باشگاه فوتبال بایرن مونیخ

در سال 2001 باز هم لیپی هدایت یوونتوس را به عهده گرفت و ستاره هایی مانند پاول ندود، بوفون و ترزگه وارد این تیم شدند. زمانی که زیدان هدایت رئال را بر عهده گرفت، شرایط آنها خوب نبود، اما با وجود زیزو رئال تا آخرین روز رقابت های لالیگا شانس قهرمانی برای آنها باقی مانده بود. ] را به خود اختصاص میدهد تا دومین بازیکن یوونتوس باشد که این افتخار را کسب میکند. بیانکونریها با او در سال ۱۹۲۶ دومین اسکودتوی خود را نیز فتح کردند تا ادواردو نخستین قهرمانی مدیریت خود را تجربه کند. با ما همراه باشید تا هر آنچه در رابطه با این باشگاه لازم است را بدانید. باشگاه فوتبال یوونتوس که با نام های یوونتوس یا یووه نیز شناخته می شود، نام یک باشگاه فوتبال حرفه ای است که در شهر تورین، در کشور ایتالیا قرار دارد. پاول ندود یا «پسرک موطلایی تورین» به راستی بهترین بازیکن یوونتوس محسوب می شود. هنرنمایی ندود در مستطیل سبز همه گان را محصور خود می کرد. با این وجود PSG با زادگاه تاریخی خود در Saint-Germain-en-Laye ارتباط نزدیکی خواهد داشت زیرا Camp des Loges به محل تمرین تیم فوتبال و آکادمی زنان تبدیل خواهد شد. یوونتوس نزدیک به دو دهه زیر سایه تیمهای میلانی قرار داشت و نتوانست قهرمانی نخست خود را تکرار کند.

این افتخار طی سه سال متوالی ۱۹۸۳ الی ۱۹۸۵ توسط میشل پلاتینی تکرار شد تا سومین بازیکن یوونتوس در این زمینه باشد. امکان نداشت تا مهاجمی می توانست از سد جنتیله به آسانی عبور نماید. طی این سالها مدیران و بازیکنان به این نتیجه رسیدن که برای نگهداری وقایع باشگاه، مجلهای نیاز است، بنابراین در ۱۰ ژوئن ۱۹۱۵ مجله هورا یوونتوس که امروزه ماهنامه معروف این باشگاه به حساب میآید متولد شد. باشگاه فوتبال یوونتوس (لاتین: iuventūs به معنی جوانان) که با نام یووه نیز شناخته میشود، یک باشگاه فوتبال حرفهای است که در شهر تورین، در کشور ایتالیا قرار دارد. یوونتوس واژهای لاتین است به معنای جوانی. به جز فصل ۰۷-۲۰۰۶ در سری بی، همواره در تاریخ خود در بالاترین سطح فوتبال ایتالیا (سری آ) حضور داشتهاست. وی بهترین دوران فوتبالی خود را در یوونتوس تجربه نمود و در سال ۲۰۰۳ موفق شد توپ طلا را از آن خود کند.

در فصل بعدی در لیگ نایب قهرمان شدند و در سال ۱۹۶۵ و ۱۹۶۷ توانستند در لیگ به مقام قهرمانی برسند. این باشگاه به جز فصل ۰۷-۲۰۰۶ که بخاطر مسائل کالچو پولی به سری بی تبعید شد، همواره در تاریخ خود در سری آ که بالاترین سطح فوتبال ایتالیا به شمار می رود، حضور داشته است. ایوجنیو و انریکو تصمیم مهمی در زندگی خود گرفته بودند و خواستار داشتن یک باشگاه حرفه و بزرگ فوتبال بودند، بنابر این زمانی که با شوق جوانان روبرو شدند با قاطعیت بیشتری برنامه و کار خود را ادامه دادند. ] هنگامی که بازنشستگی خود را اعلام کرد. رئال مادرید توانست در طی سالهایی که برنابئو مدیریت باشگاه را برعهده داشت نام خود را به عنوان قدرتی در اروپا معرفی کند. یوونتوس موفقترین باشگاه ایتالیایی تاریخ و یکی از پرافتخارترین و مشهورترین باشگاههای جهان است. یوونتوس از سال ۱۹۲۳ توسط خانواده آنیلی اداره می شود و یکی از پرافتخارترین باشگاه های فوتبال در ایتالیا و جهان است. یوونتوس از اعضای بنیان گذار گروه ۱۴ است که پس از فروپاشی توسط اتحادیه باشگاه های فوتبال اروپا جایگزین شد. سوله با وجود تزریق واکسن به کرونا متبلا شده است و ۴ بازیکن دیگری که ارتباط نزدیکی با او داشتند مجبورند وارد قرنطینه شوند.

باشگاه دارای بیش از ۱۸۷۰۰۰ عضو است و ۳۲۰۲ فروشگاه دارد که از این لحاظ اول در آلمان بزرگترین است. سرمربی تیم فوتبال رئال مادرید میگوید که مدیران این باشگاه دیگر به او اعتقادی ندارند. زیدان در سال ۲۰۰۱ در گران ترین نقل و انتقالی که تا آن زمان صورت گرفته بود با مبلغ ۷۵ میلیون یورو به رئال مادرید پیوست. ورزشگاه یوونتوس طبق قراردادی که با بیمه آلیانتس آلمان امضا شده از سال ۲۰۱۷ تا سال ۲۰۲۳ به نام آلیانتس استادیوم شناخته می شود. ورزشگاه خانگی آنها، سانتیاگو برنابئوست که گنجایش ۸۰٫۳۵۴ نفر به صورت نشسته را داراست. باشگاه یوونتوس در سال ۲۰۱۱ از ورزشگاه جدید و اختصاصی خود به نام ورزشگاه یوونتوس رونمایی کرد، این ورزشگاه در حال حاضر یکی از مجهزترین ورزشگاه های جهان با ظرفیت ۴۱٬۵۰۷ نفر است. باشگاه بوکاجونیورز هم نوشت: تشکر ابدی از دیهگو ابدی. این امر یک رکورد ابدی برای یک مدافع حرفه ای فوتبال در طول تاریخ می باشد. شیرهآ در طی دوران حرفه ای خود چه در باشگاه یوونتوس و چه در تیم ملی ایتالیا هرگز کارت قرمز نگرفت و از زمین اخراج نشد.

این باشگاه توسط تعدادی دانشجوی تورینی بنا نهاده شد و توسط خانواده ی آنیلی اداره می شود . باشگاه ورزشی یوونتوس (از ۱۹۹۰باشگاه فوتبال یوونتوس) همواره به استثناء فصل ۲۰۰۶-۲۰۰۷ (محرومیت به دلیل تخلفات شرط بندی) توسط خانواده آنجلی اداره می شده است. این باشگاه از سال ۱۹۲۳ توسط خانواده آنیلی اداره میشود. باشگاه یوونتوس در رقابتهای اروپایی تاکنون ۹ مرتبه فینالیست لیگ قهرمانان اروپا شدهاست که تنها توانستهاست ۲ مرتبه در فینال به برتری برسد. رئال مادرید با حضور در ۲۳ فینال اروپایی، رکورددار حضور در فینالهای اروپایی میباشد. 12 سال انتظار رئال مادرید برای تجربه دوباره لذت قهرمانی در مهمترین تورنمنت باشگاهی قاره اروپا به پایان رسید. رئال که در طول تاریخ حیاتش دست به خریدهایی با مبالغ بالا زده بود در سال 2013 با خرید«گرت بیل» به مبلغ رکوردشکن 100 میلیون یورو توانست سوژه رسانهها گردد. آن ها دو دوره طلایی با سر مت بازبی (بین 1945 تا 1969 , 1970 تا 1971) و سر الکس فرگوسن (بین 1986 تا 2013) داشتند. از 1999 تا 2015 از دروازه رئال مادرید محافظت کرد.

دیدگاهتان را بنویسید