نیروی هوایی حضور داشتند اما سرانجام فرانکو به سمت رئال رفت و اختلافات دو تیم زیاد شد.

این رقابت از گذشته تا به امروز ریشه در اختلافات دو منطقه کاتالونیا و کاستیا دارد. دو برند اسپانیایی رئال مادرید و بارسلونا با ارزشترین و قویترین برندهای سراسر جهان هستند. مدتی بعد، در 6 مارس 1902 پس از آن که هیئت مدیره جدید باشگاه، «خوآن پادروس» را به عنوان اولین رئیس رسمی باشگاه انتخاب کردند، تیم فوتبال مادرید رسماً تاسیس شد. باشگاه رئال مادرید همچون فصل گذشته و برای یازدهمین بار عنوان پردرآمدترین باشگاه فوتبال دنیا را از آن خود کرد. از نظر درآمد، رئال مادرید با ۴۷۰ میلیون یورو درآمد درسال ۲۰۱۱ در صدر تیمهای باشگاهی دنیا قرار دارد و با ارزشی معادل ۹۵۰ میلیون یورو، تا سال ۲۰۰۸، دومین تیم پرارزش دنیا بود. به گفتهٔ مانوئل واسکس مونتالبان، پیوستن به بارسلونا بهترین راه برای کاتالانها بود تا هویت خود را نشان دهند، این راه نسبت به پیوستن به جنبشهای ضد فرانکو کم هزینهتر بود و امکان ابراز مخالفت را به آنها میداد. پیروزیهای پرگل و پیاپی این تیم ندای یک فصل خوب را میداد که در اواخر فصل این گونه نشد. در طی سالهای گذشته نیز رقابت دو تیم کاملاً یک طرفه بودهاست. دو تیم اولین دیدار خود را در ۲۱ فوریه ۱۹۲۹ در مقابل هم برگزار کردند که با برتری ۲-۱ رئال مادرید به پایان رسید.

دیدگاهتان را بنویسید