باشگاه فوتبال رئالمادرید · دارالترجمه اسپانیایی کتیبه

] )، معمولا به عنوان پاریس سن ژرمن ، پاری سن ژرمن ، پاریس یا پاریس SG ، حرفه ای است فوتبال باشگاه مستقر در پاریس ، فرانسه. به گزارش ایسنا، در چنین روزی، ۱۸ ژانویه ۲۰۰۱ رونالدینیو فوق ستاره سابق فوتبال جهان به تیم پاری سن ژرمن فرانسه پیوست. میزبانی مسابقات جهانی دو و میدانی سرانجام به آتن اعطا شد و این ورزشگاه در دهه اول وجود خود برای برگزاری رویدادهای کوچک ورزشی و فرهنگی استفاده میشد. ] برگزار میکند. فرایند ساخت این ورزشگاه با هدف کسب میزبانی مسابقات جهانی دو و میدانی ۱۹۹۷ بر اساس طرحی از استودیوی معماری کروز و اورتیز از سال ۱۹۹۰ آغاز شد و در سال ۱۹۹۳ به پایان رسید. ] با دو گلی که در نیمه نخست از وقتهای معمول زده شد به تساوی ۱-۱ رسید. ستاره بیانکونری که در سال 1961 توپ طلا کسب کرده بود، پس از بازنشستگی از سوی خانواده آنیلی مقام ریاست این باشگاه را به عهده گرفت.

در این میان دیگو فورلان به حمایت از مربی سابق خود برآمد و گفت: «اخراج خاویر راحتترین کار بود، اما او دلیل مشکلات ما نبود. ] به دلیل خساراتی که در طول جنگ داخلی به متروپولیتانو وارد آمد، تا زمان بازسازی آن، ورزشگاه چامارتین از ۱۹۳۹ تا ۱۹۴۰ و کمپو دِ وایکاس در فاصله سالهای ۱۹۴۰ تا ۱۹۴۳ میزبان بازیهای خانگی اتلتیکو شدند. ] و اتلتیکو تا بازسازی کامل آن به ورزشگاه چارمارتین و سپس به کمپو دِ وایکاس نقل مکان کرد. اتلتیکو بار دیگر و در فصل ۱۶-۲۰۱۵ خود را به فینال رساند و بار دیگر رئال مادرید را سد قهرمانی خود دید. اتلتیکو در این زمین خاکی اولین عنوان رسمی خود را بدست آورد. در اکتبر ۲۰۱۸، اتلتیکو مادرید اولین آکادمی خود را در پاکستان تاسیس کرد که در شهر لاهور مستقر و اولین آکادمی فوتبال اروپایی در پاکستان است. این پیروزی خاتمهای بر یک سریال ۱۴ ساله از ۲۵ بازی بدون برد در دربی مادرید برای اتلتیکو بود. آنتوان گریزمن اولین گلزن باشگاه در این ورزشگاه بود.

در ۱۷ مه ۲۰۱۴ و در هفته آخر از لا لیگا ۱۴-۲۰۱۳، اتلتیکو توانست پس از یک تساوی ۱-۱ مقابل بارسلونا، برای اولین بار پس از سال ۱۹۹۶، بار دیگر طعم قهرمانی را در لا لیگا تجربه کند. ] یک هفته بعد، اتلتیکو در اولین فینال خود در لیگ قهرمانان پس از سال ۱۹۷۴ به مصاف رئال مادرید رفت که اولین فینال بین دو تیم از یک شهر نیز بود. از زمان جام در جام اروپا ۶۲-۱۹۶۱، این اولین عنوان قهرمانی اتلتیکو در رقابتهای اروپایی بود. لباس تیم نیوتون هیث در ابتدا، پیراهن های سبز و زرد به همراه جوراب و شورت ورزشی آبی بود. در فصل ۹۹-۱۹۹۸ منچستر یونایتد به نخستین تیم انگلیسی تبدیل شد که هر سه جام لیگ برتر، جام حذفی و لیگ قهرمانان اروپا را در یک فصل به دست میآورد. رئال با سه گل از بیل، مارسلو و رونالدو در نیمه دوم از وقتهای اضافه ۴-۱ پیروز شد و فرصت کسب اولین قهرمانی را در لیگ قهرمانان از اتلتیکو گرفت. ] و از آنجا که اولین زمین دارای حفاظ در اسپانیا بود و ظرفیت ۱۰ هزار تماشاگر را داشت، یک ورزشگاه پیشرفته محسوب میشد.

در آن زمان، رئال در لا لیگا سوم بود؛ چهار امتیاز از تیم صدرنشین اتلتیکو مادرید و دو امتیاز از تیم دوم یعنی بارسلونا عقب بود (با وجود یک بازی رو در رو). تیم فوتبال بارسلونا در نیمه نهایی سوپر جام اسپانیا با ۲۰ شوت، دروازه رئال مادرید را به توپ بست اما در نهایت نتوانست به فینال این رقابتها برسد. بایرن در سوپر جام فوتبال آلمان ۲۰۱۳ بایرن به مصاف بورسیا دورتموند رفت و در آن بازی با نتیجه ۴ بر ۲ بازندهٔ بازی شد. ] این تیم اولین بازی خود را در برابر هزاره کول انجام داد و با نتیجه ۲-۰ پیروز شد. در فصل ۹۷-۱۹۹۶، این باشگاه برای اولین بار در لیگ قهرمانان اروپا شرکت کرد. ] رئال با شکست مقابل یوونتوس از راهیابی به فینال لیگ قهرمانان بازماند و در جام حذفی نیز اتلتیکو مادرید آنها را در نیمهنهایی حذف کرد. رئال مادرید موفقترین و پرافتخارترین در اسپانیا و موفقترین تیم تاریخ فوتبال اروپا و موفقترین تیم فوتبال قرن ۲۰ به انتخاب فیفا است. این امر موجب شد تا کادر مربیگری بار دیگر تغییر کند و بسیاری از بازیکنان تیم در پنجره نقل و انتقالات تابستان ۱۹۹۵ فروخته شوند.

دیدگاهتان را بنویسید