باشگاه فوتبال بایرن مونیخ ۲

همچنین افراد سرشناس و مشهور بسیاری از جمله پاپ ژان پل دوم که عضو افتخاری باشگاه نیز بود و خوزه زاپاترو از نخست وزیران کشور اسپانیا، به طرفدارای از بارسلونا پرداخته اند. بهگزارش «کوین تلگراف»، سوسیوس نرمافزاری مبتنی بر بلاک چین است که خود را نمونه توکنسازی شده از نرمافزار مدیریت جمعیت رئال مادرید و بارسلونا مینامد (سوسیوس در زبان اسپانیایی به معنی عضو یا شریک است). پیشتر شاهد استفاده باشگاههایی نظیر وستهام یونایتد انگلیس، پاریس سن ژرمن فرانسه و یوونتوس ایتالیا از بلاک چین بودیم و حالا نوبت به اتلتیکو مادرید است که به این جمع بپیوندد. مسابقه دو نفره معروف ترین بازی فوتبال فرانسه ، Le Classique . علی رغم محرومیت آیالا، دیاز و کیکه، این بازی در ۹۰ دقیقه معمول و در وقتهای اضافه با نتیجه ۰-۰ مساوی پیش میرفت. به یاد قربانیان جان باختگان حادثه هیلسبورو دو شعله فروزان به علامت باشگاه اضافه شد. در سانحه هیلسبورو 96 هوادار لیورپول تحت فشار هجوم تماشاگران بین حصار ورزشگاه کشته شدند. دو شعله نیز برای یادآوری سانحه ی هیلسبورو در اطراف آن قرار دارد.

از سوی دیگر در رقابت های داخلی کشوری و اروپایی یا همان جام قهرمانان اروپا، نتایج قابل توجه و قهرمانی های زیادی کسب می کنند که همین موارد، دلیل اصلی بزرگی این باشگاه های فوتبال به حساب می آیند. «الکساندر دریفاس»، مدیرعامل سوسیوس، ضمن ابراز خوشنودی از پیوستن باشگاههای بزرگی نظیر اتلتیکو مادرید به آنها، گفت هدف او این است که کاربران این پلتفرم به بیش از یک میلیارد نفر برسند. این توکنها در فصل ۲۰۱۹-۲۰۲۰ مورد استفاده قرار خواهند گرفت. در سال 1800 ، لیورپول و منچستر بر شمال غرب انگلستان به دلایل مختلفی حکمفرما بودند ، لیورپول با وجود رودخانه مرسی موقعیت زیاد شغلی و مالی را برای اهالی شهر بوجود آورده بود . منچستر ، در 40 مایلی دریای ایرلند قرار دارد ، که در صنعت پارچه بسیار مشهور است چراکه صدها کارخانه پارچه در اطراف این شهر وجود دارد . در طول تاریخ لیورپول، رنگ لباس خانگی این تیم، اغلب قرمز بوده اما در بدو تاسیس باشگاه، لباس آبی و سفیدی که بازیکنان بر تن می کردند که به لباس باشگاه اورتون شباهت داشت. این تیم در ۲۴ اوت ۱۹۲۶ تاسیس شده است و در اسپانیا افتخارات بسیاری از جمله قهرمانی بیش از ۱۶ لیگ و ۲۲ جام حذفی آفریده است.

باشگاههای فوتبال عموما به لحاظ مالی پرنوسان هستند و سوددهی چندانی نیز ندارند، بنابراین مکررا این شرایط پیش میآید که سهامداران به لحاظ قانونی مجبور به پرداخت نیازهای مالی باشگاه شوند. در سال 2008 گروهی از طرفداران این تیم، تصمیم گرفتند تیمی به اسم ای.اف.سی لیورپول تشکیل دهند تا برای هوادارانی که از لحاظ مالی برای دیدن بازی های تیم محبوبشان مشکل داشتند، بازی کنند. بایرن در سوپر جام آلمان ۲۰۱۳ به مصاف بورسیا دورتموند رفت و در آن بازی با نتیجه ۴ بر ۲ بازندهٔ بازی شد. در تابستان 1937، تیم به اردوی مکزیک و ایالات متحده رفت. دو دوران بوندسلیگا ظرفیت ورزشگاه چهل و چهار هزار تماشاگر بود که طی بارها به این مقدار رسید، ولی در نهایت به ۲۱٫۲۷۲ نفر کاهش پیدا کرد. اما از سال 1894 ، رنگ لباس خانگی این تیم، به قرمز تغییر یافت. اما یک خرس و یک درخت، چگونه میتوانند به فوتبال مرتبط باشند ؟

بازیکنان لیورپول بهطور سنتی پیراهنهای سفید و قرمز به تن میکردند اما در نوامبر ۱۹۶۴ میلادی لباس این تیم به صورت یکدست به رنگ قرمز تغییر یافت. در طول تاریخ این باشگاه با تعدادی نام مستعار شناخته شدهاست، از جمله تشک سازان (Los Colchoneros)، زیرا خطوط قرمز و سفید پیراهن اصلی این تیم، همان رنگ روکش سنتی برای تشکها بودهاست. ولی بازهم اصالت این لوگو پابرجا مانده است ؛ با سه رنگ قرمز، سفید و آبی که رنگ پیراهن، جوراب و شورت باشگاه در سالهای اخیر بوده است . این سرود از سال 1960 تاکنون توسط هواداران در ورزشگاه خوانده می شود. گویش متفاوت ، لهجه متفاوت و فاصله ی شهرها همه و همه زمانیکه فوتبال در میان است باعث نفرت هواداران دو باشگاه می شود . اولین فاجعه در سال 1985 دراستادیوم هیسل روی داد که در نتیجه ی آن، 39 نفر از هواداران یوونتوس کشته شدند. هواداران باشگاه لیورپول در طول تاریخ درگیر دو فاجعه ی بزرگ شدند.

دیدگاهتان را بنویسید